O POSTUP

Hejtmánkovice - Meziměstí 0:5

Hostům skvěle vyšla taktika hry na brejky. Už v první minutě domácí zahrávali standardní situaci a z nedůrazného zakončení vznikl protiútok, po němž rozehrál své galapředstavení hostující Dušánek 0:1. V 18. min. domácí vhazovali aut, Meziměstí se ale rychle dostalo k míči, ten putoval k Dušánkovi a po dalším smrtícím protiútoku to bylo 0:2. Meziměstský kanonýr zkompletoval svůj hattrick ve 32. minutě, kdy dával už na 0:3. Krátce před pauzou domácí chybovali ve středu pole, utekl opět Dušánek a byl to už rozdíl čtyřgólový. Ve druhé půli domácí tlačili, ale Meziměstí odolávalo. Pět minut před koncem navíc po dalším brejku uzavřel Krejčí na konečných 0:5.

Fakta branky: Roman Dušánek 4, Vojtěch Krejčí. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 0:4.

Hronov - Police nad Metují B 6:3

Od samého začátku byl Hronov lepší, ale první branku dali hosté. V 11. min. hronovská defenziva zaváhala a Police vedla 1:0. Vedení hostům vydrželo jen pět minut, na 1:1 vyrovnával přesnou ranou do šibenice Klabník. Ve 23. min. z levé strany střílel přesně Polomský a Hronov vedl 2:1. O šest minut později už to bylo o dva góly, když pohlednou kombinační akci zakončoval Kubeček 3:1. Deset minut před koncem poločasu měl na kopačce čtvrtý hronovský gól Klabník, brankář hostí však zvýšení nepřipustil. Hosté mohli naopak v závěru poločasu snížit, Sivak ale mířil do tyče. Úvod druhé půle vyšel opět domácím, když Kubeček po sólu zvyšoval na 4:1. Hosté odpověděli v 55. min. střelou z dálky 4:2. Na rozdíl tří branek dával o deset minut později Rojšl 5:2. Hronovští poté polevili a pykali za to 5:3. V závěrečnou branku gólově úrodného utkání dal devět minut před koncem domácí Kubeček 6:3.

Fakta branky: Petr Kubeček 3, Josef Polomský, Ladislav Klabník, Michal Rojšl - Jakub Valtera 2, Adam Bergman. Rozhodčí: Josef Panny, Michal Šedivý. ŽK: 3:2. Diváci: 130. Poločas: 3:1.

V. Jesenice - Rasošky-Jos. 1:4

Domácí ve snaze odčinit krutou prohru z minulého zápasu se pustili do soupeře z Rasošek ve velkém stylu. Vytvořili si optickou převahu a již v 5. min. nastřelili Kozákem břevno. Ve 20. min. se však hosté dostali lacino do vedení, když Bohatý ukopl míč do sítě brankáři těsně před rukama. Tento moment poznamenal další vývoj utkání, obzvlášť když ve 25. min. Tokar střelou k tyči zvýšil na 2:0. Do poločasu ještě Čopík ranou do šibenice upravil na 0:3 pro hosty. Ve druhé půli byla hra vyrovnaná a hosté ještě v závěru přidali čtvrtý gól Čopíkem po samostatné akci. V poslední minutě vstřelil čestný úspěch domácích vstřelil Čermák.

Fakta branky: Jan Čermák - Roman Čopík 2, Ivan Tokar, Bohatý. Rozhodčí: Jakub Svoboda, Vlastislav Kiezler, Miroslav Nepokoj. ŽK: 0:0. ČK: 1:1. Diváci: 105. Poločas: 0:3.

O SESTUP

Heřmánkovice - Teplice n. M. 2:2

Utkání hrané v Teplicích nad Metují začaly lépe Heřmánkovice, které se ujaly vedení už ve 4. minutě. Teplické jakoby úvodní gól zmrazil a dlouho se nemohli prosadit. To se jim nakonec podařilo, jenže nerozhodný stav do poločasu neudrželi. Heřmánkovice totiž ještě jednou v první půli potrestaly laxní teplický projev a šli podruhé v zápase do vedení. Po změně stran se hra Teplic výrazně zlepšila, na více než na vyrovnání to ale nestačilo.

Fakta branky: Jiří Lehotský, Michal Kment - Tomáš Mucha, Tomáš Otta. Rozhodčí: Petr Hummler, Jan Berka, Šimon Marek. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 2:1.

Machov - Stárkov 2:2

Souboj tradičních rivalů přináší spoustu vyhrocených situací a emocí. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Již ve 4. min. ale předvedli Machovští krásnou fotbalovou akci, na jejímž konci byl Martin 1:0. Poté se hra jakoby vytratila a k vidění byla spousta soubojů, faulů a emocí, s jejichž vyřešením měl rozhodčí spoustu práce. Na skóre se však do poločasu nic nezměnilo. V 50. min udeřili hosté. Po chybě v domácí obraně se ocitl sám před brankářem Novák a nezaváhal 1:1. O chvilku později unikal obraně hostů Svatoš, byl sražen a hostující obránce musel předčasně do sprch. V 65. min. přesilovku využil krásnou střelou k tyči R. Čech 2:1. Vedení si Machovští neudrželi dlouho. Po faulu ve vlastní šestnáctce následoval pokutový kop, který proměnil Novák 2:2. V nervozním závěru se počty na hřišti vyrovnaly, když byl vyloučen machovský Středa. V nastaveném čase mohl strhnout vedení na domácí stranu R. Čech, ale trefil jen břevno.

Fakta branky: Radovan Čech, Vojtěch Martin - Lukáš Novák 2. Rozhodčí: Miroslav Nepokoj, Michal Vaníček, Michal Müller. ŽK: 5:4. ČK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Č. Kostelec B - Jaroměř B 2:1

Zápas dvou rozdílných poločasu byl k vidění v nedělním dopoledni v Červeném Kostelci. V první půli byli aktivnější hosté, kteří se již po čtvrt hodině hry ujali zaslouženého vedení. Do konce poločasu mohli Jaroměřští své vedení pojistit, další tři vyložené příležitosti ale neproměnili a po změně stran za to pykali. Druhý poločas se totiž stal kosteleckou exhibicí. Domácí zlepšili herní projev i pohyb a soupeře vůbec k ničemu nepustili. Vyrovnání přišlo už deset minut po změně stran a za dalších deset minut vstřelili Kostelečtí vítězný gól. Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase je domácí vítězství zasloužené.

Fakta branky: Vojtěch Scholz, Marek Barták - Tomáš Vít. Rozhodčí: Michal Vaníček, Petr Šolc, Michal Šedivý. ŽK: 2:4. Diváci: 60. Poločas: 0:1. (mr, rs)