Dva hokejové výsledky ve fotbalových dohrávkách

Náchodsko – Fotbalový okresní přebor mužů pokračoval ve středu 25. května v podvečer dohrávaným prvním jarním kolem. Velké Poříčí nasázelo osm gólů Božanovu, stejný příděl si odvezlo z Velké Jesenice béčko Jaroměře. Lídr z Babí doma klopýtl.

26.5.2011 3

Fotbalisté červenokostelecké rezervy vyloupili ve středeční dohrávce prvního jarního kola Babí. Lídra a největšího aspiranta postupu přehráli 2:0.Foto: Zdeněk Majer

SKUPINA O POSTUP

Babí – Červený Kostelec B 0:2
Hosté přijeli s „juniorkou“ i šesti hráči, kteří nastupují za A tým a zvítězili naprosto zaslouženě. První poločas byl vyrovnaný, domácí bojovali, ale vytvořili si jen dvě slibné příležitosti, jenže Flaška, ani Svoboda je nevyužili. Hosté byli běhavějším, rychlejším týmem a dařila se jim i kombinace. Po jednom rychlém protiútoku také vstřelil Hlava ve 41. min. vedoucí branku. Domácí chtěli ve druhé půli vyrovnat, ale tentokrát na Kostelecké nestačili. Ti zcela ovládli střed pole a diktovali tempo hry. Svoji převahu vyjádřili ale až v 80. min., (0:2), když předtím ještě dvakrát orazítkovali tyč, resp. břevno. Domácí si vytvořili již jen jednu brankovou šanci, ale Ducháč ji neproměnil.

Fakta – branky: David Hlava, Tomáš Martínek. Rozhodčí: Vít Linhart, Zdeněk Samko, Pavel Lokvenc ml. ŽK: 1:0. Diváků: 30. Poločas: 0:1

Police nad Metují B – Mezilesí 3:0
První poločas příliš krásy nepobral, na obou stranách byly k vidění jen náznaky šancí, ale také hodně nepřesností. I díky tomu v prvních pětačtyřiceti minutách branka nepadla. Ve druhé půli domácí převzali otěže do svých rukou a tápající hosté pomalu začali ztrácet pevnou půdu pod nohama. První gól do sítě Mezilesí tak na sebe nenechal dlouho čekat. Hosty jako by inkasovaná branka probudila, následně si vytvořili dvě slibné šance, jednou dokonce zvonilo břevno, jenže paradoxně udeřilo na druhé straně. Prakticky hned z protiútoku dali domácí pojistku na 2:0. Hosté ale ani tentokrát nesložili zbraně, vypracovali si další dvě slibné příležitostí, ale v době, kdy vsadili na brejky, inkasovali potřetí.

Fakta – branky: Jaroslav Čermák, Jan Pataki, Adam Plachta. Rozhodčí: Pavel Lokvenc st. ŽK: 1:1. Diváků: 30. Poločas: 0:0.

Teplice nad Metují A – Machov 2:2
Obě mužstva nastoupila v provizorních sestavách, zpočátku se s tím ale lépe vypořádali favorizovaní domácí. Ti se ve 25. min. ujali vedení a po hodině hry šli do dvougólového trháku. Jenže za další dvě minuty se podařilo Machovu utkání zdramatizovat a pět minut před koncem hosté dokonce vstřelili vyrovnávací branku.

Fakta – branky: Pavel Cabrnoch, Urban – Radek Svatoš 2. Rozhodčí: Radek Kalaš. ŽK: 0:2. Diváků: 70. Poločas: 1:0.

SKUPINA O SESTUP

Velká Jesenice – Jaroměř B 8:3
V sousedském derby začali domácí ve velkém stylu a již v 6. min. vedli 3:0, když branky stříleli Zelený a dvakrát Čermák. Ve 20. min. přidal čtvrtý gól domácích Mladý. Potom teprve hosté snížili brankou Kroky. Domácí ale ve 34. min. upravili Vejdělkem na 5:1. Gólový účet prvního poločasu uzavřel opět hostující Kroka, který snížil na 5:2. Ve druhé půli gólová aktivita pokračovala, když nejdříve hosté v 60. min. snížili Čapkem na 5:3, ale o minutu později dával domácí Vojtas už na 6:3. V 65. min. dal svůj třetí gól v zápase domácí Čermák. Stejný hráč ukončil gólový účet brankově plodného duelu a zvýšil na konečných 8:3 pro domácí. I přes vysokou porážku se omlazená Jaroměř ve Velké Jesenici představila v dobrém světle.

Fakta – branky: Jan Čermák 4, Vít Mladý, Petr Vejdělek, Miloš Vojtas, Lukáš Zelený – Jaroslav Čapek, Radek Kroka 2. Rozhodčí: Marcel Bareš st., Lukáš Tryzna, Marcel Bareš ml. ŽK: 1:1. Diváků: 70. Poločas: 5:2.

Velké Poříčí – Božanov 8:0
Utkání se od úvodní minuty vyvíjelo jednoznačně ve prospěch domácích. Ti gólově potěšili své příznivce už v 6. min., ve 20. minutě dali domácí druhý a ve 23. min. i třetí gól. Do poločasu přidalo Velké Poříčí ještě dvě přesné trefy a bylo prakticky po utkání. Do druhé půle domácí sestavu prostřídali, i přesto dokázali dát další tři branky.

Fakta – branky: Michal Vít 3, Petr Závada 2, Jaroslav Mikuš, Jakub Novák, Lukáš Kuhn. Rozhodčí: Miroslav Přibyl, Ondřej Čejchan, Michal Šedivý. ŽK: 0:0. Diváků: 83. Poločas: 5:0.

Meziměstí – Hronov 2:2
V prvním poločase byli domácí fotbalovějším týmem, hosté ale vyučovali z produktivity. První brejk hostí zužitkoval v 18. min. Kubeček a na poločasových 0:2 dával po dalším brejku Klabník. Ve druhém poločase to bylo herně vyrovnanější a konečně se začali prosazovat také domácí. Nejprve snižoval v 82. min. z penalty Pražák starší a tentýž hráč v nastaveném čase precizně zahraným trestným kopem vyrovnal na konečných a zasloužených 2:2.

Fakta – branky: Lubomír Pražák 2 – Ladislav Klabník, Petr Kubeček. Rozhodčí: Tomáš Franěk, Jan Gieci, Jan Berka. ŽK: 0:1. Diváků: 50. Poločas: 0:2.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.