Devět kol se stihlo odehrát ve fotbalové I. A třídě, než přišla druhá vynucená „covidová“ přestávka. Přesto ne všechna naplánovaná utkání byla odehraná. Přesně řečeno kvůli koronaviru a karanténám byly čtyři mače odložené. Kdy se budou dohrávat? A kdy se zase celá soutěž rozběhne? Bude to v listopadu? Na tyhle tři otázky zatím nejde odpovědět.

Pojďme si alespoň stručně zrekapitulovat, co podzimní část sezony 2020/21 zatím přinesla. Úvodních osm kol bylo ve znamení jasné dominance Týniště nad Orlicí a Jaroměře, tedy dvou mužstev, která v létě hodně posílila svůj kádr. Paradoxně shodně až v devátém duelu oba celky přišly o svoji stoprocentní bilanci. Týniště dostalo bůro v Hradci od loňského suveréna této soutěže Lokomotivy a Jaroměř doma překvapivě jen remizovala s Kunčicemi.

Roman Berbr
Kauza Berbr: Kluby jsou opatrné

„Naše úctyhodná série osmi výher v řadě sice skončila, ale jakmile nás plukovník pustí zpět, zkusíme nastartovat novou,“ uvedl po posledním mači Lukáš Ráček, vedoucí týnišťského mužstva.

Příjemným překvapením je počínání prozatím třetí Solnice, která je v těsném závěsu za vedoucím duem a může se chlubit nejvíce nastřílenými brankami v soutěži. Velmi dobré výkony i výsledky má také čtvrtá Roudnice. Ta má navíc o zápas k dobru a v případě tříbodového vítězství se může dostat klidně i na druhou pozici. Loňský suverén Lokomotiva Hradec Králové je letos možná trochu za očekáváním, když okupuje „pouze“ střed tabulky.

Česká Skalice a Sobotka si před sezonou kladli za cíl útočit na příčky kolem postupové dvojky, jenže realita je trochu jiná, neboť zatím jim patří deváté, respektive desáté místo. Ještě větší nespokojenost musí panovat u expřeborových Lázní Bělohrad a Broumova. Oba mají ve své bodové sbírce čtyřku a čtrnácté či patnácté místo hovoří dost jasně. Největším zklamáním jsou však Třebechovice pod Orebem. Žádný bod a pouhopouhé dvě vstřelené branky v devíti zápasech, to už je na pováženou.

Vítěz ČP Matěj Zahálka (v zeleném).
Závěr sezony: Triumf Zahálky v ČP, 2. místo Kaňkovského na Slovensku