Tentokrát svěřenci trenéra Ondřeje Szaba ztratil doma další body hlavně vinou neproměněných šancí v první půli.

Náchod - Dvůr Králové 1:2

Už v 7. minutě pálil z dobré pozice po podklouznutí hostujícího obránce náchodský Omovie, jenže mířil těsně vedle dvorské branky. Vzápětí si vybral slabší chvilku hostující stoper Kruliš, jenže Malý trefil pouze připraveného gólmana. Za dalších pět minut zkoušel štěstí Káva, ale ani on nemířil přesně. Náchod mohl jít trochu kuriózně do vedení ve 21. minutě, když Petr zakroutil míč z rohového kopu přímo do branky a hostující gólman Vaníček se musel pořádně našponovat, aby míč vytáhl. O dvě minuty později si připsal první zahřívací zákrok domácí Hladík. Ve 29. minutě se konečně mění skóre. Domácí Malý se nadechl k pěkné individuální akci, za hranicí velkého vápna práskl do míče a ten s trochou štěstí prošel pod hostujícím brankářem – 1:0. Z vedení se ale Náchod radoval jen sedm minut. Střet ve vápně domácího stopera Kábrta s hostujícím Janouchem posoudil sudí jako nedovolený a Podolník s přehledem vyrovnal na 1:1. Pět minut před přestávkou spálil tutovku hostující Janouch a vzápětí z dobré pozice mířil vysoko nad náchodskou branku Tomeš.

Deset minut po změně stran ukázal důraz hostující bijec Janouch, který nadvakrát překonal Hladíka – 1:2. Náchod byl nejblíže vyrovnání v 78. minutě, kdy Omovie mířil zpoza vápna mimo dvorskou branku. Hosté mohli v závěru, kdy už hrál Náchod vabank, své vedení ještě navýšit, jenže střídající ex-jaroměřský Škoda ani jednu ze svých dvou vyložených šancí neproměnil.

Fakta – branky: 29. Malý – 38. Podolník z pen., 54. Janouch. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 3:5. Diváci: 120. Poločas: 1:1. FK Náchod: Hladík – Runkas, Schärfer, Kábrt, Petr – Moravec, Káva, Brich, Simon (75. Strnad) – Malý, Omovie. TJ Dvůr Králové: J. Vaníček – Picha, Kruliš (66. Novák), Podolník, Poděbradský – Vitebský (66. Dvořák), O. Vaníček, Fejk (77. Hruška), Tomeš – Janouch (73. Škoda), O. Ujec (88. M. Otradovský).