Ve skupině o umístění 2. ligy se nevedlo týmu PP Pohony, který skončil na celkově posledním místě. Předposlední v této skupině skončila JUTA následovaná mužstvem UNIQA. Oběma těmto týmům finálový turnaj vyšel nad očekávání. Druhé místo nakonec uhájil tým Kamila Macha, ale toto finálové kolo se mu zdaleka nepovedlo podle jeho představ. Vítězem této skupiny se pak stal VF Electric.

Skupina o postup 2. ligy hrubě nevyšla PRIMÁTORu, který nezískal ani bod a skončil poslední. Rovněž nepovedený turnaj znamenal celkově čtvrtý tým VENEZIA. Na bronzové pozici skončil SK Goll Běloves, který měl ale vzhledem ke kvalitě svého kádru určitě ještě vyšší ambice. Druhé místo v této skupině obsadil zaslouženě tým Hitrádio MAGIC a vybojoval si tak právo postupu do 1. ligy. Celkovým vítězem 2. ligy se stal nakonec trochu nenápadně, ale zaslouženě hořický tým ZD Dobrá Voda. Také on si vybojoval právo postupu do 1. ligy pro příští rok.

Pořadí kanonýrů II. ligy: 1. Radek Brožek (Kamil Mach) 16; 2. Martin Klikar (Hitrádio MAGIC) 14; 3. – 4. Dominik Pour (ZD Dobrá Voda) a Jiří Kuneš (SK Goll Běloves) 13; 5. – 7. Jaroslav Zákravský (Primátor), Aleš Čížek (ZD Dobrá Voda) a Jakub Vít (VENEZIA) 12 branek.

Konečné pořadí II. ligy: 1. ZD Dobrá Voda – postup (59:32) 48 bodů; 2. Hitrádio MAGIC – postup (64:39) 47; 3. SK Goll Běloves (62:43) 41; 4. VENEZIA (58:45) 34; 5. Primátor (61:54) 32; 6. VF Electric (51:55) 33; 7. Kamil Mach (50:46) 28; 8. UNIQA (33:52) 27; 9. JUTA (33:76) 27; 10. PP Pohony (37:62) 20 bodů.

Skupina o udržení 1. ligy byla bohužel poznamenána neúčastí týmu PORZELACK, který se na finálové kolo bohužel nedostavil a obsadil díky tomu poslední místo, což ho posílá pro příští ročník do 2. ligy. Druhým sestupujícím a tím pádem čtvrtým v této skupině je Školka ANTONIE. Bronzovou příčku obsadil CZ PLACHETKA, pro kterého je toto umístění určitě zklamáním. Na druhém místě skončil KMKL Valvoline, pro něhož to byla určitě povedená premiéra v 1. lize. Vítězství v této skupině nakonec obsadil nestárnoucí V+J Rodos.

Finálová skupina byla rovněž ochuzena o jednoho účastníka, a to tým Skaličanu, který se bohužel na finálové kolo nedostavil a díky tomu skončil v této skupině na posledním, pátém místě. Čtvrté v této skupině a i celkově skončilo Kimberly Clark, pro které to byl velmi smolný turnaj. Bronzový stupínek nakonec ukořistil Autoprofi & Matějovský. První místo ve skupině a celkově druhé obsadil možná trochu překvapivě, ale zaslouženě mladý a perspektivní PL Servis. Vítězem 9. ročníku se pak stal, i přes vysoký náskok před tímto kolem, po dramatické koncovce tým PROST, pro který to bylo už čtvrté vítězství za sebou.

Pořadí kanonýrů I. ligy: 1. Martin Škoda (Kimberly Clark) 32 branek; 2. Miroslav Seifert (PL Servis) 20; 3. Jan Rozsévač (KMKL Valvoline) 13; 4. – 5. Pavel Sedláček (V+J Rodos) a Lukáš Böhm (Autoprofi & Matějovský) oba 12 branek.

Konečné pořadí I. ligy: 1. PROST (65:31) 57; 2. PL Servis (63:49) 50; 3. Autoprofi & Matějovský (49:43) 36; 4. Kimberly Clark (63:54) 34; 5. Skaličan (46:63) 24; 6. V+J Rodos (53:45) 41; 7. KMKL Valvoline (58:47) 40; 8. CZ PLACHETKA (36:45) 34; 9. Školka ANTONIE – sestup (42:64) 15; 10. PORZELACK – sestup (30:60) 9 bodů.

Devátý ročník Jaroměřské PROST FAIN LIGY firem 2015 je tedy už minulostí. Zbývá jen provést slavnostní zakončení spojené s předáním cen všem zúčastněným týmům a těšit se, co přinese ročník příští, který je navíc jubilejní – desátý.