Mezi ně lze určitě počítat Michaelu Vítkovou, jejíž výsledek se zcela vymyká. Ve čtvrtém kole se totiž zmýlila jen jedinkrát, což nikdo jiný nedokázal. Tato novoměstská tipérka se tak po zásluze stala vítězkou 4. kola Fortuna ligy Náchodského deníku.

Michaela Vítková, stejně tak i vítězové předchozích kol (Bohumil Králíček z Provodova, Martina Cermanová ze Žďáru nad Metují a Oto Klicpera z Otovic) si mohou v naší redakci vyzvednou svou zaslouženou odměnu. Upozorňujeme, že sázková poukázka od Fortuny má omezenou dobu platnosti.

Do naší tipovací soutěže se ale stále mohou hlásit noví hráči, stačí pouze vystřihnout a vyplnit originální kupon, který vychází v Náchodském deníku od pondělí do pátku a odevzdat ho na některém ze sběrných míst. Nejlepší hráč celkového pořadí se může těšit na elektrickou sekačku Stiga. Druhý nejúspěšnější soutěžící získá dres české fotbalové reprezentace s podpisem jednoho z hráčů národního týmu a poukázku v hodnotě 1000 Kč od sponzora naší soutěže – sázkové kanceláře Fortuna. Třetí v pořadí obdrží mobilní telefon pro 2 SIM mivvy dual music. Odměněni budou tradičně i vítězové jednotlivých kol, pro které je připraveno tričko a sázková poukázka Fortuny v hodnotě 100 Kč.

Jak tipovat?

1. Pomocí hlasovacího kuponu, který najdete na stránkách Deníku a doručíte na adresu: Náchodského deníku (Plhovská 695, Náchod), nebo sběrných schránek Fortuna ligy Deníku. Obálku se soutěžním kuponem zřetelně označte slovy „Fortuna liga“;

2. Na internetu na www.denik.cz nebo na www.fortunaliga.cz (vyhledejte váš Deník a tipujte)

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo je uvádí při hlasování na internetu.

Bodování?

Kupon obsahuje deset zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1= vítězství domácích, 0= remíza, 2= vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená dva minusové body.

Dále hráč vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v uvedených deseti zápasech. Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum -10 bodů. Úplná pravidla jsou rovněž k nahlédnutí na webu: www.fortunaliga.cz.

Uzávěrka kola – pátek 8.00: Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrných schránek je každý pátek v 8 hodin, výjimkou je schránka u vchodových dveří Náchodského deníku, kde můžete své kupony odevzdávat do páteční čtvrté hodiny odpolední. Ve stejný čas končí také hlasování na internetu. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující razítko odeslání.

Fortuna lize stále vévodí Tomáš Osoba ze Žďáru nad Metují

Čtvrté kolo Fortuna ligy Náchodského deníku bylo pro některé tipující jedním z těch úrodnějších. V čele se nadále drží Tomáš Osoba ze Žďáru nad Metují, který ve čtvrtém kole dosáhl na velmi solidních 11 bodů, které mu opět zajistily klidnou vedoucí pozici. Jeho nejbližším pronásledovatelům se totiž určitě lépe nevedlo, hráči na druhém a třetím místě na vedoucí příčku ztrácejí dvanáct bodů. Čtvrté kolo se povedlo hronovskému Milanu Bitnarovi, který se tak díky čtrnácti bodům probojoval do elitní pětice s minimální ztrátou na druhé místo. Toto kolo se ale naopak příliš nevydařilo václavickému Jaroslavu Hylenovi, který v něm bral podprůměrných pět bodů.

Počet účastníků
Do Fortuna ligy Náchodského deníku se ve čtvrtém kole žádný nový tipující nepřihlásil. Počet stávajících hráčů je tedy 169. Mužů je v tomto případě 125 (74%), zástupkyň něžného pohlaví pak 44 (26%)
Zastoupení měst a obcí
Díky tomu, že se ve čtvrtém kole žádný noví tipující do naší soutěže nezapojil, nemění se od minule ani pořadí měst, odkud jednotliví hráči pocházejí. V čele se 34 účastníky Náchod, na druhém místě se s velmi slušnými 15 účastníky drží Velké Poříčí, které se tak pomalu stává baštou naší soutěže. O tři hráče méně evidujeme v Novém Městě nad Metují. Deset tipujících se Fortuna ligy účastní v Hronově a v České Skalici. Těsně pod desetibodovou hranicí se drží Jaroměř a Červený Kostelec.
Forma tipování
Jedinou statistikou, která se ve čtvrtém kole měnila, byla forma tipování. Z celkového počtu 169 hráčů se čtvrtého kola zúčastnilo 157 tipérů. Internetové alternativy tipování využilo ve čtvrtém kole 72 hráčů, originální kupon nám pak odevzdalo 85 soutěžících.