Nejlépe se s těmito nástrahami vypořádala dvojice ze Žďáru nad Metují, Tomáš Osoba a Martina Cermanová. Oba dva dosáhli shodně 14 bodů a tak se mezi nimi rozhodovalo o vítězi kola. Supertrefa (počet branek ve všech odehraných zápasech) vítěze neodhalila, neboť oba tipovali shodně 30 branek. Vítěze druhého kola tak muselo odhalit až nižší startovní číslo, které má v tomto případě Martina Cermanová. Ta si tak může v naší redakci vyzvednout zaslouženou odměnu.

Do naší tipovací soutěže se ale stále mohou hlásit noví hráči, stačí pouze vystřihnout a vyplnit originální kupon, který vychází v Náchodském deníku od pondělí do pátku a odevzdat ho na některém ze sběrných míst. Nejlepší hráč celkového pořadí se může těšit na elektrickou sekačku Stiga. Druhý nejúspěšnější soutěžící získá dres české fotbalové reprezentace s podpisem jednoho z hráčů národního týmu a poukázku v hodnotě 1000 Kč od sponzora naší soutěže – sázkové kanceláře Fortuna. Třetí v pořadí obdrží mobilní telefon pro 2 SIM mivvy dual music. Odměněni budou tradičně i vítězové jednotlivých kol, pro které je připraveno tričko a sázková poukázka Fortuny v hodnotě 100 Kč.


Jak tipovat?

1. Pomocí hlasovacího kuponu, který najdete na stránkách Deníku a doručíte na adresu: Náchodského deníku (Plhovská 695, Náchod), nebo sběrných schránek Fortuna ligy Deníku. Obálku se soutěžním kuponem zřetelně označte slovy „Fortuna liga“;

2. Na internetu na www.denik.cz nebo na www.fortunaliga.cz (vyhledejte váš Deník a tipujte)

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo je uvádí při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování? Kupon obsahuje deset zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1= vítězství domácích, 0= remíza, 2= vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená dva minusové body.

Dále hráč vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v uvedených deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum -10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Úplná pravidla jsou rovněž k nahlédnutí na webu: www.fortunaliga.cz.
Uzávěrka kola – pátek 8.00: Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrných schránek je každý pátek v 8 hodin, výjimkou je schránka u vchodových dveří Náchodského deníku, kde můžete své kupony odevzdávat do páteční čtvrté hodiny odpolední. Ve stejný čas končí také hlasování na internetu. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující razítko odeslání. (re)

Počet účastníků: Do Fortuna ligy Náchodského deníku se během dvou odehraných kol přihlásilo celkem 160 tipujících. Z tohoto počtu je 120 mužů (75%) a 40 žen (25%).
Zatoupení měst a obcí: Největší účast tipérů evidujeme již tradičně v Náchodě, kde s námi v současné době soutěží celkem 33 hráčů. Na průběžném druhém místě je Velké Poříčí se třinácti tipujícími. O třetí až páté místo ještě bude přetahovaná, a to hned mezi trojicí měst – Česká Skalice, Hronov a Nové Město nad Metují. Ve všech těchto městech máme po deseti hráčích Fortuna ligy. Devět účastníků naší soutěže je v Červeném Kostelci a také v Jaroměři. Osmý v pořadí měst je v současné době Broumov se šesti tipéry. Po pěti hráčích evidujeme v Šonově, v Polici nad Metují, v Machově a ve Zlíčku.
Forma tipování: Od druhého kola se mohli hráči, kteří v úvodním vyplnili i kolonku heslo, zapojit do hlasování prostřednictvím internetu. Této možnosti využilo 51 tipujících, ostatní hráči zůstali věrni originálnímu kuponu a sběrným místům.

Hráči ze Žďáru nad Metují vévodí Fortuna lize Náchodska

Už druhé kolo Fortuna ligy Náchodského deníku roztrhalo čelo průběžného pořadí. Tomu zatím zcela neohroženě vládne Tomáš Osoba ze Žďáru nad Metují, který získal jak v prvním, tak ve druhém kole velice slušných 14 bodů. Pořadí za vedoucím tipérem je ale už hodně napěchované, což se po dvou odehraných kolech také dalo očekávat. Devět bodů na vedoucí příčku ztrácí v současné době hned čtveřice hráčů, nejlépe z nich je na tom další hráčka ze Žďáru nad Metují, Martina Cermanová. Ta dosáhla v tomto kole rovněž čtrnácti bodů, díky nimž se může vyhřívat na druhé příčce. O průběžnou třetí a čtvrtou pozici se zatím dělí Petr Drašnar mladší ze Šonova a Lukáš Hurdálek z Náchoda. Oba nasbírali celkově 19 bodů, ve druhém pak dosáhli shodně 11 bodů. Nejlepší pětici pak uzavírá další devatenáctibodový tipér, Ladislav Diblík z Meziměstí. (mr)