Nejlépe do jarní části Fortuna ligy vstoupila čtveřice hráčů Vít Doležal (Hronov), Bohumil Králíček (Provodov), Tomáš Osoba (Žďár nad Metují) a Augustin Šála (Police nad Metují). Mezi těmito tipéry se také rozhodovalo o premiérovém vítězi kola. Protože všichni dosáhli shodného počtu 14 bodů, musela o vítězi rozhodnout Supertrefa (počet vstřelených branek ve všech odehraných zápasech). Vít Doležal a Augustin Šála Supertrefu vůbec nevyplnili, čímž vypadli z boje o vítězství v kole. Bohumil Králíček z Provodova i Tomáš Osoba ze Žďáru nad Metují pak oba shodně tipovali 26 vstřelených branek, což nám rovněž vítěze neprozradilo. Toho nám tedy následně prozradilo až nižší startovní číslo. To má v tomto případě Bohumil Králíček, který se tak stává vítězem úvodního kola Fortuna ligy Náchodského deníku a v naší redakci si tak může vyzvednout svou zaslouženou odměnu.

Hráči, kteří z jakéhokoliv důvodu nestihli úvodní kolo, nemusejí zoufat, stále ještě není pozdě začít, vždyť na konci soutěže čekají zajímavé ceny. Nejlepší hráč celkového pořadí se může těšit na elektrickou sekačku Stiga. Druhý nejúspěšnější soutěžící získá dres české fotbalové reprezentace s podpisem jednoho z hráčů národního týmu a poukázku v hodnotě 1000 Kč od sponzora naší soutěže – sázkové kanceláře Fortuna. Třetí v pořadí obdrží mobilní telefon pro 2 SIM mivvy dual music. Odměněni budou tradičně i vítězové jednotlivých kol, pro které je připraveno tričko a sázková poukázka Fortuny v hodnotě 100 Kč.

Fortuna liga začala úvodním kolem o víkendu 27. a 28. března. Celkového vítěze budeme znát po třináctém kole, jež je na programu o víkendu 19. a 20. června. Kompletní konečné pořadí s výherci bude zveřejněno ve středu 23. června.

Jak tipovat? 1. Pomocí hlasovacího kuponu, který najdete na stránkách tištěného vydání náchodského Deníku a doručíte na adresu: Náchodského deníku (Plhovská 695, Náchod), nebo sběrných schránek Fortuna ligy Deníku. Obálku se soutěžním kuponem zřetelně označte slovy „Fortuna liga“;

2. Na internetu na www.denik.cz nebo na www.fortunaliga.cz

(vyhledejte váš Deník a tipujte)

První hlasování pouze na kuponu! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a vyplní své číselné heslo a veškeré další údaje (jméno, příjmení, adresu, telefon, e-mailovou adresu a dvě otázky: Jsem předplatitelem Deníku? a Chci se stát předplatitelem Deníku?). Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce.

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo je uvádí při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování? Kupon obsahuje deset zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1= vítězství domácích, 0= remíza, 2= vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená dva minusové body.

Dále hráč vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v uvedených deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum -10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Úplná pravidla jsou rovněž k nahlédnutí na webu: www.fortunaliga.cz.

Uzávěrka kola – pátek 8.00: Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrných schránek je každý pátek v 8 hodin, výjimkou je schránka u vchodových dveří Náchodského deníku, kde můžete své kupony odevzdávat do páteční čtvrté hodiny odpolední. Ve stejný čas končí také hlasování na internetu. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující razítko odeslání. (mr, re)