Může za to jeden špatně uvedený zápas v pondělním vydání, ten jsme sice následně opravili, jenže několik hráčů už svůj pondělní kupon odevzdalo, proto jsme následně nahrazené utkání Nové Město nad Metují B – Meziměstí nepočítali. Z tohoto důvodu má řada tipujících na svém kontě 0 bodů, mnozí další hráči ale dopadli ještě mnohem hůře, neboť čtyři nerozhodné výsledky ve zbylých utkáních nadělaly v bodovém hodnocení slušnou paseku.

Z této situace vybruslil nejlépe velkopoříčský Josef Langer, který se ve výsledkové listině s dvanácti plusovými body zcela vyjímá. Protože byl jediný, komu se páté kolo takto podařilo, stal se jeho zaslouženým vítězem.

Josef Langer i vítězové předchozích kol si v naší redakci mohou vyzvednou své ceny, stále upozorňujeme, že sázkový kupon věnovaný společností Fortuna má omezenou dobu platnosti, proto s jeho vyzvednutím příliš neváhejte, ať vám nepropadne.

V čele průběžného pořadí Fortuna ligy Náchodského deníku se i přes mírné klopýtnutí udržel Tomáš Osoba ze Žďáru nad Metují, který si v pátém kole nepřipsal žádný bod. Protože se ale nijak výrazně nedařilo ani jeho nejbližším pronásledovatelům, jeho náskok v čele je i nadále hodně slušný. Druhý je v současné době provodovský Bohumil Králíček, který na vedoucí příčku ztrácí devět bodů. Manko tří bodů má na provodovského tipéra dvojice Milan Bitnar z Hronova a Martina Cermanová ze Žďáru nad Metují. Smečku dalších pronásledovatelů vede z pátého místa vítěz kola Josef Langer. Do konce soutěže se ale ještě může stát cokoliv, rozdíly jsou minimální, šanci tedy má stále dost tipérů.