KRAJSKÝ PŘEBOR:

Olympia HK – Česká Skalice 0:3 (0:1). Skalice nastoupila proti Olympii ve stejné sestavě jako v minulém kole a hned v první minutě mohla inkasovat, když se před skalickým brankářem objevil zcela osamocený útočník domácích. Čejchan v brance hostí však bravurně zasáhl. V 10. min. po chybě Chmelíka měli domácí brejk, avšak zakončili ho střelou vedle. Ve 22. min. po ideálním vysunutí běžel na brankáře domácích osamocený Kořínek a chladnokrevně zakončil – 0:1. Do konce prvního poločasu ještě měli šanci Skaličtí, ale hlavička Kořínka po rohu skončila nad.

Čtvrt hodiny po změně stran nacentroval do vápna domácích Pejchal, k odraženému míči se dostal Kořínek a střelou k tyči upravil na 0:2. Šance Valeše s Židíkem v 63. min. ještě brankou neskončila, ale následně protlačil Pejchal míč před odkrytou branku a Židík pohodlně skóroval na konečných 0:3.

Police n. Met. – Lhota pod Libčany 2:0 (0:0). Těžký terén znesnadňoval úlohu oběma týmům, proto se v prvním poločase příliš pohledných akcí neurodilo.

Ve druhém poločase se hra změnila, především u domácích. Ti začali více bojovat a v 63. min. se blýskl pohlednou akcí Kollert a zakončoval ji Hauk. Domácí rázem ožili, naopak hra hostů upadla do beznaděje. Toho využil polický dlouhán Hauk ještě jednou a v 82. min. uzavřel po centru Šnábla na konečných 2:0.

Broumov – Trutnov 1:2 (1:0). Od začátku byl v Broumově k vidění pohledný fotbal. Domácí měli první velkou šanci už ve 2. min., jenže Kotyza přestřelil. V 19. min. se tak mohlo zablýskat na druhé straně, ale přízemní střelu vytěsnil gólman Martin na roh. Pět minut před přestávkou zahrávali rohový kop domácí a na malém vápně hlavičkující Hanzlík poslal Broumov do vedení – 1:0.

Druhý poločas začal pro Broumov nešťastně, když se ve 49. min. odrazil míč od Haraseviče do vlastní sítě – 1:1. Rozuzlení utkání přišlo v 62. min., kdy se ve skrumáži nejlépe zorientoval trutnovský Marks a vstřelil vítěznou branku hostí – 1:2.

Náchod–Deštné B – Černilov 3:0 (3:0). Doslova raketový vstup do zápasu předvedli domácí fotbalisté. Už ve 3. min. se po rohovém kopu odrazil míč na velké vápno k Belákovi, který otevřel gólový účet – 1:0. V 7. min. naservíroval na zlatém podnosu Malý míč Eimerovi, pro něhož už nebyl problém zvýšit na 2:0. O minutu později odcentroval zprava Fiedler, míč vrátil do ohně Malý a Eimer vstřelil svou druhou branku v utkání. Domácí pak polevili a hosté si během krátké chvíle vytvořili dvě vyložené šance, ty ale kryl Kasabov. Skóre se pak mohlo měnit ještě ve 25. min., to se k trestnému kopu ze 30 metrů postavil Pohl, jenže jeho dělovka zatřásla jen břevnem černilovské branky.

Také druhý poločas přinesl několik zajímavých momentů na obou stranách, skóre se ale už nezměnilo.

I. A TŘÍDA:

Třebechovice – Červený Kostelec 0:1 (0:0). V nesmírně důležitém utkání, v němž se hrálo tzv. o šest bodů, šli hostující fotbalisté od úvodní minuty za vítězstvím. Už v prvním poločase měli několik vynikajících příležitostí, ty ale zůstaly nevyužity.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, Červenokostelečtí prahli po vítězství a jejich snaha byla naplněna zhruba deset minut před koncem zápasu. To se z pětadvaceti metrů opřel do míče Zelený a vymetl šibenici domácí svatyně – 1:0. Ve zbytku utkání si už hosté výsledek pohlídali.

Jaroměř – Dvůr Králové B 2:4 (1:3). V úvodu utkání se Jaroměř natlačila na půlku hostů. Ve 3. min. hlavičkoval po Benešově rohu Valeš. Další šanci měl po narážečce s Benešem v 6. min. Kašajík, ale brankář Daniel proti němu dobře vyběhl. Vzápětí nastřelil Beneš z vápna břevno. I hosté ohrozili domácí branku. Ve 13. min. hlavičkoval těsně nad Řehák. V 15. min. šli hosté do otevřené obrany a Křovák musel faulovat. Z přímého kopu poslal Hruška míč přes zeď do sítě – 0:1. Ve 28. min. založili hosté rychlý protiútok po levém křídle a přihrávku před branku doklepl s pomocí tyče Novotný – 0:2. Ve 34. min. střílel z přímého kopu z 25 metrů Křovák, jeho ránu brankář Daniel vyrazil. Ve 36. min. zahrávali hosté rohový kop a Novotný hlavou zvýšil na 0:3. O šest minut později založil útok Jaroměře Jirka, Kašajík poslal přihrávku do vápna Benešovi a ten z pomocí obránce přehodil brankáře Daniela – 1:3. Ve 44. min. po Kašajíkově přihrávce mířil z vyložené pozice Kučera nad.

Krátce po změně stran postupovali dvorští Urban a Otradovský sami na branku a Urban nezaváhal – 1:4. Po hodině hry založili slibný útok Kašajík s Benešem, Beneš zleva obstřelil brankáře, ale Macek stačil ještě na brankové čáře zachránit. V 79. min. viděl dvorský Bednář červenou za faul na Kašajíka. Ke konci utkání se Jaroměř nastěhovala před vápno hostů. V 80. min se po kombinaci Tokara s Kašajíkem trefil z vápna k tyči Rejchrt – 2:4.

I. B TŘÍDA:

Nové Město nad Metují – Malšovice 1:1 (0:1). V prvním jarním utkání na domácí půdě chtěli domácí potvrdit zisk bodů z minulého kola, ale jejich předsevzetí zmrazil hned ve 2. min. hostující Kuta, který po trestném kopu vstřelil úvodní gól utkání. Také další minuty patřily hostům. Postupem času však domácí převzali iniciativu a zamkli svého soupeře na jeho polovině. Hra Nového Města však postrádala přesnost i důraz. Hosté obrannou hrou domácí do vážnějších šancí nepouštěli a podnikali nebezpečné protiútoky. Přesných střel na obou stranách bylo velice málo, a tak jen pokus P. Zákravského ve 23. min., který orazítkovalo břevno a tutovka hostí v 37. min., jež naopak vyrazil na roh brankář Maur, přinesly vzruch do ochozů.

Druhý poločas začali opět lépe hosté, ale průnik Kuty v 53. min. skončil střelou nad. Na druhé straně únik Ma. Lichtera v 60. min. zakončil Paďour vysoko nad. Posledních dvacet minut se hra vyznačovala snahou obou mužstev o úpravu skóre, ale střelcům se nedařilo. Až v 83. min. se domácím povedlo obranu Sokola přečíslit a J. Vít vyrovnal na konečných 1:1.

České Meziříčí – Babí 3:1 (1:0). První půl hodina byla zcela vyrovnaná, jenže pak domácí ze své druhé šance dali vedoucí gól a do poločasové pauzy se šlo za stavu 1:0.

Českomeziříčské vedení vydrželo až do 50. min., kdy vyrovnal David – 1:1. Dvacet minut před koncem přišlo přísné posouzení Kratěnovy ruky v pokutovém území a domácí šli z nařízeného pokutového kopu do vedení 2:1. Pět minut nato pak dali třetí gól a své vedení už bez problémů udrželi. (mr, vtm, zm)