So, 17.00. FK Náchod– Deštné (13. místo, 27 bodů) – SK Horní Měcholupy (2. místo, 43 bodů).

„Bohužel jsme tu naši houpačku nezastavili, naopak jsme ji možná rozhoupali ještě víc. Pokud by to ale na druhou stranu fungovalo i pro sobotní zápas, měli bychom vyhrát,“ naráží na diametrálně odlišné výkony svých svěřenců v jarní části náchodský trenér Karel Havlíček. Ten má před zítřejším utkáním jasno v tom, že pokud se rapidně nezmění přístup některých hráčů, může Náchod opět reálně pomýšlet na sestupové pozice, od nichž se v jarní části mírně vzdálil.
Kromě nestabilních výkonů dělají trenérovi další vrásky na čele absence. „Z Převýšova je zraněný Vít, navíc Srkal nyní odjíždí na deset dní s futsalovou reprezentací do Ruska,“ vypočítává již jisté absentéry Havlíček. Příliš se nedá vybírat ani z rezervního týmu, který má hodně náročný program a navíc i zde hráče, připadající v úvahu pro áčko, trápí zranění.

Náchodským tak nezbývá po klopýtnutí s Převýšovem nic jiného, než doma zabojovat a pokusit se naplno bodovat. „Přestože zápas s Měcholupy ještě nezačal, mrzí mě hlavně to, že s Převýšovem jsme na body mohli pomýšlet reálněji, než tomu bude v sobotu,“ dívá se na tabulkové postavení Převýšova a Měcholup trenér Havlíček.

Ten odmítá i argument, že určitou výhodou pro Náchod by mohl být fakt, že Horní Měcholupy by ve své pozici měly chtít hrát otevřený fotbal. „Měcholupy určitě budou chtít hrát fotbal, jenže to právě chtěl před týdnem i Převýšov,“ uzavřel Havlíček.