FOTBAL: Náchod zaváhal už v první půli

Hradecko - Divize C: Fotbalisté Nového Bydžova ukořistili tři cenné body na půdě Živanic, další derby v Převýšově skončilo výhrou hostů ze Dvora

29.9.2009 1

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Velim – Hradec B 2:1
V 67. min. nedal domácí Brusch penaltu. „Votroky“ poslal čtvrt hodiny před koncem do vedení Pacák. Jenže to nestačilo. Závěr utkání Hradečtí nezvládli a chybami umožnili soupeři skóre otočit. Rezerva tak odjela s prázdnou.
Fakta – branky: 81. Slavík, 82. Hruška – 75. Pacák. Rozhodčí: Melichar (Velký Osek). ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. FC Hradec Králové B: Holý – Černý, Přibyl, Kouřil, Špidlen – Veselka, Lacina (72. Kuťák), Nemček (82. Pártl), Hečko – Hubička, Pacák. (pt)

Živanice – N. Bydžov 1:2
Hosté vedli gólem Věchta z 34. minuty. V 60. min. Jedlička našel díru ve zdi při trestném kopu a vyrovnal. Rozhodnutí padlo v 74. min., kdy po samostatné akci prostřelil Hlouše z úhlu Blažej.
Fakta – branky: 60. J. Jedlička – 34. Věchet, 74. Blažej. Rozhodčí: Kříž (Tlučná). ŽK: 2:1. Diváci: 210. Poločas: 0:1. Sokol Živanice: Hlouš – Hrmo (46. Kašpar, 78. Kaciáň), Vrážel, Vrba, Černohubý – Podlipný, J. Jedlička, Gorol, Mocanu – Balog (87. J. Černík), Merganc. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Žalman, Kubelka, Vaněk – O. Vaníček (87. Václavek), Obermajer, Věchet, Tomeš (90. Kazda) – Janouch (68. Valenta), Blažej. (jma)

Převýšov – Dvůr 1:3
Po remízovém poločase rozhodla utkání krásná trefa dvorského útočníka Slezáka, jenž se trefil v 58. minutě.
Fakta – branky: 9. Jarkovský – 13. Řežábek, 58. Slezák, 90. Kilevník. Rozhodčí: Hock (Jablonné nad Orlicí). ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (72. Jarkovský). Diváci: 250. Poločas: 1:1. SK Převýšov: Pilař – Brychta, Klička, Jarkovský, Šmíd – Franc (70. Semelka), Breda, Krejčí, T. Hrabík – Novák (75. J. Dvořák), Galovič. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Rejl, Kruliš (75. Blažek), Bělina, Novák – Kilevník, Vít, Holub, Řežábek (35. Urban) – Klazar (87. Jurík), Slezák. (pt)

Pardubice – Dobrovice 3:1
Domácí se ujali vedení ve 27. min., po rohu Kudrny u zadní tyče zakončoval Hudec. O čtyři minuty později vyslal Jeřábek ideální pas na Petruse, gólman Kraus jeho střelu zneškodnil, ale Fikejz dorážkou zvýšil.
Po změně stran upravil na 3:0 Kakrda a hosté již jen korigovali.
Fakta – branky: 27. Hudec, 31. Fikejz, 48. Kakrda – 57. Kohout. Rozhodčí: Grimm (Rokycany). ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 2:0. FK Pardubice: Shejbal – Hudec, Třešňák, Prorok, Voženílek – Fidra (72. Vanžura), Kudrna (83. Chvála), Jeřábek, Kakrda – Fikejz (80. Brychta), Petrus. (jma)

Ústí nad Orlicí – Letohrad 1:1
V prvním poločase stály za zaznamenání dvě brejkové situace do otevřené obrany. Nejprve se v 16. min blýskl domácí Tomášek, když se vydal po standardní situaci Letohradu rychle dopředu. Když už to vypadalo, že akci zbrzdil, vypálil do břevna. Hostím se podobná akce vyvedla lépe. Za čtyři sekundy prošli od svého vápna před Ústecké a rychlou akci zakončil Semerák – 0:1. Jinak se v první půli spíše odkopávalo.
Po změně stran byl vyloučen letohradský Lukeš, což byla logicky voda na mlýn Ústí. Více se tlačilo dopředu a sporného vyrovnání, kterému předcházel faul, se dočkalo v 86. min., kdy nešťastně poslal míč za Kykala Strasmeier.
Fakta – branky: 86. vlastní – 22. Semerák. Rozhodčí: Šob (Hradec Králové). ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (Lukeš). Diváci: 400. Poločas: 0:1. Jiskra Ústí nad Orlicí: Lankaš – Chudý, Šrut, Jar. David, Jan David – Stejskal (64. Kříž), J. Dostál, Roušar, Vaňous, Tomášek (76. Kukla) – Z. Dostál. FK OEZ Letohrad: Kykal – Rompotl, Lukeš, Strasmeier, Vaniš – Jiroušek (80. Kail), Hundák, Filip, Adam (13. Gerža, 87. Čejka) – Semerák, Brendl. (ry)

Č. Dub – N. Paka 0:2
Od začátku diváci viděli zápas ve svižném tempu a útoky se střídaly na obou stranách. O poznání nebezpečnější v koncovce však byli hosté, kteří si dvěma góly během tří minut vytvořili náskok, a ten mohli ještě zvýšit. Druhý poločas již žádnou změnu ve skóre nepřinesl.
Fakta – branky: 17. Bažík, 19. Banda. Rozhodčí: Melničuk (Plesná). ŽK: 7:0. Diváci: 150. Poločas: 0:2. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Mačí, Čokina, Ptáček, Novák – Jisl, Mindl (61. Kout), Rozsévač, Král (68. Musil) – Banda, Bažík (84. Mička). (jp)

Turnov – Chrudim 0:2
V Českém ráji se „afrkáčům“ tradičně daří a uspěli tam i tentokrát. V první půli nastřelil Vácha břevno, po změně stran se dvakrát trefil mladík Kroutil po přihrávkách Váchy a Vágnera.
Fakta – branky: 68. a 70. Kroutil. Rozhodčí: Duchoň (Nové Strašecí). ŽK: 2:2. Diváci: 170. Poločas: 0:0. AFK Chrudim: Žďánský – Klíma, Rahimič, Linhart, Radouš – Luptovský (82. Hauf), Zvára, Vodrážka, Vágner (86. Melechovský) – Vácha, Kroutil (78. Kopecký). (spa)

Měcholupy – Náchod 2:0
Hostům vůbec nevyšla první půle, ve které inkasovali po dvou totožných akcích. V 18. min. přišel centr zprava a volný Buldra nezaváhal. Totožná situace se odehrála i těsně před přestávkou, tentokrát s gólovou tečkou Marce.
Fakta – branky: 18. Buldra, 45. J. Marc. Rozhodčí: Janíček (Dešná u Dačic). ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 2:0. FK Náchod–Deštné: Kobos – Jirman (75. Malý), Lesák, Kotal, Belák – Srkal, Nejman, D. Zinke, Huňák (46. Petr) – Šorfa (65. Kořínek), Jandík. (mr)

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.