NE, 10.15: SK Převýšov (15. místo, 17 bodů) – FK Náchod– Deštné (12. místo, 27 bodů).

„Chceme zastavit houpačku,“ začal hovořit trochu nesrozumitelně o blížícím se důležitém utkání náchodský trenér Karel Havlíček. Kouč ale následně svá slova vysvětlil. „Ze začátku sezony nebyly naše výkony úplně optimální, a to i přesto, že výsledky zase tak špatné nebyly. Pak přišel propadák ve Dvoře Králové, proti Novému Bydžovu to byl zase náš nejlepší jarní výkon, takže z tohoto pohledu bychom to rádi stabilizovali a pokračovali tak, jak jsme v minulém zápase skončili,“ upřesnil Havlíček.

Ten však zdaleka neočekává v Převýšově snadnou úlohu a už vůbec ne odevzdaného soupeře. „Myslím si, že pro Převýšov je to poslední šance se zachránit, pokud by prohráli, už to prakticky nemůžou dohnat,“ zná složitou situaci soupeře náchodský trenér, který očekává těžký a tvrdý boj na malém hřišti. „Převýšov nám rozhodně nedá nic zadarmo, minule navíc zahrál velmi dobře na posílené hradecké rezervě,“ má dobré informace Havlíček.

K nedělnímu utkání by měl mít náchodský trenér k dispozici kompletní kádr, ve kterém se po povedeném minulém utkání nedá očekávat moc změn. „Myslím si, že ani není důvod něco měnit,“ uzavřel trenér Havlíček.