Potvrdilo se to i na domácím vrcholu respektované Ondrášovky. Ji zakončili výhrou nad hrdou Spartou a křepčením s pořádným pohárem.

„Tihle kluci jsou skvělív tom, že oni takové zápasy vyhledávají,“ popisoval trenér Petr Blažek. „Když jsem se díval na rozpis a viděl jsem, že poslední zápas hrajeme se Spartou, přál jsem si, aby ještě nebylo o umístění jasno a aby to byl rozhodující zápas turnaje.“

Splnilo se mu to…

Bylo to skutečné finále, které dvěma zásahy rozhodl střelec, jenž ani neměl na turnaji hrát. Ještě v pátek měl Antonín Thiele podezření na zlomeninu palce u ruky, nakonec nastoupil s bandáží.

A vlastně tak nevědomky potvrdil dojem, jenž z mužstva získal Karel Havlíček, bývalý kouč Hradce a nynější trenér reprezentace do patnácti let.

„Kluci jsou skvělí. Jsou týmoví, zarputilí, ale zároveň technicky na výši,“ všiml si Havlíček. „K tomu mají individuality,“ dodal. Jmenovitě vypíchl nejlepšího hráče turnaje Daniela Václavíka či útočníka Vojtěcha Poláka.

Trenér však ocenil i poražené sparťany. Když jim totiž předával pohár za druhé místo, byli Pražané totálně naštvaní. „Tak to má být. Jsou nastavení tak, že berou jen první místo,“ řekl.

Podobně je na tom ale i hradecký celek. „V čem jsou zvláštní? Mají v sobě neskutečný hlad po vítězství,“ podotkl Aleš Čvančara, šéftrenér mládeže v FC Hradec.

Na Ondrášovka Cupu se to potvrdilo.