FOTBAL: Police i Jaroměř slaví premiérová vítězství

Náchodsko - /DOPLNĚNY VÝSLEDKOVÉ TABULKY/ V nedělním programu fotbalových krajských soutěží se představila čtveřice regionálních týmů. Police nad Metují – Černilov 2:0 (2:0), Broumov – Doudleby nad Orlicí 1:1 (0:1), Náchod–Deštné B – Trutnov 2:5 (1:2), Jaroměř – Libčany 2:1 (1:0). Přinášíme referáty i z ostatních zápasů.

17.8.2009

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

Police nad Metují – Černilov 2:0 (2:0).

Domácí, pod vedením nového trenéra Jebavého, začali utkání s velkým nasazením a rekordní pouťová návštěva (780) si již ve 3. min. mohla zakřičet gól. To Hanzl nádhernou patičkou našel Haška a ten otevřel skóre utkání – 1:0.

Domácí byli i nadále při chuti a v 7. min. Haukova hlavička jen těsně minula branku Maryanďuka. Hosté se osmělili po prvé desetiminutovce a Tarantík ve výhodné pozici přestřelil domácí branku. Ve 21. min. Kubín nádherně našel Haška a ten ani podruhé nezaváhal – 2:0. S

vůj hattrick mohl zkompletovat o tři minuty později, ale Čermákovu přihrávku poslal těsně vedle. Ve 37. min. nová akvizice v dresu domácích, Ansuma, pobavila rekordní návštěvu, když se nádherně uvolnila u postranní čáry, ale místo přihrávky na Hanzla vyprášila rukavice brankáře Maryanďuka.

Ve druhé půli již bylo fotbalu k vidění méně, domácím viditelně docházely síly a ani hosté se tolik netlačili do útoku. Za zmínku stojí hlavička Hauka v 72. min., kterou však hostující brankář kryl. Hosté zahrozili ještě jednou, a to z kopačky Suchova, brankář Kučera však byl připraven. V závěru si taktickou hrou pak již domácí dvougólové vedení pohlídali.

Sestava Police nad Metují: Kučera – Hejnyš (70. Valtera), Pavlů, Kollert, Ansuma – Švorčík, Čermák, Hauk – Kubín (80. Seidlman), Hanzl (74. Šnábl), Hašek (89. Hauschke).

Broumov – Doudleby nad Orlicí 1:1 (0:1).

Po úvodním oťukávání se do první velké šance dostali domácí, jenže Kuchtův trestný kop zastavilo břevno hostující branky. O chvíli později to zkoušel jeho spoluhráč Šimon, střela šla ale nad. Ve 13. min. poprvé zahrozili hosté, jenže Martin v brance Broumova je vychytal.

Vzápětí podnikly Doudleby rychlý útok po pravé straně, přišel přesný centr do vápna a Chochola už neměl s dorážkou příliš práce – 0:1. Ve 37. min. měl velkou šanci k vyrovnání Kuchta, jenže gólman jeho pokus kryl.

Druhou půli začali lépe domácí. Ve 49. min. utekli po pravé straně a Kuchtův centr proměnil ve vyrovnávací gól Kotyza – 1:1. Ve druhé půli měli více ze hry domácí, dostávali se i do šancí, jenže ty využít nedokázali. Na to mohli Broumovští doplatit, v nastaveném čase šli hosté sami na brankáře, jenže zakončili nepochopitelně vedle branky.

Sestava Broumova: Martin – Panny, Pohl, Strelec, Šimon – Jaromír Schubert, Hušek, Kuchta, Jan Schubert (77. Syrovátko) – Kotyza, Hanzlík (65. Štejnar).

Náchod–Deštné B – Trutnov 2:5 (1:2).

Proti favoritovi nezačali domácí vůbec špatně a už v první minutě netrefil prázdnou branku v krkolomné pozici Zelený. V 9. min. ale Kořínek našel Beláka a ten střelou podél gólmana otevřel skóre utkání – 1:0. Z vedení se ale domácí radovali jen čtyři minuty, Holubec našel na levé straně volného Kamitze, ten vypálil a skluz obránce Fišera nasměroval míč mimo dosah domácího brankáře – 1:1.

O deset minut později se proti Kamitzově střele vyznamenal Pišta v domácí brance, jím vyražený míč se ale dostal k Holubcovi, jenž se nemýlil – 1:2. Těsně před poločasem postupoval sám na brankáře z úhlu Kořínek, trefil ale jen jeho nohy. Vzápětí na druhé straně Kozák přeloboval brankáře Pištu, ale i domácí branku.

Domácí nezačali špatně ani druhou půli. Ve 49. min. poslal Zinke přesný míč parťákovi v útoku Kořínkovi, a ten srovnal na 2:2. Jenže Trutnov v Náchodě body nechat nechtěl. V 54. min. selhali domácí zadáci a Holubec toho dokázal využít – 2:3.

O deset minut později prošel domácí obranou jak nůž máslem Kozák a zvyšoval už na 4:2 pro Trutnov. Definitivní podobu dal výsledku v poslední minutě hostující Holubec, jenž tak zkompletoval hattrick – 2:5.

Sestava Náchoda B: Pišta – Fišer (46. Tolda), Holbík, Výborný, Huňák – Zelený (75. Plšek), Jirman (67. Korec), Belák, Petr (46. Müller) – Kořínek, Zinke

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Olympia HK – Lhota pod Libčany 4:0; Rychnov n. Kn. – Nový Bydžov; Kunčice – Přepychy 1:2; Jičín – Týniště 2:1; Nový HK – Česká Skalice 4:0.

Jaroměř – Libčany 2:1 (1:0).

První čtvrt hodinu se obě mužstva oťukávala a hrálo se ve středu hřiště. V 17. min. vybojoval domácí Rejchrt míč, posunul ho do střelecké pozice Horákovi, ten však z dvanácti metrů trefil jen brankáře. Ve 37. min. založila Jaroměř postupný útok, z pětadvaceti metrů vystřelil Böhm a jeho rána skončila pod břevnem překvapeného brankáře – 1:0.

Hosté mohli vyrovnat ve 43. minutě. Po špatné rozehrávce jaroměřské obrany se dostal ke střele z 16 metrů Černý, ale Schejbal míč vyrazil. Chvíli na to šel po přihrávce za obranu sám na branku Bína, ale trefil jen domácího gólmana.

Po změně stran začali lépe hosté. V 50. min. zahrávali přímý kop z dvaceti metrů a po Tušilově střele zachránilo Schejbala břevno. Libčany získaly územní převahu a v 53. min. vyrovnaly.

Tušic se opřel levačkou do míče a začínalo se znovu – 1:1. O deset minut později vypálil z dálky Černý a Schejbal jen s obtížemi jeho umístěnou střelu vyrazil. V 69. min. zahrávala Jaroměř roh a Böhmův falšovaný míč skončil na tyči.

O pět minut později prošel Tomáš Holeček obranou hostů, dal stoperovi jesle a poslal míč pod břevno – 2:1. V 81. min. měl velkou šanci střídající Jirka, ale z deseti metrů mířil po zemi těsně vedle. Pět minut před koncem šel Böhm zleva na branku, míč však poslal gólmanovi do náruče.

Sestava Jaroměře: Schejbal – R. Matějček, Rejchrt, Beneš, Hronovský – Ruprich (46. Nožka) – Svoboda, Michálek (65. T. Holeček) Böhm – Kučera (80. Jirka), Horák (85. Čapek).

Kostelec n. Orl. – Trutnov B 3:1; L. Bělohrad – Dvůr Král. B 0:0; Roudnice – Hořice 5:0; Třebechovice – Kratonohy 3:1; Chlumec n. C. – Červený Kostelec 0:0; Dobruška – Vrchlabí 1:1.

Výsledky:

Opočno – Lokomotiva HK 1:0; N. Město A – Černíkovice 0:3; Vamberk – Malšovice 1:1; Č. Meziříčí – Slavia HK 2:2; Ohnišov – Babí 1:5; Dohalice – Předměřice 2:4; Albrechtice – Častolovice 2:6.