Rezerva Náchoda smetla ve druhé půli Jaroměř

Náchodsko - Do tří utkání se v nedělním programu krajských fotbalových soutěží zapojila zdejší mužstva. Police nad Metují veze tři body ze Lhoty pod Libčany, daleko od bodů nebyly ani Teplice.

1.6.2009

Dvěma góly po změně stran zlomil derby krajského přeboru mezi Jaroměří a Náchodem hostující Kořínek (v červeném). Po jeho trefách už Náchodští zcela dominovali.Foto: Alexandr Nenjuk

KRAJSKÝ PŘEBOR:

Jaroměř – Náchod–Deštné B 2:7 (1:1). V 10. min. zahrával Hrobský přímý kop z levé strany, Valeš přetažený míč vrátil před branku na Škodu a ten z pěti metrů trefil jen brankáře hostí. Jaroměř si vytvořila územní převahu, ale i hosté z protiútoku několikrát ohrozili domácí branku. Ve 38. min. se dostal k míči na levém křídle náchodský Srkal, zatáhl si míč do vápna a přesnou střelou překonal Schejbala – 0:1. Ve 42. min. vybojoval na brankové čáře hostů míč Škoda, přihrál Valešovi a ten z deseti metrů vyrovnal – 1:1.

Pět minut po změně stran špatně rozehrála jaroměřská obrana, míč jí sebral Kořínek a na jeho střelu k tyči Schejbal nedosáhl – 1:2. O deset minut později opět Kořínek překvapil Schejbala – 1:3. V 67. min. se zranil Jaroměři Hrobský a protože už domácí třikrát vystřídali, dohrávali o deseti. O chvíli později ztratil míč při rozehrávce stoper Svoboda, Cekulajevs šel sám na branku, obešel brankáře a přidal čtvrtý gól hostů. Cekulajevs pak dal v 79. min. už na 1:5, když se trefil pěkně z trestného kopu. V 85. min. přidal Nejman po přihrávce z levé strany další gól – 1:6. Hned o minutu později snížil po Kučerově přihrávce z pravého křídla Škoda – 2:7. Poslední gól zápasu dal v 88. min. po rychlém útoku a samostatné akci Nejman – 2:7.

Sestavy – Jaroměř: Schejbal – R. Matějček (46. J. Michálek), Horák (62. Křovák), Svoboda, Hrobský – Kučera, M. Michálek, Böhm – Škoda, Valeš, Beneš (59. Tokar). Náchod B: Volšík – Šťavík, Pohl, Kotal, Poláček – Martínek, Srkal, Umlauf, Šimon (72. Zelený) – Kořínek (76. Nejman), Cekulajevs.

Lhota pod Libčany – Police nad Metují 0:2 (0:1). Lépe začali hosté z Police a už ve 4. min. po spolupráci Švorčíka, Martince a zakončujícího Valtery šli do vedení 1:0. Brzká branka posadila Polici na koně a ta celý první poločas diktovala tempo hry. Přestože měli Poličtí navrch, trápili se v koncovce. Ve 25. min. perfektní Čermákovu střelu vytáhl domácí brankář na roh, o pět minut později donutili domácí k zákroku i polického Kučeru. Těsně před pauzou se po Čermákově vybídnutí ocitl v šanci Valtera, ale opět ztroskotal na domácím brankáři.

Pět minut po změně stran zbytečně fauloval Valtera, trestný kop z dobré pozice však domácí zazdili. O chvíli později byl ve slibné šanci Valtera, ale opět nedal. V 73. min. nakopl míč Čermák na Martince, ten si přehodil brankáře a v poklidu dovedl míč do sítě – 0:2.

Sestava Police n. Met.: Kučera – Pavlů, Doubek, Pášma, Kollert – Hauschke (85. Pataki), Šnábl, Švorčík, Čermák – Martinec (86. Tauc), Valtera (89. Janoušek).

Další výsledky: Nová Paka – Broumov 3:0, Česká Skalice – Černilov 3:1, Nový HK – Jičín 4:1, Olympia HK – Č. Kostelec 8:0, Trutnov – Rychnov n. Kn. 2:1, Přepychy – Doudleby n. Orl. 4:2.

I. B TŘÍDA:

Teplice nad Metují A – Ohnišov 1:2 (1:1). Domácí začali dobře, jenže Mucha ve stoprocentní šanci nemířil přesně. To hosté se svou úvodní šancí naložili jinak a v 8. min. šli do vedení, když trestný kop z rohu velkého vápna prošel nikým netečován až do sítě 1:0. Blízko k vyrovnání byl v 18. min. Fichtner, jenže mu chyběl k tečování míče pověstný chloupek. Po půl hodině hry přišla minela domácího útoku a zálohy, hosté získali míč a vyslali kolmici za teplickou obranu. Požár musel hasit Hejnyš, za což byl „odměněn“ červenou kartou.

Ve druhé půli měli míč více na kopačkách hosté, jenže teplický brankář Galina jejich náznaky šancí spolehlivě kryl. Rozuzlení tak přišlo až pět minut před koncem, kdy ohnišovský hráč zblízka prostřelil Galinu – 1:2.
Sestava Teplice n. Met.: Galina – Fejfar (54. Skuřenský), Schubert, Novotný, Hejnyš – Matouš, Bitnar, Ota, Fichtner (75. Schejbal) – Mucha, Kalaš.

Další výsledky: Třebechovice – Předměřice 2:2, Častolovice – Babí 5:2, České Meziříčí – Hronov 3:0, Malšovice – Černíkovice 0:1, Dohalice – Vamberk 2:2, Loko HK – Albrechtice 1:6.

1.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.