FOTBAL: Skalice zahájila herní fázi připravy remízou

Česká Skalice - Svěřenci trenéra Miroslava Vodehnala nedokázali zužitkovat převahu a s účastníkem I. A třídy z Janských Lázní remizovali 1:1.

20.7.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

V plné letní přípravě jsou už pár dní fotbalisté českoskalické Jiskry, kteří mají za sebou už i první herní test. Ten odehráli v domácím prostředí s účastníkem I. A třídy.

TJ Jiskra Česká Skalice – SK Janské Lázně 1:1 (0:1)

První přípravný zápas tohoto léta zahájila Jiskra proti nováčkovi I. A třídy aktivně a již v 5. minutě se ve velké šanci ocitl Dvořáček, který je v mužstvu na zkoušce z Třebechovic. Z následného rohového kopu měli Skaličtí další šanci, ale i s tou si brankář hostí poradil. Po čtvrt hodině hry se gólman “Jánek” opět vytáhl, když zlikvidoval Dvořáčkův pokus o lob. Jiskra své šance neproměnila a tak o minutu později trestali hosté a ujali se vedení 1:0. Po zbytek prvního poločasu měla Jiskra územní převahu, ale proti snaživě hrajícím Janským Lázním se nemohla prosadit.

Do druhé půle nastoupili domácí s několika změnami v kádru a hned ve 46. minutě mohl Voráček srovnat, ale jeho teč mířila jen těsně vedle branky. Vyrovnání se dočkali Skaličtí v 63. minutě, když po narážečce po ose Koza - Židík - Voráček posledně jmenovaný skóroval do prázdné branky. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a zápas tak skončil remízou.

Fakta – branka Č. Skalice: 63. Voráček. Sestava České Skalice: Čejchan (46. Severýn) – Chmelík, Rýdlo, Goll, Huňák (46. Vít) – Pejchal (46. Koza), Židík, Kratěna, Franců – Dvořáček, Suchánek (46. Voráček).

Další herní test čeká svěřence trenéra Miroslava Vodehnala ve středu, když od 18 hodin poměří v domácím prostředí síly s účastníkem divize, Dvorem Králové.

TÝM OD ROZKOŠE JEDNÁ O UDRŽENÍ STŘELCE KOŘÍNKA

Fotbalisté českoskalické Jiskry už nějaký den polykají nepříjemné dávky letní přípravy před blížícím se startem mistrovských soutěží. Účastník krajského přeboru má rovněž už za sebou úvodní herní test, který mu ale hlavně v ofenzivě příliš nevyšel. „Byli jsme po celé utkání lepší, hrálo se prakticky výhradně na branku Janských Lázní, ale v koncovce jsme naprosto vyhořeli,“ konstatoval českoskalický trenér Miroslav Vodehnal.

Máte za sebou první herní test, jak jste s ním spokojen?
Bylo vidět, že je to první utkání po delší přestávce. Sice jsme byli po celé utkání lepší, hrálo se prakticky výhradně na branku Janských Lázní, jenomže se nám nedařilo v koncovce. Soupeři si vlastně za celé utkání vytvořil jedinou vážnější šanci, ze které také skóroval. My jsme naopak v koncovce vyhořeli.

Můžete trochu nastínit přípravnou fázi českoskalické Jiskry?
Kompletní příprava se odehraje v domácích podmínkách, trénujeme čtyřikrát týdně, navíc nás čeká několik přípravných utkání, a to převážně s týmy z vyšších soutěží.

Vím, že je ještě hodně brzy, ale můžete říct, zda se dají očekávat nějaké obměny v kádru České Skalice?
Určitě ke změnám dojde, v současné době je ale jisté pouze to, že se zpátky do Jaroměře vrací Michálek. V jednání je udržení Kořínka, kterému se u nás v jarní části střelecky dařilo.

(jah, mr)

20.7.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.