SO, 16.30: FK Náchod– Deštné (11. místo, 23 bodů) – Sokol Živanice (14. místo, 20 bodů).

„Nyní nás čeká veledůležitý zápas, Živanice se propadly do míst, kam rozhodně nepatří, o to to bude pro oba týmy náročnější,“ má jasno před sobotním zápasem domácí trenér Havlíček. Ten se svým mužstvem vstoupil do jarní části dobře, když ve třech zápasech nasbíral sedm bodů. „Mohlo jich být ale klidně i devět,“ dodává.

Zpátky se přesto už neohlíží, neboť moc dobře ví, že dobrý start do jara může zkazit jedno nepovedené utkání. „Říká se, že dva po sobě jdoucí domácí zápasy se nevyhrávají, my ale toto pořekadlo musíme zlomit,“ nepřipouští si klopýtnutí Havlíček.

Ten si také pochopitelně nemohl nechat ujít svého soupeře v akci a po „výzvědech“ má jasno. „Kombinačně je to silný, zkušený mančaft. Klíčem k úspěchu bude uhlídat Gorola a Mergance, kterému se v Náchodě vždycky dařilo.“ Právě zkušenost Živanic by mohla nejen domácím příznivcům nahnat vrásky do tváře. „Víme, že náš projev stále není po herní stránce ideální, mladý tým Hradce tohoto před týdnem nevyužil, proti Živanicím si ale nic podobného dovolit nemůžeme,“ spatřuje Havlíček hlavní rozdíl mezi hradeckou rezervou a zítřejším soupeřem Náchoda.

Není proto velkým překvapením, když z úst náchodského trenéra vyšla v závěru slova. „Podle mého je to klíčový zápas jara.“