Fotbal: V derby lepší hráči Babí

Náchodsko - Fotbalová I. B třída měla na programu poslední kolo.

22.6.2009

Ilustrační foto.Foto: Jiří Čejka

Hronov – Babí 2:3 (2:1). Po opatrném začátku domácí v 10. minutě zahrozili poprvé Hrubešem. Poté v 15. minutě otevřel skóre utkání domácí Šrejber 1:0. Hosté však přidali na obrátkách a ve 30. minutě to bylo 1:1. Do poločasu však aktivní Hrubeš zvyšoval na 2:1. Ve 38. minutě byl vyloučen přísně domácí Uhoš za faul na Flašku. Zbytek poločasu se dohrával v poklidu. Do druhé půle Babí šlo s cílem vyrovnat. Nabídnutou penaltu Fetr nedal. Nakonec aktivní Kozák vyrovnal na 2:2. Po chybě ve středu pole Babí otočilo utkání a v dramatickém zápase vyhrálo 2:3. Hronov může tak litovat nevyužitých šancí v závěru.

Sestava Hronova: Macek – Šmíd, Uraž, Marx, Hanzl – Verner, Schrejber, Valášek, Řehák (46. Štelcik) – Křeček (46. Uraž Petr), Hrubeš. Babí: Malik – Ducháč, Hanzl, Umlauf, Novák – Kratěna, David, Sester, Kozák – Flaška.

Albrechtice – Teplice nad Metují A 5:2 (1:1). Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný. Domácí se ujali rychlého vedení na 1:0. Tepličtí se nenechali zaskočit a vytvořili si hned dvě slušné šance, ale ty nevyužili. Ujala se až ta třetí a po krásné akci přesně zakončoval Bytnar k pravé tyči domácí branky 1:1. V probíhající třicáté minutě hosté vytvořili nejednu chybu v obraně a domácí toho stoprocentně využili a šli do vedení 2:1. Druhý poločas byli evidentně lepší domácí, kteří si vytvářeli šance a hlavně trestali opět chyby teplických hráčů. V 53. minutě jim sice trochu pomohl rozhodčí, když za sporný faul v pokutovém území odpískal pokutový kop ve prospěch domácích a ti zvyšovali již na 2:1. Hráči Teplic se snažili vrhnout všechny síly do útoku, ale co jim to bylo platné, když opět chybovali v obranné hře a v probíhající 64. minutě to bylo 3:1. Poté po krásné akci Kalaš – Mucha, druhý jmenovaný snížil na 3:2, ale domácí dvanáct minut před koncem opět trestali chyby hostí a zvyšovali na 4:2. Tečku za poměrně slušným zápasem udělali domácí v 90. minutě a utkání tak dostalo hokejovou podobu 5:2.

Sestava Teplic nad Metují: Galina (46. Olbrecht) – Matouš, Šubrt, Hejnyš, Novotný (60. Skuřenský) – Bytnar, Otta, Fichtner, Schejbal – Kalaš, Mucha. (tk)

22.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
STEJNĚ jako v loňském roce se nepoběží do Náchoda po hlavní silnici, ale po cyklostezce.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Nahodil Náchod konečně motory?

Náchodsko - Až v pátém kole se dočkali premiérového vítězství v letošním ročníku Krajské ligy mužů hokejisté Náchoda. O překvapení se pak postaral Hronov, který zvítězil na horkém ledě Nové Paky. Bez vstřeleného gólu a bez bodů se naopak vraceli z Třebechovic hokejisté Jaroměře.

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena

Náchod - Ve čtvrtek krátce před 14. hodinou došlo v Náchodě na Pražské, nedaleko mlýna, k tragické nehodě. Jednaosmdesátiletá žena, která se snažila přejít silnici v rekonstrukci, skončila pod koly kamionu. Vážným zraněním na místě podlehla.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.