Před závěrečným kolem krajských fotbalových soutěží na Královéhradecku a Pardubicku je již v řadě z nich prakticky o všem rozhodnuto.

Již s jistotou lze konstatovat, že z celkového pohledu na tabulku byl suverénem vítěz pardubického krajského přeboru – Ústí nad Orlicí.

Nejenže mezi prvním celkem a druhými Svitavy vznikl propastný rozdíl, ale Ústí má ve svém středu i elitního střelce Zdeňka Dostála.

Snajpr ústecké Jiskry zatížil konto soupeřů třiatřiceti brankami, což je úctyhodné číslo.

Naopak palec dolů dostává tým Skutče. A to nejen proto, že má nejméně bodů ze všech (5), ale k poslednímu zápasu v Letohradu se ani nedostavil. Toť nejlepší a nejhorší.

Pojďme však ještě do reálu. Všude ještě není tak úplně hotovo. V hradeckém krajském přeboru má těžkou úlohu Jaroměř. Jestli se chce zachránit, musí v závěrečném kole porazit Přepychy a přitom spoléhat, že Police doma podlehne poslednímu Červenému Kostelci. Šance na udržení má tedy minimální.

V I. B třídě se ještě bude bojovat o pátou sestupovou příčku. Namočena je hned čtveřice mužstev (Miletín, Rudník, Lánov a Babí). Nejhorší výchozí pozici má v tomto případě Babí.

Na Pardubicku je zajímavá situace na chvostu I. A třídy. Poslední Králíky jsou sice prvním jasným padajícím celkem, o druhého Černého Petra jsou však ještě ve hře čtyři týmy (Valy, Semanín, Rychnov n. M. a Prachovice). Nutno připomenout, že v případě dvou třiadvacetibodových mají Prachovice s Rychnovem lepší vzájemné zápasy.

Pořádné drama slibuje závěr I. B třídy skupiny B. Jasno doposud není o postupujícím, ani o jednom sestupujícím. Velká pozornost bude o víkendu soustředěna na duel Verměřovice – Jevíčko. Oběma jde totiž o hodně…

Kde se ještě o něco hraje:

KRÁLOVÉHRADECKO – krajský přebor: o druhého sestupujícího; I. B třídy: o pátého sestupujícího (z obou skupin dohromady)

PARDUBICKO – I. A třída: o druhého sestupujícího; I. B třída – skupina B: o postupujícím a o obou sestupujících