Porážku okusili už také jeseničtí a tepličtí fotbalisté

NÁCHODSKO - Osm mistrovských kol trvala neporazitelnost v okresním přeboru mužů týmům z Teplic nad Metují a z Velké Jesenice. Obě mužstva v devátém kole padla, Teplice ve Velkém Poříčí a Velká Jesenice v Božanově.

2.10.2007 1

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Sladký

Machov – Provodov 1:2 (1:0)

V prvním poločase byl lepší Machov, ale brejkové situace nedokázal využít. Dočkal se až ve 30. min., když Martincovu střelu zastavilo břevno a Kocib odražený míč poslal hlavou do sítě. Začátek druhé půle byl oboustranně nepřesný, ze hry měli více hosté. V 60. min. se domácí obrana nemohla dohodnout, kdo odkopne balon, čehož využíl hostující hráč a napálil míč od tyče do branky. V 75. min. hosté využili nepřesného odkopu od branky, míče se zmocnil záložník Provodova a obešel brakáře a zavěsil –1:2. Domácí ještě měli dvě nebezpečné střely, ale na výsledku se už nic nezměnilo.
Fakta – branky: Vladimír Kocib – Jaromír Dřízal, Tomáš Nývlt. Rozhodčí: Lukáš Linhart, Pavel Jelen. ŽK: 0:0. Diváků 25.

Božanov – V. Jesenice 2:0 (2:0)

Jedno ze dvou překvapení se zrodillo v Božanově, kde domácí překvapivě, ale naprosto zaslouženě porazili dosud neporaženou Velkou Jesenici. Domácí se ve vyrovnané první půli poprvé brankově prosadili ve 30. min. Na vedoucí branku hned vzápětí přidali i druhou přesnou trefu a když Jesenice promarnila svou obrovskou šanci po zaváhání domácího gólmana, do kabin se šlo za stavu 2:0. Po změně stran měli opět více ze hry domácí a utkání si už pohlídali.
Fakta – branky: Daniel Hypšman 2. Rozhodčí: Luděk Hanzl, David Valášek. ŽK: 1:1. Diváků 80.

Police B – Mezilesí 3:4 (1:3)

Poměrně nečekaný výsledek se zrodil v Polici nad Metují, kde domácí rezerva nestačila na Mezilesí. Hosté se po bídném začátku pomalu dostávají do formy a svůj vzestup potvrzovali v Polici především v první půli. Po ní šli do kabin s dvoubrankovým náskokem a přestože domácí ve druhé pětačtyřicetiminutovce nebezpečně náskok Mezilesí stahovali, hosté si již vítězství vzít nenechali.
Fakta – branky: Šnábl 2, Hampl – Pavel Škoda 2, Miloš Vaněk, Milan Vítek. Rozhodčí: Josef Panny, Pavel Králíček, Jaroslav Vejprava. ŽK: 4:4. Diváků 58.

Martínkovice – Meziměstí 3:6 (2:3)

Na branky zajímavý duel se odehrál v Martínkovicích, kam přijelo nevyzpytatelné Meziměstí. Již v první půli viděli diváci pět branek, spokojeněji tak šli do kabin hosté. Také po změně stran pokračovaly oba týmy v brankových dostizích, zatímco domácí však dali jen jeden gól, hosté kontrovali dalšími třemi. Hattrick v utkání zaznamenal jak domácí Jiří Lehotský, tak hostujcí Martin Macúš.
Fakta – branky: Jiří Lehotský 3 – Martin Macúš 3, Jakub Krosnář 2, Zákravský. Rozhodčí: David Valášek. ŽK: 1:4. Diváků 30.

V. Poříčí – Teplice A 1:0 (0:0)

Prestižní náboj mělo utkání ve Velkém Poříčí, kde se střetly dva týmy, které před sezonou spadly z I. B třídy. Utkání divákům žádné brankové hody nepřineslo, celý duel rozhodla jediná branka zkušeného Zbyňka Šnajdra po změně stran. Pro hosty toto zakopnutí znamená první porážku v sezoně.
Fakta – branka: Zbyněk Šnajdr. Rozhodčí: Jan Gieci. ŽK: 3:4. Diváků 80.

Hejtmánkovice – Zábrodí 6:1 (6:0)

Zábrodí jelo do Hejtmánkovic oslabeno o několik hráčů základní sestavy a tento fakt se naplno ukázal už v prvním poločase. Domácí svého soupeře doslova rozebrali, když mu na cestu do kabin přibalili šest gólů. Po změně stran už domácí výsledek v poklidu hlídali. Hosté ve druhé půli alespoň zaznamenali čestný úspěch.

Fakta – branky: Václav Harasevič, David Sivak, Aleš Klicnar, Martin Ducháč, Bohumír Urbánek – nehlášeno. Rozhodčí: Jiří Prokeš. ŽK: 1:0. Diváků 60.

2.10.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
STEJNĚ jako v loňském roce se nepoběží do Náchoda po hlavní silnici, ale po cyklostezce.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Nahodil Náchod konečně motory?

Náchodsko - Až v pátém kole se dočkali premiérového vítězství v letošním ročníku Krajské ligy mužů hokejisté Náchoda. O překvapení se pak postaral Hronov, který zvítězil na horkém ledě Nové Paky. Bez vstřeleného gólu a bez bodů se naopak vraceli z Třebechovic hokejisté Jaroměře.

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena

Náchod - Ve čtvrtek krátce před 14. hodinou došlo v Náchodě na Pražské, nedaleko mlýna, k tragické nehodě. Jednaosmdesátiletá žena, která se snažila přejít silnici v rekonstrukci, skončila pod koly kamionu. Vážným zraněním na místě podlehla.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.