Krajský přebor: Po porážce v Jaroměři 0:1 si fotbalisté České Skalice jistě budou chtít spravit chuť v letošní domácí premiéře, ve které hostí už v dnešním programu mužstvo Nového Hradce. Utkání to ale rozhodně nebude jednoduché, neboť hosté v úvodním kole doma zdolali Přepychy 4:1. Dnes se představí i skalický přemožitel, tedy Jaroměř, která cestuje na půdu Nové Paky. Ta ve své letošní premiéře vyhrála v Náchodě 2:0. Jednoznačným šlágrem 2. kola krajského přeboru však bude bezesporu zítřejší okresní derby, ve kterém hostí Police nad Metují soupeře z Broumova. V tomto duelu půjde o měření sil dvou týmů, které v úvodním kole naplno bodovaly, navíc bude souboj umocněn i faktem, že obě mužstva se velmi dobře znají. V neděli si odbude svou letošní domácí premiéru Červený Kostelec, jenž bude chtít rozhodně napravit broumovský debakl. Do Červeného Kostelce zajíždí Černilov, jenž rovněž nedokázal v prvním kole bodovat. Posledním regionálním zástupcem v krajském přeboru je náchodská rezerva. Ta ke svému utkání druhého kola cestuje zítra na hřiště Lhoty pod Libčany.

I. B třída: Úvodní kolo se trojici týmů z Náchodska vůbec nevydařilo, když ani jeden tým nedokázal bodovat. Už dnes se mohou o své premiérové body v nové sezoně poprat hráči Teplic nad Metují, kteří v domácím prostředí budou hostit Dohalice. Doma si zahraje dnes také Hronov, který ve svém duelu přivítá Ohnišov. V tradičním nedělním podvečeru pak vyběhnou na domácí trávník fotbalisté Babí, kterým se postaví do cesty fotbalisté Černíkovic.
Všechna utkání krajského přeboru i I. B třídy mají shodný začátek v 17 hodin.

Okresní přebor: Druhým kolem (první je na programu 28. října) zahájí dnes a zítra nový ročník okresního přeboru. Ten i letos slibuje hodně dramatické zápasy, už proto, že do něj z I. B třídy spadla hned dvojice týmů – Nové Město nad Metují a Stárkov. Zatímco Novoměstští se netají postupovými cíli, Stárkovští mají po změnách v kádru skromnější cíle. Připravenost Nového Města prověří zítra v 18 hodin Hejtmánkovice, Stárkov se představí rovněž zítra, ale už o dvě hodiny dříve, a to v Božanově. Dalším týmem, který by mohl míchat postupovými kartami je Velká Jesenice. Tu čeká ostrý start rovněž zítra (17.00), a to domácím utkáním se Mezilesím. Dnešní program nabídne příznivcům fotbalu už tři duely. V Meziměstí se od 17 hodin představí ambiciózní Machov, polické béčko přivítá Martínkovice a v prestižním duelu zajíždí červenokostelecká rezerva do Velkého Poříčí.
Kompletní výsledkový servis najdete na stránkách www.nachodsky.denik.cz už v neděli.