Krajský přebor:

Doudleby nad Orlicí – Broumov 0:0. Úvodní jarní utkání začalo velmi opatrně z obou stran. První poločas byl vyrovnaný. Jednu vyloženou příležitost ke vstřelení branky měl hostující Hanzlík ke konci poločasu, když se rybičkou vrhl na centrovaný míč do malého vápna, ten však jen o vlásek minul.

Druhý poločas přinesl kvalitní a pohledný fotbal, ve kterém se Broumov čím dál tím více zlepšoval a začal ohrožovat domácí branku. Byla chvíle, kdy hosté ostřelovali domácí branku, ale míč se odrážel od doudlebských obránců. Broumov měl v poslední půl hodině značnou převahu, tu ale nevyužil. Poslední šanci si vypracoval již v nastaveném čase broumovský Hušek, ale zblízka minul.

Broumov předvedl v Doudlebách pěkný fotbal, kterému však chybělo jediná, a to gól.

Česká Skalice – Nový Hradec Králové 3:0 (2:0). Skaličtí začali proti Novému Hradci lépe a dobrý vstup do utkání korunovali v 10. min. brankou Kořínka. Poté trochu polevili v úvodním tlaku, soupeře přesto nepouštěli do vážných akcí a naopak zahrozili ve 29. minutě. To ještě brankář hostí stačil hlavičku domácích vyrazit na roh, z něj již však Horák skóroval hlavou na 2:0.

Už v první minutě druhého poločasu nebezpečně hlavičkoval Horák, ale branka z toho nebyla. Po hodině byl již na hřišti také kanonýr Jan Valeš a hned se ocitl ve velké příležitosti, kterou ale ke gólu nedotáhl. Dočkal se ho v 67. min., když skóroval hlavou po precizním centru Židíka. V poslední minutě zápasu mohl ještě Valeš přidat svůj druhý gól po přiťuknutí Zítka, ale obránce hostí mu na poslední chvíli míč odkopl.

Trutnov A – Náchod– Deštné B 3:0 (0:0). Podle papírových předpokladů mělo být utkání v Trutnově pouze formalitou, na hřišti to ale zdaleka tak nevypadalo.

V prvním poločase byli Náchodští svému soupeři více než vyrovnaným protivníkem, dobře plnili taktické pokyny a domácí se tak dostávali do ohrožení náchodské branky pouze po standardních situacích.

Druhý poločas a vlastně i celé utkání ovlivnila neproměněná vyložená šance hostujícího Srkala, vzápětí totiž vstřelil domácí Marx vedoucí gól Trutnova – 1:0. Tato branka hosty srazila do kolen, a tak následně po trefách Makovského z penalty a opět Marxe vyhráli domácí možná až nespravedlivě vysoko 3:0.

Černilov – Police nad Metují 0:2 (0:2). Rázné vykročení k vytoužené záchraně udělali hned v prvním jarním utkání fotbalisté polického Spartaku. Ti se na těžkém, rozmoklém terénu v Černilově prosadili už ve 4. min., kdy se dlouhý a přesný Kudláčkův pas dostal až k osamocenému Švorčíkovi, který si už s podobnými situacemi ví rady – 0:1. V dalších minutách se hrála vyrovnaná kopaná s optickou převahou domácích fotbalistů, ti se ale do vyložených šancí nedostávali. Po půl hodině hry byl naopak na druhé straně sražen v pokutovém území Hauk a Valtera dal z penalty hostům dvougólový náskok.

Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil, s přibývajícím časem docházeli domácím fotbalistům síly a byli to Poličtí, kteří měli několikrát možnost utkání definitivně rozhodnout. Další tři vyložené šance už ale nedali, i přesto si vezou z Černilova tři důležité body.

I. A třída:

Červený Kostelec – Roudnice a Vrchlabí – Jaroměř přeloženo na 14. dubna.

I. B třída:

Častolovice – Nové Město nad Metují 1:2 (0:0). Úvodní utkání jarní sezony zahájilo mužstvo Nového Města s Častolovicemi na umělé trávě v Černíkovicích.

První pětiminutovka patřila domácím, ale jejich nástup žádnou šanci nepřinesl. Do první gólové šance se tak v 11. min. dostali hosté, ale slabou střelu Lelka z ostrého úhlu stačila obrana domácích odvrátit. Další průběh hry patřil fotbalovějšímu mužstvu Nového Města. Po půl hodině hry střelu Petra Zeleného z trestného kopu zastavilo břevno domácí branky. O tři minuty později se do dobré šance dostal hostující Nožka, ale neproměnil. Ve 38. min. po individuální akci střídajícího Srubjana nastřelil Nožka tyč.

Druhý poločas opět začali aktivněji domácí, ale v 50. min. jejich snahu zmrazil Michal Lichter, který po rohovém kopu Lelka vstřelil hlavou vedoucí gól MFK – 0:1. Domácí po obdržené brance přidali a po rohovém kopu a zmatcích v obraně hostí si vynutili pokutový kop, který Přikryl v 59. min. bezpečně proměnil – 1:1. V 61. min. byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující T. Zákravský a domácí v početní převaze začali silně tlačit. V 65. min. již letěli ruce domácích nad hlavu, ale Maur v brance MFK jasnou gólovku vyrazil. Po této šanci domácích taktovku převzali opět Novoměstští. Nejprve v 67. min. skončila slibná šance vedle., vzápětí nastřelil Lelek tyč a v 78. min. se po perfektní kombinaci ocitl sám před brankářem Srubjan, ale dal vedle. Rozhodnutí padlo v 84. min., kdy domácí brankář Kohoutek neudržel střelu Petra Zeleného z trestného kopu a Srubjan vstřelil vítězný gól MFK – 1:2.

Sestava Nového Města: Maur – Mi. Lichter, Petr Zelený, P. Zákravský, Novák – Ma. Lichter (34. Srubjan), T. Zákravský, D. Zapletal, J. Vít (88. Morávek) – Nožka (85. Paďour), Lelek.

Babí – Albrechtice přeloženo na 14. dubna. (mr, dop, zm)