"Budeme do toho šlapat od první do poslední minuty,“ říká s úsměvem domácí trenér Richard Berger. Ten ale zároveň lehce brzdí přílišný optimismus, aby se to proti domácím neobrátilo. „Chceme hrát svůj fotbal, nechci kluky dostat zbytečně pod tlak tím, že musí, aby nebyli přemotivovaní a na hřišti pak nebláznili,“ dodává Berger.

VYČKÁVAT SE NEBUDE
Aktivní hrou chce kontrovat i soupeř z Velkého Poříčí. „Určitě nebudeme na nic čekat,“ říká odhodlaně poříčský kormidelník Jan Vojnar. Podle něj by neměl být problém ani v tom, že hosté mají oproti domácím starší kádr. „Mladí budou běhat a ti starší tomu dají myšlenku,“ plánuje si Vojnar.

Oba tábory poženou vpřed i fanoušci, kterých by podle dostupných informací mohl dorazit do České Skalice velmi slušný počet. „Očekáváme pěknou diváckou kulisu. Co vím, tak se chystají i lidi, kteří třeba přijdou jen jednou, dvakrát za sezónu,“ těší se na snad parádní atmosféru skalický trenér Berger. „Zajímavé to bude i pro samotné hráče, protože řada z nich třeba před takovou návštěvou bude hrát vůbec poprvé,“ pokračuje ve svých úvahách Berger.

OTAZNÍKY ŘEŠÍ OBA
A jak vyběhnou obě mužstva na skalický pažit?

Ani jeden trenér pochopitelně nevysypal z rukávu sestavu, kterou v neděli vyšle do zápasu, ale oba už jistou představu mají. „Uvidíme na předzápasovém tréninku, kdo bude moct a kdo nebude,“ nedělá si těžkou hlavu hostující trenér Vojnar. Ten ostatně problémy se sestavou řeší prakticky celé jaro.

Úplně jasno ale nemá ani jeho protějšek. „Ještě tam mám dva, tři otazníky,“ naznačuje Berger.

Odpověď na to, který z trenérů nakonec zvolí úspěšnější sestavu, dostaneme v nedělním podvečeru. V České Skalici se začíná v 17 hodin.