Na letošní ročník se bez účasti loňského obhájce, týmu TJ Kariéry, přihlásilo 12 mužstev, i proto se pořadatelé rozhodli pro variantu jednodenního turnaje.
Tomu nakonec dominovalo družstvo FC Red Castle, které celým turnajem prošlo bez zaváhání. Jeho spanilá cesta začala už ve skupině A, kterou jasně opanovalo. Na druhém místě skončil v „áčku" FC Bohdašín a poslední postupové místo získal  SK FOSP Řešetova Lhota. Před branami vyřazovacích bojů zůstal pořadatelský tým FC Hohenfeld, který doplatil na slabou formu a ztratil naděje na obhajobu loňského třetího místa
Ve druhé skupině se situace vyvíjela podstatně dramatičtěji. Skupinu B nakonec vyhrál Waynes team, který měl vynikající začátek, ale postupně mu docházely síly. V prvním zápase mu dokonce chyběl jeden hráč, přesto dokázal uhrát remízu. Prohrál pak až v posledním zápase ve skupině, když už měl jisté první místo.
Dalším postupujícím byl z „béčka" tým Marco Polo. Poslední postupové místo si ve skupině B zajistili Strnadovi kluci, kteří přehráli Waynes team.
Po vyluštění skupinových tajenek se šlo na vyřazovací boje. Poslední týmy obou základních skupin se střetly v souboji o konečné jedenácté místo.  V něm FC Olymp porazil FC Studnice 5:4.
V zápase o sedmé až desáté místo nejdříve zvítězil FC Hohenfeld nad Lhotou 4:2 a FC Dopijem a pudem nad Team Sharingan  3:2 na penalty. Vítězové se utkali o sedmé místo, v němž FC Dopijem a pudem porazili FC Hohenfeld 3:2 v prodloužení. Pořádající tým si tak vypil svůj kalich hořkosti až do dna, osmé místo je velkým zklamáním. V boji o deváté místo porazila Lhota FC Sharingan 3:0.
Čtvrtfinálové zápasy posunuly dál týmy Strnadovi kluci a Marco Polo. Ve  vyrovnaných  semifinále postoupil FC Red Castle po vítězství nad Strnadovými kluky 4:2. Ve druhém semifinále Marco Polo postoupilo po vítězství nad Waynes teamem 3:2 .
Souboj o třetí místo přinesl vítězství Waynes teamu nad Strnadovými kluky 5:2 a mohl slavit bronzový úspěch.
Dramatické finále bylo vyvrcholením celého turnaje. Svoji neporazitelnost uhájil tým FC Red Castle, který  až na penalty zdolal mužstvo Marco Polo 3:2.
Nejlepším střelcem turnaje byl S. Hanel z týmu FC Dopijem a pudem. Cenu fair play získal hráč T. Nývlt  (SK FOSP Řešetova Lhota), který opravil výrok rozhodčího ve svůj neprospěch.
„Na závěr bychom chtěli poděkovat rozhodčím Čejchanovi a Barešovi za odpískání turnaje. Díky patří samozřejmě také všem sponzorům, bez jejichž pomoci by se turnaj nemohl uskutečnit. Už se také těšíme na jubilejní pátý ročník," uzavřel za pořadatele Miroslav Jelen. (dop, mr)