Generálka Náchoda: Herní projev 1, koncovka 5

Náchodsko - V prvním kole Poháru KFS EUROFIN se dařilo Jaroměři, která vyhrála v Úpici 4:1, i Polici nad Metují, jež přestřílela Horní Staré Město 5:3.

2.8.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Herně úspěšnou, výsledkově už méně, generálku mají za sebou divizní fotbalisté Náchoda, kteří v České Skalici odehráli v sobotním dopoledni své poslední přípravné utkání před víkendovým startem Divize C. Úvodní kolo Poháru KFS EUROFIN odehrála v sobotním odpoledni mužstva Police nad Metují a Jaroměře, obě úspěšně. V neděli odpoledne se v poháru představily ve vzájemném utkání Provodov s Červeným Kostelcem a Nové Město nad Metují s Dobruškou.

Česká Skalice – Náchod 0:1 (0:0)

Hosté byli po celé utkání lepším, kreativnějším týmem, v zakončení však byli zcela bezzubí.

V posledním přípravném utkání před začátkem další sezóny měli první šanci hosté, když těsně nad Čejchanovu brankou střílel Vít. Domácí se dostávali do šance v 17. minutě, ale Kratěnu zablokovali obránci. Ve 20. minutě náchodský útočník běžel sám na skalického brankáře, který předvedl první z mnoha výborných zákroků v tomto utkání. Po zbytek prvního poločasu měli Náchodští míč více na svých kopačkách, ale vážnější příležitost si nevypracovali.

Druhý poločas přinesl výraznou převahu hostí s řadou nevyužitých gólových šancí. V 52. minutě skalický stoper Goll odkopával na poslední chvíli před útočníkem, který by střílel do odkryté branky. V 62. minutě vyloženou šanci hostí zblízka zlikvidoval Čejchan. O dvě minuty později se již Náchodští prosadili a ujali se vedení 1:0. V 71. minutě hosté opět selhali v koncovce a neproměnili další gólovou příležitost. Další velké šance jim v 77. a v 83. minutě zlikvidoval vynikající Čejchan a když už ani v 85. minutě hosté v dobré střelecké pozici neskórovali, tak utkání skončilo jen jejich nejtěsnější výhrou.

Miroslav Vodehnal, trenér České Skalice: „Náchod nás předčil v nasazení, agresivitě, běhavosti i v kombinaci, až na světlé výjimky jsme soupeře neohrozili. Pro nás to byla milosrdná prohra.“

Karel Havlíček, trenér Náchoda: „Chtěli jsme utkání pojmout vyloženě generálkově, to znamená první poločas více zataženi s vyčkáváním na brejky, a to se mi popravdě příliš nelíbilo. Druhý poločas jsme chtěli odehrát s hlubokým presinkem, vytvořili jsme si díky tomu velkou řadu šancí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. S druhým poločasem tedy vládne až na zakončení spokojenost.“

Fakta – branka: 64. Malý. Rozhodčí: Rožnovský. Sestavy – Česká Skalice: Čejchan – Huňák, Goll, Kožený, Tolda – Železov (46. Valeš), Vít (68. Bano), Kratěna (46. Rýdlo), Pejchal – Dvořáček (75. Suchánek), Koza (79. Železov). Náchod: Kasabov – Pohl (46. Rompotl), Šorfa, Hubka, Gross – Srkal, Vít (46. Martínek), Havrda, Petr (75. Vít) – Sedláček (46. Malý), Vondráček.

Úpice – Jaroměř 1:4 (0:2)

Po z obou stran opatrném začátku se ujala v 17. minutě vedení Jaroměř. Jirka starší zacentroval z pravého křídla a Jakub Horák poslal z deseti metrů z voleje míč do šibenice. Ve 23. minutě šel z pravé strany sám na domácí branku Jirka starší, ale zblízka trefil brankáře. Minutu nato opět hodně aktivní Jirka starší utekl po pravém křídle, našel před brankou Jakuba Horáka a ten zblízka skóroval – 0:2. Ve 38. minutě šel sám na úpickou branku Ameti, jeho kličku však brankář Erben vystihl.

V úvodu druhé půlky si domácí vytvořili převahu a několikrát ohrozili jaroměřskou branku. V 59. minutě prošel zprava do vápna domácích Michálek a poslal míč po zemi před branku. Po několika odrazech se zblízka trefil do sítě Jirka starší – 0:3. V 73. minutě vypálil z dvaceti metrů domácí Peterka a Schejbal na přesnou střelu k tyči nedosáhl – 1:3. V 78. minutě šel po rychlém protiútoku sám na branku Jirka starší, ale překonat brankáře nedokázal.

Pět minut před koncem sebral Andrle míč úpickým obráncům, šel od půlicí čáry sám na branku a po zemi trefil k tyči – 1:4. V 87. minutě chytil Schejbal Fingerovu hlavičku z 10 metrů.

Jaroměř bez několika hráčů základní sestavy podala zodpovědný výkon a zaslouženě postoupila do druhého kola.

Horní Staré Město – Police nad Metují 3:5 (1:1)

Pro postup do druhého kola Poháru KFS EUROFIN si kromě Jaroměře došli také fotbalisté Police nad Metují. V jejich sestavě dostal příležitost širší kádr a hlavně v první půli to bylo znát. Přestože byli hosté od začátku aktivnějším týmem, nemohli se prosadit v koncovce, domácí naopak hrozili z každého náznaku šance. První poločas tak skončil po jedné trefě na každé straně nerozhodně 1:1.

Ve druhém poločase ale už vzali hosté otěže utkání pevně do svých rukou, dvěma góly šli do vedení 3:1, pak však domácí kontrovali snížením na 3:2.

Poličtí se ale nenechali překvapit, pokračovali ve své hře a dalšími dvěma góly odskočili Hornímu Starému Městu na 5:2. Poslední slovo sice měli domácí, ale po výsledku 3:5 postupují do dalšího pohárového kola hosté z Police nad Metují.

Lukáš Lorenc, trenér Police nad Metují: „Přestože v zápase dostali příležitost hráči širšího kádru, utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou. Domácím navíc v závěru hodně docházeli síly. Negativem jsou tak pouze tři obdržené branky.“

(th, mr, mich)

2.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.