Nicméně konec podzimní části byl opět z jaroměřského pohledu v pořádku. Ve výsledku to znamená výborné 6. místo se ziskem 25 bodů.

Na dotazy Náchodského deníku odpovídal předseda oddílu Jiskra Jaroměř Jiří Lebedinský.

Famózní začátek vystřídalo několik bodově chudých zápasů a opět parádní konec. Vládne v Jaroměři s podzimem spokojenost, nebo jste čekali více?
Jednoznačně spokojenost. Kdyby mi před sezónou někdo řekl, že budeme mít po podzimu 25 bodů, tak se mu budu smát. A to hlavně kvůli tomu, že jsme po postupu z 1. A třídy téměř neposílili a krajský přebor hrajeme výhradně se svými odchovanci.

Nemůžu se ubránit dojmu, že alfou a omegou jaroměřských bodů je produktivita kanonýra Škody. Když se gólově prosazuje, vyhráváte, když se netrefí, body ztrácíte. Neděsí vás to?
Děsí neděsí. Martinova podzimní střelecká forma byla samozřejmě vynikající, ovšem je potřeba si uvědomit, že tyto góly Martinovi připravuje celý tým. Na druhou stranu máte pravdu v tom, že góly by mělo střílet daleko více hráčů hlavně pak záložníci, kteří se na podzim téměř neprosadili.

V jednom z předchozích povídání jsme narazili na horší defenzivní činnost týmu. Zlepšil se po této stránce projev mužstva nebo je stále defenziva vaší Achillovou šlachou?
Máte pravdu, toto jsem říkal, ale počet čtyř udržených nul v krajském přeboru a kladné podzimní skóre hovoří o tom, že se defenzivní práce týmu výrazně zlepšila. Nebýt herního výpadku ve čtyřech zápasech po polovině soutěže, mohli jsme na tom být ještě o hodně lépe. Samozřejmě to není úplně ideální a určitě je na čem pracovat.

Chystají se přes zimu v Jaroměři nějaké hráčské přesuny?
Tak jako je to v každém týmu, tak i v letošní zimní přestávce se u nás určitě chystají nějaké hráčské přesuny. Na toto je však ještě čas, neboť jednání teprve probíhají.