NÁCHODSKO - Předehrávaným 11. kolem pokračoval o víkendu fotbalový okresní přebor mužů.

16.10.2007

Foto.Foto: Zdeněk Majer

Božanov – Provodov 1:1 (0:0)

Na malém hřišti se ukázalo, že žádný soupeř to v Božanově nemá lehké. V první části se ani jedno mužstvo nedostalo do vyložené šance, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Po změně stran se hosté snažili hrát, ale domácí jejich pokusy včas eliminovali. Po hodině hry zahrávali domácí trestný kop, dlouhý centr hostující brankář neudržel a Petr Novotný poslal Božanov do vedení 1:0. Snaha hostí o vyrovnání dlouho vyznívala naprázdno, až v poslední minutě střídající Luděk Posnar srovnal na konečných 1:1.

Fakta – branky: Petr Novotný – Luděk Posnar. Rozhodčí: Vojtěch Louda, Miroslav Tesárek. ŽK: 1:0. Diváků 80.

Police n. M. B – Machov 4:3 (1:1)

Utkání začali převahou domácí, ale byli to hosté, kteří se po průniku Martince a přesném zakončení Vojtěcha dostali do vedení. Ve 25. min. hosté faulovali ve vápně a z penalty domácí srovnali. Za protesty navíc uviděl hostující Šula červenou kartu. Hned v první minutě druhé půle se domácí dostali do vedení, to však vydrželo jen deset minut. Martinec totiž opět unikl obraně, našel volného Divíška a ten skóroval. V 70. min. si hosté vstřelili vlastní gól, když machovský Purtig nechytatelnou hlavičkou překonal svého bratra v brance hostí a poslal Polici do vedení – 3:2. V 75. min. ale bojující hosté opět udeřili, za domácí obranu si naběhl Divíšek a nedal domácímu brankáři šanci. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, neuhlídali Machovští domácího hráče a ten odražený míč poslal do sítě. V oslabení se hosté ještě pokusili o vyrovnání, ale domácí si už vítězství pohlídali.
Fakta – branky: Petr Šnábl, Michal Steiner, Milan Hejnyš, Michal Majoroš – Divíšek 2, Tomáš Vojtěch. Rozhodčí: Luděk Hanzl, Josef Panny. ŽK: 4:2. Diváků 105.

V. Poříčí – V. Jesenice 2:2 (2:1)

Ve šlágru kola dvou týmů z nejvyšší pater tabulky na tom byli po prvním poločase lépe domácí fotbalisté Velkého Poříčí, kteří šli do kabin za stavu 2:1. Velká Jesenice však potvrdila svou výbornou formu a ve druhé části se jí podařilo srovnat na konečných 2:2.
Fakta – branky: nehlášeno. Rozhodčí: Libor Křenek. ŽK: 0:0.

Martínkovice – Mezilesí 2:3 (1:2)

Vzestup formy potvrdilo Mezilesí i v Martínkovicích. Domácí tým se v tomto utkání chtěl odpoutat od poslední příčky, ale hosté z Mezilesí byli vždy o branku napřed. Už do poločasu šli s jednogólovým náskokem, který udrželi až do závěrečného hvizdu. Tato výhra vynesla v nabité tabulce Mezilesí už do středu tabulky.

Fakta – branky: Jiří Lehotský, Jan Slezák – Pavel Škoda 2, Milan Vítek. Rozhodčí: Jiří Prokeš. ŽK: 0:1. Diváků 30

Hejtmánk. – Teplice A 1:1 (0:0)

Hned po rozehrání předvedli hosté neuvěřitelnou minelu, kterou však domácí Ducháč po svém sólu nevyužil. Pak ale převzali otěže utkání pevně do svých rukou hostující fotbalisté, kteří však marně bušili do připravené domácí obrany. Po půlhodině hry navíc hosté zahodili pokutový kop. Ve zbytku poločasu měli navrch domácí, které v aktivitě nezabrzdila ani přestávka. V 58. min. se tak zaslouženě dostali do vedení, když se po pěkném centru France trefil Aleš Klicnar. Až dvacet minut před koncem se hosté vymanili z domácího tlaku, převzali iniciativu a za svou aktivitu byli odměněni pět minut před koncem, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Zdeněk Skuřenský a vyrovnal na konečných 1:1.
Fakta – branky: Aleš Klicnar – Zdeněk Skuřenský. Rozhodčí: Josef Panny. ŽK: 2:2. Diváků 60.

Zábrodí – Meziměstí 5:4 (2:2)

Neuvěřitelná přestřelka se strhla v Zábrodí, kam zavítalo nevyzpytatelné Meziměstí. Už první půle nabídla ofenzivní podívanou, kterou obě mužstva podtrhla i góly. Do kabin se po prvních pětačtyřiceti minutách šlo za stavu 2:2. Ofenzivní choutky obou týmů pokračovaly i po změně stran a výsledkem byla další slušná porce branek. V gólové přestřelce se nakonec radovalo domácí Zábrodí, které se vítězstvím 5:4 vyšvihlo v tabulce hned za vedoucí trojici.

Fakta – branky: Tomáš Jirman 2, Petr Perger, Jan Macháň, Lukáš Hanzl – Jakub Krosnář 2, Jan Jílek, Jiří Palatynus. Rozhodčí: Lukáš Linhart. ŽK: 2:1. Diváků 30.

16.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena
14

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.

Obrat v zápase režíroval Klesl

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli další klíčový podzimní zápas, když na domácí palubovce přehráli Zlín.