SKUPINA SEVER

Teplice nad Metují – Stárkov 3:3
Teplice se letos trápí, což potvrdily i proti Stárkovu. Ten se prosadil už po třinácti minutách hry parádní ranou do šibenice – 0:1. O pět minut později sice domácí fotbalisté srovnali, jenže ještě do poločasu přišly dvě chyby a Stárkov odskočil na 1:3. Ve druhém poločase se hrálo výhradně podle domácích not, proměňování šancí však není silnou stránkou Teplic. Na konečných 3:3 upravovali domácí dvěma slepenými góly zhruba deset minut před koncem zápasu.
Fakta – branky: Milan Brandejs, Martin Veselík, Tomáš Mucha – Zdeněk Vencl, Pavel Zelený, Tomáš Hromádko. Rozhodčí: Marcel Bareš st., Vít Linhart. ŽK: 0:2. Diváků: 50. Poločas: 1:3.

Machov – Police nad Metují B 1:2
Do utkání vstoupili lépe favorizovaní hosté, když už v 7. min. se po sérii nedůrazných odkopů dostal k míči Tauc a prostřelil klubko těl – 0:1. Domácí se ke slovu dostali až po půlhodině hry, když nekrytý Středa trefil hlavou tyč. Další slibně se rozvíjející brejky ale skončily bezvýsledně. Ve druhé půli Machovští zpřesnili hru, míč měli častěji na kopačkách, ale hostující obrana byla pozorná. Na druhé straně mohli zvýšit skóre hosté, ale nedorozumění zadních řad Machova řešil skvělým zákrokem brankář Kaválek. K vyrovnání došlo v 70. min, když Kratochvíl zužitkoval přihrávku Scholze a z malého vápna překonal brankáře – 1:1. Z vyrovnání se ale domácí neradovali dlouho. O deset minut později hosté rozehráli přímý kop a tečovaný míč zapadl pod břevno domácí branky – 1:2. Závěr utkání, který se nesl v nervózním duchu, už změnu skóre nepřinesl.
Fakta – branky: Josef Kratochvíl – Jiří Tauc 2. Rozhodčí: Michal Müller, Miroslav Halama, Pavel Lokvenc st. ŽK: 1:0. Diváků: 40. Poločas: 0:1.

Meziměstí – Hejtmánkovice 1:5
Hosté vyhráli zcela zaslouženě, i když Meziměstí jim k tomu dalo velký podnět, protože většina branek padla po hrubých chybách v rozehrávce meziměstského týmu. Už v 7. min. po špatném zpracování domácího obránce se míč dostal k volnému Horváthovi, který se z hranice vápna nemýlil – 1:0. Ve 20. min. po rohovém kopu Krejčí srovnal na 1:1. O deset minut později ale přišla další chyba v domácí rozehře a Hečko dal hlavou po nedůrazném bránění na 2:1. Ve 34. min. přišla další domácí hrubka a situaci dvou na jednoho proměnil střelou do opuštěné branky Horváth – 1:3. Pět minut po změně stran zvyšoval hostující Kitler na 4:1 a tentýž hráč měl prsty i v páté hostující trefě. Domácí ho po své další hrubici faulovali ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Horváth – 1:5.
Fakta – branky: Vojtěch Krejčí – Petr Horváth 3, Jindřich Kitler, Pavel Hečko. Rozhodčí: Michal Vaníček, Michal Rada, Josef Panny. ŽK: 1:1. Diváků: 70. Poločas: 1:3.

SKUPINA JIH

Mezilesí – Velké Poříčí 1:2
Velké Poříčí bylo po celý zápas mírně lepší, fotbalovější, ale domácí hráli dobře a do vážnějších šancí soupeře nepouštěli. První poločas tak skončil trochu překvapivě 1:0, když domácí z nenápadné akce udeřili přesnou hlavičkou – 1:0. Ve druhé půli ale hráči Mezilesí doplatili na pravidlo nedáš-dostaneš. Nejprve totiž promarnili únik na brankáře a po pěti minutách hosté srovnali na 1:1. Po vyrovnávací brance domácí odolávali drtivému tlaku Velkého Poříčí. To se nakonec přece jen vítězné branky dočkalo, když na konečných 1:2 dávali hosté deset minut před koncem zápasu.
Fakta – branky: Ladislav Mesároš – Petr Závada 2, Rozhodčí: Martin Pálka, Miloš Hofman. ŽK: 2:3. Diváků: 60. Poločas: 1:0.

Velká Jesenice – Jaroměř B 2:1
Důležité sousedské derby se hrálo ve Velké Jesenici, kde domácí hostili Jaroměř B. Hosté zaskočili domácí již v 5 min., kdy Svoboda střelou z dvaceti metrů otevřel skóre utkání. Domácí srovnali skóre po čtvrt hodině hry, kdy po velkém sólu vyrovnal Krčil. O několik minut později Sedláček z půlky hřiště přehodil brankáře hostí a zvýšil na 2:1 Ve 33. min. tentýž hráč kopal penaltu ale trestuhodně přestřelil. Ve druhé půli se hosté marně snažili o vyrovnání, a tak domácí získali další cenné body.
Fakta – branky: Petr Sedláček, Vojtěch Krčil – Daniel Svoboda. Rozhodčí: Miroslav Přibyl, Jiří Prokeš, Jan Berka. ŽK: 2:3. Diváků: 60. Poločas: 2:1.

Hronov – Červený Kostelec B 3:1
Od úvodní minuty si domácí vytvořili územní převahu a výsledkem byla vedoucí branka ve 25. min. zápasu. To se po rohovém kopu prosadil na přední tyči Kubín – 1:0. Hosté poté do poločasu po chybě obrany Hronova a po brejku vyrovnali na 1:1. Hronov začal dobře i druhý poločas a v jeho úvodu po pěkné akci a centru Polomského zvýšil na 2:1 Klabník. O parádní tečku se postaral výstavní ranou v 67. min. domácí Kubín.
Fakta – branky: Martin Kubín 2, Ladislav Klabník – Ondřej Hundák. Rozhodčí: Petr Hummler, Pavel Lokvenc ml., Miroslav Nepokoj. ŽK: 2:3. Diváků: 50. Poločas: 1:1.