Po rozlosování základních skupin se v Hlavňově od sobotních časných ranních hodin již strhla bitva o cenný pohár, který z loňskéhu roku obhajovali borci ČZU z Prahy pod vedením nehrajícího kouče Honzy Millera.


V základních skupinách si dobře vedli tradiční rivalové – Pekelníci Dobruška, Škorpióni Broumov, ČZU Praha a Kutná Hora, kteří obsadili první místa z celkem čtyř skupin, z nichž do dalších bojů postupovali nejlepší tři celky.


Do čtvrtfinálé se probojovaly tyto celky: Kutná Hora - Wydle, Kvasnicové Hlavy Praha - Pekelníci, ČZU Praha - TTT Náchod, Lachtani Nové Město - Škorpioni. Pekelníci zvítězili jasně 3:0 a ještě vyšším rozdílem postoupili do semifinále ČZU Praha (5:0) a Škorpioni deklasovali Lachtany 6:0. Mezi nejlepší čtyři celky se překvapivě probojoval tým Wydle Police, který však v semifinále po tuhém boji podlehl obhájcům z ČZU nejtěsnějším rozdílem 0:1. Druhý finalista se zrodil po strhujícím boji mezi Pekelníky Dobruška a Škorpiony Broumov, když štastnějším mužstev se po výhře 4:3 stal Broumovští hráči.
Boj o třetí místo skončil v řádné hrací době smírně 1:1 a na řadu přišly pokutové kopy, v nichž silné nervy a skvělého gólmana měli na své straně hráčí z Wydlí a tím dosáhli svého maxima v historii turnaje.


Finále tak orámoval souboj mezi celky, které již v minulosti poznali radost z celkového vítězství na Hlavňov cupu, a tak se jasný favorit hledal velmi těžko. Po zodpovědném výkonu hráči ČZU obhájili loňské vítězství finálovou výhrou 2:1 a převzali tak pohár pro vítěze ročníku 2007.
Nejlepším hráčem byl po zásluze zvolen hráč ČZU Radek Luka, nejlepším gólmanem po fantastickém výkonu v utkání o 3. místo se stal Jiří Vlček (Wydle Police) a nejlepším střelcem Roman Doubek z týmu Pekelníci Dobruška.


K zdárnému průběhu pohodového turnaje přispěli i dva rozhodčí Lukáš Linhart a Lukáš Tryzna, kterým stejně jako všem sponzorům organizátoři děkují. Poděkování si rovněž zaslouží Karel Beneš za pomoc při přípravě turnaje a TJ Sokol Hlavňov za pronájem hřiště.