Ten má v jarní části odvrátit trenér Milan Petřík, který se s Novým Městem domluvil na spolupráci krátce po skončení nepovedeného podzimu. „Je potřeba aktivní a zodpovědný přístup od všech hráčů, týmový výkon a věřit, že s poctivou prací přijdou lepší výsledky,“ vidí jedinou možnou cestu k záchraně MICHAL HOFMAN, asistent trenéra.

Asi nemusíme moc spekulovat o tom, jaká byla první polovina sezony…
…to skutečně nemusíme, protože první polovina sezony se mi rozhodně nehodnotí snadno. Naše postavení v tabulce hovoří za vše.

V čem spatřujete hlavní příčiny mizerného podzimu?
Vstup do soutěže nám znepříjemnila skutečnost, že jsme nemohli odehrát domácí zápasy na vlastním hřišti. Po sérii nevydařených zápasů hraných venku a „v azylu“ ve Velké Jesenici nás také dlouhou dobu trápila marodka. Řadu utkání jsme tak museli odehrát ve slepené sestavě. A aby toho nebylo málo, opustila nás po pár zápasech brankářská jednička. Na naše umístění v tabulce samozřejmě nemají vliv jen tyto faktory a nemůžeme se na ně vymlouvat. Celou podzimní část soutěže doprovázela mizerná tréninková účast, neplnění taktických pokynů ze strany hráčů a hrubé individuální chyby jednotlivců v mistrovských utkáních.

Najde se tedy na novoměstském podzimu vůbec nějaký klad?
Jako pozitivní hodnotím postupné zapojování dorostenců do A-mužstva, neboť je důležité, doplnit tým o mladou krev. Chceme-li se udržet v krajském přeboru, musíme na podzimní část zapomenout a dívat se dopředu. Je potřeba aktivní a zodpovědný přístup od všech hráčů, týmový výkon a věřit, že s poctivou prací přijdou lepší výsledky.

Co byste si přál do druhé půlky sezony?
Především si přeji, aby hráče fotbal zase hlavně bavil, neboť fotbal na této úrovni je stále jen koníček.