Horší vstup do jara Hronov asi prožít nemohl, v Žacléři vyfasoval osmičku

Náchodsko – Před týdnem odstartovaly fotbalový Krajský přebor mužů i I. A třída mužů, o tomto víkendu se k ni už připojily týmy z I. B třídy. Zde se vstup do jarní části vůbec nepovedl fotbalistům Hronova, kteří si ze Žacléře přivážejí osmibrankový debakl, první tři jarní body naopak získala Jaroměř B i Police nad Metují.

23.3.2015

Novoměstský Tomáš Voráček (ve žlutém) bojuje o míč s jičínským Janem Drusanem.Foto: Zdeněk Mudroch

Jičín – Nové Město nad Metují 2:1 (1:1). Po ospalém úvodu se do hry dostali dříve domácí, ale jejich akce postrádaly zakončení. Až v 15. min. po rohovém kopu a závaru před brankou hostů přišlo první vzrušení, když z prázdné branky vyhlavičkoval jasný gól Voráček. V 19. min. však po faulu na polovině hřiště přišel dlouhý centr hostí do vápna, Voráček hlavou prodloužil na zcela volného Jiráska a je to 0:1. Ve 26. min. se do gólové šance dostali domácí, ale střelu z úlu stačil Junek odvrátit na roh.O deset minut později se po rychlém novoměstském protiútoku dostal do výborné střelecké pozice Koza, ale jeho volej skončil v rukách Puše. Další bleskový útok hostů opět zakončoval Koza, Puš v brance Jičína však jeho střelu vyrazil na roh. V poslední minutě poločasu se po autovém vhazování nejlépe před brankou Nového Města zorientoval T. Veg a gólem do šatny vyrovnal na 1:1.

Vstup do druhého poločasu patřil hostům. Ti se nastěhovali před branku Jičína a po faulu na M. Jiráska v 52. min. zahrávali pokutový kop, Pavel Zákravský však trefil jen tyč. To byl zřejmě zlomový okamžik. Do té doby nevýrazný Jičín ožil a pomalu si získal územní převahu. V 64. min. unikl obraně hostů Voldán, Krunčík však jeho šanci zlikvidoval. V 79. min. po dalším rohovém kopu předvedl Krunčík skvělý zákrok a udržel hosty v naději na zisk bodu. V 80. min. však ve vápně fauloval Klikar a Gaubmann z pokutového kopu poslal domácí do vedení – 2:1. V závěru utkání se hosté nadechli k náporu a domácí mohou děkovat hlavně brankáři Pušovi, který nejprve v 87. min. skvěle vyrazil trestný kop Jiráska a v 89. min. dalším výborným zákrokem střelu Borůvky.

Dobruška – Červený Kostelec 2:1 (1:0). Hosté vstoupili do utkání nešťastně, už v 8. min. chybují a Dobruška je nemilosrdně trestá – 1:0. Ve zbytku první půle měli hosté více ze hry a po půl hodině se dočkali i zaslouženého vyrovnání, na pokyn asistenta rozhodčího ale hlavní sudí už uznanou branku odvolal.

Hned na začátku druhé půle si Červenokostelečtí vytvořili několik dalších velkých šancí, které ale nedokázali proměnit, a tak z ojedinělého protiútoku zavánějícího postavením mimo hru domácí odskakují na 2:0. Kostelci se zápas podařilo korigovat až pět minut před koncem, více ale už svěřenci trenéra Roberta Hanuše nestihli.

Broumov – Jaroměř 0:3 (0:1). V úvodu derby byl k vidění spíše boj a hra se odvíjela mezi oběma vápny. Ve 25. min. však utekl broumovské obraně Seifert a tváří v tvář Bohuškovi nezaváhal – 0:1. Do dalšího sóla se hosté dostali těsně před přestávkou, tentokrát ale na Bohušku v broumovské brance nevyzráli. Domácí Broumov si v první půli vytvořil jen jednu slušnou příležitost, tu ale hned v začátku neproměnil.

První příležitost druhé půle měl na svých kopačkách domácí Svoboda, jeho střela z velkého vápna ale branku minula. Podobně se vedlo v 74. min. také hostujícímu Kašajíkovi, jehož střela šla rovněž nad branku. Ještě v téže minutě však natáhl z velké dálky jaroměřský snajpr Škoda a zaskočil Bohušku – 0:2. Domácí vrhli všechny síly do útoku a deset minut před koncem za to pykali třetí brankou z kopačky Kašajíka – 0:3.

Nový HK – Provodov 0:0, na penalty 3:5. Od první minuty se obě mužstva snažila hrát pohledný, rychlý kombinační fotbal. V první dobré příležitosti se hosté ocitli ve 12. min., kdy pěknou střelu Rojšla vytěsnil domácí gólman na roh. Poté se dostali v 18. min. k zakončení i domácí, brankář Swaczyna také pěkným zákrokem vyráží míč na roh. O tři minuty později závar na brankové čáře Provodova hasí odkopem z prázdné branky Pfeifer. Poté se opět osmělili i Provodovští. V dobrých střeleckých pozicích se ocitli Belák a O. Nejman, jejich pokusy však končily buď vedle branky, nebo výborně zasáhl domácí gólman.

Ve druhé půli začali určovat tempo hry Provodovští, povedlo se jim několik pěkných akcí na jeden, dva doteky, ale bohužel branky nepřicházely. Ve dvou vyložených šancích se ocitl Rojšl, brankář ho ale vždy vychytal, tečovaná střela Metznera pak olízal brankovou konstrukci. V 78. min. nádhernou střelou ze 30 metrů přehazoval domácího brankáře střídající Chmelík, gólman však jeho pokus na poslední chvíli vyškrábl konečky prstů na břevno. Provodov tlačil až do konce, kýžený gól však nepřišel.
V penaltách selhal hned první domácí exekutor, všichni provodovští střelci naopak nezaváhali, proto se druhý bod zaslouženě stěhuje do Provodova.
Sestava Provodova: Swaczyna – L. Nejman, Tolda, Vejprava, Pfeifer – Pařízek, O. Nejman, Belák, Fiedler (84. Bek) – Metzner (58. Chmelík), Rojšl.

Police nad Metují – Dolní Kalná 3:0 (3:0). Začátek zápasu plně poznamenala nerozehranost obou týmů a k vidění byl spíše boj. Do první slušné šance zápasu se dostali v 8. min. domácí, Hejnyš však v zakončení trefil jen tyč. Hosté se sice snažili přecházet do brejků, ale polická obranná vozba pracovala dobře, takže je do šancí nepouštěla. Naopak se domácím podařily tři pěkné kombinační akce, které dokázali dotáhnout ke gólovému zakončení. První gól vstřelil v 19. min. Motyčák po přesném centru Jandíka, druhou branku přidal ve 30. min. Hejnyš, když výborně nacentroval Klapkovský a podobná situace se opakovala ve 41. min., kdy opět výborně nacentroval z levé strany Klapkovský a Kollert dorážel na 3:0.

Ve druhé půli se už domácím nedařila koncovka, sice měli převahu v poli, ale dvě dobré příležitosti Klapkovského nebyly zakončeny přesně. Hosté se sice snažili dát kontaktní gól, což se jim podařilo v 70. min., ale jejich branka nebyl uznána pro postavení mimo hru. Druhý poločas tak šel výkonnostně hodně dolů, spíše se bojovalo ve středu pole, ale domácí si taktickým výkonem dokázali náskok z prvního poločasu pohlídat.
Sestava Police n. Met: Štěpánek – Rieger, Šnábl, Hauschke, Kollert (90. Kuchta) – Pataki (76. Hečko), Jandík, Klapkovský, Hejnyš (57. Pokorný) – Motyčák (64. Kadavý), Bergman (83. Werner).

Žacléř – Hronov 8:0 (4:0). Všechno mohlo být jinak, kdyby v 5. min. přihrávku Kuru před prázdnou brankou Valtera trefil, jenže tomu chybělo doslova několik milimetrů, aby dorazil míč do sítě. Domácí jinak do utkání nastoupili se zastrašovací taktikou, hned v první minutě inkasovali po tvrdém zákroku žlutou kartu, jenže v dalších minutách už jejich zákroky sudí přehlížel. A od 17. min. už začalo gólové galapředstavení domácích. „Nutno ale dodat, že i my jsme přispěli výraznou měrou ke krásným akcím domácích," řekl k tomu hostující trenér Zdeněk Samko. Ten do druhé půle pošetřil některé ne zcela zdravé hráče a dal prostor širšímu kádru.
Sestava Hronova: Lindr – Ansorge, Puraš, Schreiber (46. Novák), Marx – Kuru, Danihel, Klabník (68. Myšák), Pek – Neuschl, Valtera (46. Jandáček).

Jaroměř B – Předměřice 3:1 (3:1). Jaroměř začala první jarní utkání nepřesvědčivě a hosté byli v úvodu lepším týmem. Výsledkem jejich převahy byla ve 21. min. první branka v síti domácích – 0:1. Inkasovaný gól jaroměřskou rezervu probral a ta konečně začala hrát. Během krátkého časového sledu vstřelila Vítem, Benešem a Seifertem tři pěkné branky a ještě do poločasu tak výsledek otočila.

Druhý poločas už se odehrával plně pod taktovkou Jaroměře a jen výborné zákroky hostujícího brankáře Pavliše a vychýlená muška domácích střelců (Ameti, Ulrych) ubránila hosty od vyšší prohry.
Sestava Jaroměře B: Schejbal – Špaček, Kučera, P. Matějíček (46. Hrobský), Emlar – Ameti (76. Klíž), Böhm, Beneš (87. Valčík), Seifert (46. Michálek) – Vít, Ulrych. (zm, mr, dop)

23.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu. Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.