So, 17.00: TJ Sokol Živanice (11. místo, 4 body) – FK Náchod (6. místo, 6 bodů)

Živanice zatím prožívají hodně zvláštní sezónu. V divizní soutěži totiž nejsou nijak přesvědčivé. Přestože neměly v prvních třech kolech vůbec lehký los, asi se od ambiciózního týmu čekalo více. Po remíze v úvodním kole v Dobrovici následovala hubená výhra doma s Trutnovem, na kterou Živanice před týdnem navázaly porážkou v Kutné Hoře.

Tyto výsledky tak hodně kontrastují s výsledky, kterých Živanice dosahují v Poháru České pošty. Zde se dostaly už do třetího kola a nyní se těší na utkání s pražskou Spartou.

„Živanice jsou ambiciózním týmem, který už před sezónou vyhlásil útok na postup. Sice jsou jejich výsledky zatím trochu za očekáváním, ale musíme přihlédnout i k tomu, že měly v úvodu hodně těžký los. V Dobrovici dokázaly remizovat, překvapivá ale pro mě byla jejich prohra v Kutné Hoře," říká náchodský trenér Radovan Hromádko. „My půjdeme do utkání s tím, že je to favorit soutěže, takže jako k takovému k němu chováme respekt, na druhou stranu tam nepojedeme odevzdaní, a rozhodně si nějaký ten bod odvézt chceme," má jasno náchodský trenér.

Jeho plány však trochu narušují zdravotní problémy dvou zkušených hráčů. Malý si obnovil zranění třísel a podobně dopadl Hubka, jenž má dlouhodobé problémy s kolenem, které nevydrželo minulé utkání a zkušený náchodský hráč tak musel předčasně střídat. „S ohledem na tyto dvě ztráty určitě dojde ke změnám v sestavě, dostanou příležitost další hráči, kteří tak mají možnost se ukázat," dodává Radovan Hromádko. (mr)