So, 15.30: FK Náchod (11. místo, 13 bodů) – TJ Dvůr Králové nad Labem (14. místo, 9 bodů)

Oba týmy se nacházejí v nezáviděníhodné situaci, o něco lépe je na tom sice domácí Náchod, ani on si ale už nemůže dovolit ztratit doma další, byť jen bod. Před týdnem po zápase v Kutné Hoře hovořil náchodský trenér Radovan Hromádko dokonce o sabotáži obrany. „Chyba se stát může, ale nesmějí se opakovat," vrací se k minulému zápasu náchodský kormidelník.

I kdyby chtěl trenér Hromádko provést výraznější změny v sestavě, těch možností se mu moc nenabízí. „Tady jde o to, že dřív to fungovalo, takže my se opět k tomu musíme vrátit. Samozřejmě, že o nějakých změnách přemýšlím, ale možností zase tolik nemám," říká na rovinu trenér Hromádko.

Proti Dvoru Králové ale půjde Náchod s jasnou vizí – vyhrát. „My už konečně doma musíme vyhrát na tři body, i kdyby přijel kdokoliv," uvědomuje si situaci náchodský trenér. Podle jeho slov bude v sobotu rozhodovat aktuální forma, protože vymyslet něco na soupeře, s nímž se potkává nejen při mistrovských zápasech, ale i při těch přípravných, je velmi složité. „Chceme hrát svou hru a musíme být důraznější ve vápně. Chci tam vidět hlad po gólu, v tomto nás soupeři převyšují," ví trenér Hromádko.