Laicky řečeno jsou to dvě vítězství ze tří utkání.
První příležitost mají náchodští fotbalisté v sobotu doma proti Dobrovici. Problém je ale v tom, že soupeři patří v průběžné tabulce druhá příčka a na Náchod má náskok propastných 26 bodů. Poslední porážku zaznamenaly Dobrovice hned v prvním jarním kole, kdy prohrály na hřišti pardubické rezervy 0:1.
Pravdou je ale také skutečnost, že právě s týmy z dolní poloviny tabulky, kam Náchod rovněž patří, uhrávají Dobrovice velice těsné zápasy. V minulém kole přemohly Svitavy až po boji 4:3, s Jabloncem nad Jizerou doma jen remizovaly 2:2, a Rapid Liberec přemohly opět těsně 4:3.

So, 17.00: FK Náchod (11. místo, 32 bodů) – FK Dobrovice (2. místo, 58 bodů)
I přes propastný bodový rozdíl obou týmů má domácí trenér Radovan Hromádko jasný cíl. „Abychom dál žili, tak musíme vyhrát. Nic jiného nám ani nezbývá," je si vědom vážnosti situace náchodský lodivod. V jeho dalších plánech je pak vítězství v Pardubicích nad tamní rezervou a poslední domácí utkání s Trutnovem už by si měli Náchodští bez nervů užít.
„Vím, že to nebude nic jednoduchého, ale pořád věřím, že na to mužstvo má, jen musíme proměňovat šance," je přesvědčen o síle svého týmu náchodský trenér.
Ten trochu spoléhá na to, že Dobrovice jsou podstatně silnější směrem dopředu a navíc jim už skoro o nic nejde. „Dobrovice prakticky už nemohou být první, takže by to u nás mohly trochu podcenit," doufá trenér Hromádko. Další velkou pomocí by mohla být umělá tráva, na které Dobrovice pravidelně nehrávají.
Do karet hraje náchodskému trenérovi i fakt, že bude mít k dispozici kompletní kádr. „Z reprezentačního srazu se vrátil Srkal, takže tam máme více možnosti a uvidíme, pro kterou se rozhodneme," dodává trenér Hromádko. (mr)