Machov – Červený Kostelec B 0:2

Domácí nezastihl začátek sezóny v optimální formě, navíc do toho ještě přišly problémy s nedostatkem hráčů, ať už způsobené zraněními, nebo tresty. A tak se v Machově žhavily telefony, aby domácí poskládali aspoň jedenáctku.

Tento fakt se odrazil i na samotném průběhu utkání. Machovští se příliš často zbavovali míčů dlouhým nakopáváním, což si zadáci hostů v pohodě pohlídali a kombinací se snažili překonat obranu domácích. Obranný blok Machova ale v v první půli fungoval bezchybně, a tak skončil první poločas bez branek. A to i po největší šanci domácích, kteří zahrávali z hranice desítky nepřímý kop, ten však Štantejský poslal mimo tři tyče. Druhý poločas se hostům přece jen podařilo najít skulinku v machovské obraně. V 50. minutě se před vápnem uvolnil Malina a ranou k tyči poslal kosteleckou rezervu do vedení – 0:1. Machovští se pokusili hru více otevřít, ale kvalita byla tentokrát na straně hostů z Červeného Kostelce. Pojistku ve formě druhého gólu se Kostelci podařilo přidat v 70. minutě. Na dlouhý centr nejvýše vyskočil domácí Středa a po nedorozumění s gólmanem poslal hlavou míč do vlastní branky – 0:2. Hosté si v závěru už výsledek pohlídali a zaslouženě si odvezli z Machova tři body.

Fakta – branky: 48. Malina, 70. vlastní. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Velichovky – Velká Jesenice 2:1

Domácí hráči „pokřtili“ nové dresy v klubových barvách nejlepším možným způsobem. V prvním poločase byli lepším týmem a skóre se měnilo poprvé již po čtyřech minutách hry, kdy centr Špačka z pravé strany poslal hlavou do sítě Vít – 1:0. Domácí útočník mohl poté přidat i druhou branku, ale jeho hlavička mířila do tyče a odražený míč skončil v náruči gólmana hostí. Vedení tak zvýšil po samostatném úniku ve 23. minutě Dyrc – 2:0. V dresu hostí byl střelecky aktivní Paďour, ale jeho střelecké pokusy bezpečně pochytal Hasník. Zajímavý fotbal z obou stran pokračoval i po změně stran. Nová zápletka nastala v 76. minutě, kdy po zaváhání v domácí obraně zakončil přesně Paďour – 2:1. V závěru jinak kvalitního zápasu se do hry vkradla nervozita, přibývaly fauly a také karty. Domácí však svůj náskok uhájili a nové dresy tak slavily úspěšnou premiéru. Výhru domácí hráči věnovali dlouholetému činovníkovi klubu Pavlu Kašpárkovi k jeho nedávným 75. narozeninám.

Fakta – branky: 4. Vít, 23. Dyrc – 76. Paďour. Rozhodčí: Bouz. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (89. Marel). Diváci: 80. Poločas: 2:0.

Stárkov – Dolany 1:1

V prvním poločase byli domácí lepším celkem a za svou snahu byli už v 6. minutě odměněni vedoucí brankou. Ta padla po dlouhém autovém vhazování, které propadlo až k Lokvencovi, jenž nekompromisně zakončil – 1:0. Po změně stran se domácí nechali zatlačit na svou polovinu a Dolany v 72. minutě zaslouženě po přečíslení domácí obrany vyrovnaly na 1:1. Poté si obě mužstva ještě vypracovala po jedné vyložené šanci, skóre se ale už neměnilo.

Fakta – branky: 6. Lokvenc – 72. Klíž. Rozhodčí: Kalaš – Melichar. ŽK: 3:1. Diváci: 55. Poločas: 1:0.

Zábrodí – Babí 1:4

V prvním poločase se na Zábrodí servíroval vyrovnaný fotbal, v němž se domácí ujali už po necelých deseti minutách hry vedení 1:0. Babí srovnalo skóre až pět minut před přestávkou, kdy se krásně trefil z přímého kopu Bryksi – 1:1. Pět minut po změně stran si vybral slabší chvilku domácí brankář, kterého nachytal Kozák – 1:2. Vedoucí branka vysadila hostující fotbalisty na koně a ti v závěru utkání definitivně rozhodli o svém vítězství. Na 3:1 pro Babí zvyšoval v 87. minutě Schrötter a v 90. minutě pečetil zasloužené vítězství hostů Hanuš.

Fakta – branky: 9. Malinský – 40. Bryksi, 50. Kozák, 87. Schrötter, 90. Hanuš. Rozhodčí: P. Holbik – D. Holbik. ŽK: bez karet. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Hronov – Mezilesí 11:1

Proti Mezilesí chtěli fotbalisté Hronova za každou cenu bodovat, a to se také v utkání projevilo.

Od úvodní minuty domácí na hřišti vládli a svou převahu dokázali vyjádřit i brankově. V zápase nebylo co řešit už po prvním poločase, po němž domácí vedli 6:0. Ani po změně stran Hronov nepolevil a proti Mezilesí si s chutí zastřílel.

Fakta – branky: 11. Neuschl, 15. a 70. Strnad, 19., 40., 51., 60. a 65. Valtera, 21. Ansorge, 29. Tichý, 77. Nosek – 47. Maixner. Rozhodčí: Saučuk – Hampl, Melichar. ŽK: bez karet. Diváci: 30. Poločas: 6:0.

Teplice nad Metují – Meziměstí 2:1

První poločas derby vyzněl na brankové příležitosti lépe pro domácí, kteří se už v 8. minutě ujali vedení – 1:0. Tepličtí mohli do konce první půle přidat minimálně jednu pojistku, další své příležitosti ale nevyužili. Úvod druhé půle naopak patřil hostům z Meziměstí, kteří svého soupeře zatlačili na jeho polovinu a výsledkem byla vyrovnávací branka z kopačky Smrčka – 1:1. Vyrovnání domácí probudilo a za dalších sedm minut dostali výhodu trestného kopu. Ten hostující brankář vyrazil jen před sebe a Seidel z dorážky rozhodl o hubeném vítězství Teplic – 2:1. V závěru hosté otevřeli hru a domácí mohli svůj náskok ještě navýšit, žádnou z nabídnutých příležitostí ale už nevyužili.

Fakta – branky: 8. Kretschmer, 65. Seidel – 58. Smrček. Rozhodčí: Bárta. ŽK: 1:3. Diváci: 175. Poločas: 1:0.

Velké Poříčí B – Hejtmánkovice 3:1

Od začátku zápasu bylo domácí Poříčí lepším týmem a zaslouženě se ve 25. minutě ujalo proměněnou penaltou Pařízka vedení 1:0. I v dalších minutách první půle si domácí vytvářeli vyložené šance, žádnou ale už využít nedokázali. Začátek druhého poločasu domácím nevyšel a Hejtmánkovice ze svého tlaku dokázaly šťastně vyrovnat v 52. minutě Syrovátkem – 1:1. Hosté získali pevnější půdu pod nohama a domácím začali zatápět. Poříčí však tlak hostů ustálo a v 64. minutě upravil po krásné akci Pařízka na 2:1 Vít. V 81. minutě to byl opět Pařízek, kdo krásným gólem uzavřel duel – 3:1. Po výborném výkonu domácího brankáře Čejchana skončil zápas zaslouženým vítězstvím domácích.

Fakta – branky: 25. z pen. a 81. Pařízek, 64. Vít – 52. Syrovátko. Rozhodčí: Tůma – Prušinovský. ŽK: 3:5. Diváci: 75. Poločas: 1:0.

Dvanáct branek viděly jen tři desítky diváků

Náchodsko – Hned dvanáct branek bylo k vidění v utkání mezi domácím Hronovem a hosty z Mezilesí. Ti si nakonec odvezli z Hronova debakl 1:11, kterému však přihlížela velmi tristní návštěva tří desítek diváků.

Stal se z otloukánka během léta černý kůň soutěže?

Náchodsko – Velké Poříčí ještě na jaře řešilo existenci svého rezervního týmu. Ten však nyní, i s podporou hráčů A-týmu, ukazuje, že dokáže potrápit kohokoliv. V neděli se o tom přesvědčily velmi silné a nevyzpytatelné Hejtmánkovice.

Ve dvou zápasech nepotřebovali rozhodčí žádné karty

Náchodsko – Velmi slušně se ve víkendovém kole hrálo v Hronově a na Zábrodí. Ani v jednom zápase nepotřebovali rozhodčí karty a vystačili si maximálně s ústním napomenutím. Jedinou červenou kartu víkendu si prohlédl velkojesenický Marel.