Hronov – Broumov 0:4

Utkání se hrálo za tropického vedra a už od úvodní minuty bylo jasné, kdo mu bude vládnout. Hosté z Broumova, účastník krajského přeboru, neponechali nic náhodě a už ve 3. min. Jaroš dorážel poprvé míč za záda domácího brankáře – 0:1. O tři minuty později to byl znovu Jaroš, který po rohovém kopu posunul skóre na 0:2. Na poločasových 0:3 zvyšovali hostující fotbalisté ve 38. min., kdy rychlý protiútok gólově zakončoval Kuru – 0:3. Po změně stran už obě mužstva viditelně zvolnila, a tak byl k vidění pouze den gól. V 74. min. uzavřela na konečných 0:4 nová broumovská posila, Mucha.

Byť výsledek vypadá jednoznačně, zase tak jednoznačné to být nemuselo. Do vyložených příležitostí se v průběhu utkání dostali i domácí, jenže žádnou nedokázali využít. V první ložence se Hronovští ocitli sami před broumovským brankářem, ale ten se nenechal zaskočit. Ve druhé příležitosti už se domácím podařilo dostat míč za záda hostujícího gólmana, ale na jeho místě skvěle zastoupila obrana. Ve třetí a určitě největší hronovské příležitosti se domácí útočící hráč zjevil sám před brankou, ale trestuhodně minul. I díky tomu pak hosté dokráčeli k zaslouženému postupu do druhého kola Poháru Krajského fotbalového svazu.

Luděk Hanzl, trenér Hronova: „Jednoznačné vítězství Broumova, který nastoupil v nejsilnější sestavy. My jsme naopak postrádali pět lidí základní sestavy, kteří byli na dovolené. Už v šesté minutě bylo v podstatě o výsledku rozhodnuto, přesto jsme si v dalším průběhu vytvořili čtyři loženky, kdy jsme šli sami na brankáře, bohužel jsme žádnou z nich neproměnili. Musím ale uznat, že vítězství Broumova bylo naprosto zasloužené."

Jan Klicnar, trenér Broumova: „Za úmorného vedra jsme zápas rozhodli dvěma góly během prvních pěti minut. Hronov mě svým výkonem trochu zklamal, ale po zápase jsem se bavil s jejich trenérem a ten mi říkal, že mu chybělo pár lidí ze základu, což asi výkon domácích hodně ovlivnilo."

Fakta – branky: 3. a 6. Jaroš, 38. Kuru, 74. Mucha. Rozhodčí: Čejchan. Poločas: 0:3. Sestavy – Hronov: Nyklíček (46. Lindr) – Mi. Ansorge, Zita, Novák, M. Puraš – Ma. Ansorge, Lanta (62. P. Puraš), Schreiber, Danihel – Kubeček, Rojšl (68. Marx). Broumov: Dvořáček – Beran, Růžička, Schubert, Štejnar – Wilke, Němeček (37. Svoboda), Kuru (46. Michálek), Šimon – Jaroš (40. Mucha), Semerák (60. Soumar).

Další sobotní výsledky Poháru KFS: Třebechovice – Slavia HK 0:2, Vysoká nad Labem – Kratonohy 1:3, Roudnice – Chlumec nad Cidlinou 1:2, Kunčice – Nový Bydžov 0:4, Stará Paka – Hořice 1:1 (4:3 na penalty), Vrchlabí – Jičín 2:3, Bílá Třemešná – Lázně Bělohrad 2:2 (3:1 na penalty), Kostelec nad Orlicí – Týniště nad Orlicí 1:5.