Hronov veze cenné body z horké půdy na Babí

Náchodsko - Velké Poříčí rozhodlo o svém vítězství čtyřmi góly v první půli, ve skupině Sever se dařilo hostujícím týmům, všechny tři vyhrály.

28.8.2012

KOPANÁ - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Skupina SEVER

Machov – Broumov B 1:4

Domácí sehráli s lídrem skupiny zcela vyrovnanou partii s jedním podstatným rozdílem, a tím bylo zakončení. Zatímco Machov své vyložené příležitosti proměnit nedokázal, hostům koncovka problémy zatím nedělá. I díky tomu si béčko Broumova odváží tři body a vede tabulku skupiny Sever.

Fakta – branky: Jiří Zima – Jan Rolník, Vlastimil Čihák, Martin Linhart, Daniel Prokeš. Rozhodčí: Marcel Bareš ml., Marcel Bareš st., Pavel Jirásek. ŽK: 2:0. Diváci: 30. Poločas: 1:2.

Heřmánkovice – Meziměstí 2:4

V Heřmánkovicích byla k vidění vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách. V první půli však diváci viděli pouze jednu branku, a to v síti hostí. Po změně stran pokračovala vyrovnaná partie, ve které hosté hrozili z rychlých přímočarých akcí. Po vyrovnání na 1:1 se domácí ještě jednou dostali do vedení, to však bylo z jejich strany vše. Meziměstí následně dalšími třemi góly otočilo utkání ve svůj prospěch.

Fakta – branky: Petr Horváth 2 – Lukáš Hanák, Petr Šolc, Jaroslav Herzán, Vojtěch Krejčí. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 3:4. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Teplice n. M. – Č. Kostelec B 0:4

V úterní předehrávce se do Teplic nad Metují vydalo posílené červenokostelecké béčko. To se také poměrně brzy ujalo vedení, a to výstavní ranou z hranice šestnáctky. Domácí prospali prvních pětadvacet minut, kdy byli hosté lepším týmem, poté se hra vyrovnala, jenže druhý gól dali ještě do poločasu opět hosté. Domácí v první pětačtyřicetiminutovce pouze orazítkovali brankovou konstrukci, další příležitosti přišly rovněž vniveč. Do druhé půle domácí trenér prostřídal a Teplice byly rázem lepší, bolestí je však zahazování vyložených šancí. V poslední čtvrt hodině domácí hru otevřeli, což byla voda na mlýn rychlým kosteleckým mladíkům. Ti toho využili ke vstřelení dalších dvou branek.

Fakta – branky: Tomáš Martínek, Milan Kováčik, Filip Svoboda, Marek Barták. Rozhodčí: Petr Šolc, Jan Vávra, Erik Berger. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 0:2.

Skupina JIH

Velké Poříčí – Velká Jesenice 5:0

Hosté se prezentují pohlednou kombinační hrou, a tak utkání ve Velkém Poříčí slibovalo hezkou podívanou, což se také stalo. Domácí byli v prvním poločase lepším týmem, což podtrhl už po sedmnácti minutách Marek Hanzl, po jehož střele a teči hostujícího hráče to bylo 1:0. Také ve druhé poříčské brance měl ruce nebo spíše nohy M. Hanzl, po jehož akci hosté zatáhli ve vápně za záchranou brzdu. Kopala se penalta, kterou Novák proměnil – 2:0. Ve 37. min. po faulu na M. Hanzla dostali domácí výhodu trestného kopu, který uklidil do šibenice Vít – 3:0. Pět minut před přestávkou se opět blýskl M. Hanzl, po jehož akci dával na poločasových 4:0 Hurdálek. Do druhé půle domácí trenér prostřídal svou sestavu a hra se vyrovnala. Gólovou tečku udělal za utkání po hodině hry Mikuš.

Fakta – branky: Radim Hurdálek, Miroslav Mikuš, Marek Hanzl, Jakub Novák, Michal Vít. Rozhodčí: Josef Panny, Sebastian Štelzig, Jan Šulc. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 4:0.

Babí – Hronov 1:3

Ve vyrovnané první půli šli domácí do vedení, to ale neudrželi a Hronov z penalty srovnal na poločasových 1:1. Po změně stran přebírali otěže utkání hosté, kteří šli také do vedení, které ještě v samém závěru potvrdili na konečných 3:1. Vítězství Hronova je zasloužené, domácí tak jen mohou mrzet neproměněné šance.

Fakta – branky: Aleš Voborník – Petr Kubeček 2, Josef Polomský. Rozhodčí: Miloš Hofman, Michal Šedivý, Pavel Jirásek. ŽK: 0:3. Diváci: 51. Poločas: 1:1.

Jaroměř B – Rasošky-Jos. 1:2

Pravé derby bylo k vidění v Jaroměři, kde domácí od 11. minuty vedli 1:0. Hosté nechali svého soupeře hrát a sami podnikali smrtící protiútoky, dlouho jim však stál v cestě vynikající brankář Kořen. Domácí drželi náskok až do samého závěru, v posledních minutách ale čelili neustálému tlaku. V 85. min. se hosté z Rasošek-Josefova dočkali zaslouženého vyrovnání, ve druhé minutě nastaveného času pak přidali hosté i vítězný gól.

Fakta – branky: Petr Vokál – Radek Müller, Jakub Búta. Rozhodčí: Michal Vaníček, Erik Berger, Miroslav Nepokoj. ŽK: 0:0. Diváci: 45. Poločas: 1:0.

(mr)

28.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.