Smůlu naopak přineslo Hronovu, který měl sice na Ohnišově převahu, jenže pohořel na neproměňovaní vyložených příležitostí.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Nové Město nad Metují – Rychnov nad Kněžnou 2:1 (1:1). Od začátku zápasu měli hosté herní převahu a tu již v 11. min. dokázali zúročit. Ve vápně prohrál souboj Vít, míč se dostal k Počtýnskému, a ten propálil Krunčíka – 0:1. Domácím se však povedlo rychle srovnat. Ve 14. min. dostal Klikar míč za obranu, vyhrál souboj s obráncem, naservíroval Valáškovi míč před prázdnou branku, a ten se nemýlil – 1:1. Hosté po zbytek poločasu měli více příležitostí, kdy ohrožovali domácí branku, gól však už nevstřelili.

Druhý poločas nabídl obdobný scénář jako první a více ze hry měli opět hosté. Ti se mohli dostat do vedení, ale velkou šanci v 58. min. neproměnili. O minutu později se dostal za jejich obranu aktivní Klikar a po souboji ve vápně se domácí hodně zlobili na rozhodčího, že neodpískal pokutový kop. V rozmezí 60. a 66. minuty dvakrát výtečně zasahoval proti nebezpečným střelám Rychnovských brankář Krunčík. V 69. min. přišel rozhodující okamžik zápasu. Střídající Cohorna dostal dlouhý míč za obranu, pokryl si ho tělem a z hranice vápna vypálil pod břevno rychnovské branky – 2:1. Poté následoval velký tlak hostí a domácí vyráželi do rychlých protiútoků. V 86. min. z jednoho takového mohli Novoměstští rozhodnout, ale branku nevstřelili. Přesto je to nemrzelo, jelikož se tlaku ubránili a získali v boji o záchranu tři důležité body.

Dobruška – Náchod 0:5 (0:1). Hosté začali podle plánu rychlou branku. Běžela teprve 4. min., když se po autovém vhazování dostává míč k Malému, ten ho předává Petrovi, jehož centr usměrňuje do sítě špičkou kopačky Brich – 0:1. I v dalších minutách první půle má hostující tým jasně navrch, jenže své šance neproměňuje. Domácí poprvé výrazněji zahrozili až po rohu deset minut před přestávkou, Náchod však tuto situaci bez větších problému odvrací.

Jak vstoupil Náchod dobře do půle první, tak také vstoupil dobře do té druhé. Po pěti minutách hry se po rohovém kopu dostává míč k Petrovi, ten se uvolnil a střelou z dvaceti metrů nedává domácí brankáři šanci – 0:2. O čtyři minuty později namlsaný Petr vypouští na domácí branku další projektil, ten brankář Dobrušky vyráží jen k Brichovi, jenž míč uklízí do sítě – 0:3. I v dalších minutách se hosté tlačí do zakončení, jenže se v koncovce zasekli. Odblokovali se až těsně před koncem utkání. V 88. min. nachází Brich dlouhým pasem Hanela, který přehazuje brankáře – 0:4. Gólový účet utkání uzavírá o minutu později hlavičkující Hable, kterého našel přesným pasem zkušený Samek.

NÁCHODSKÝ Jan Hable v souboji s dobrušským Adamem Zilvarem (na zemi s číslem 12).

I. B TŘÍDA

Ohnišov – Hronov 4:1 (2:0). „Pokračovali jsme v galapředstavení zahozených šancí. Když si ten zápas zpětně promítnu, tak to bylo na šance 5:20, a to ještě těch pět domácích šancí je takových, že se dostali k naší brance. Bohužel z toho dali čtyři góly," sklesle konstatoval hronovský trenér Zdeněk Samko.

Poprvé udeřilo už ve 13. min., kdy se prosazuje Pokorný. Na poločasový dvoubrankový rozdíl odskakuje Ohnišov ve 37. min. trefou Kuchty. Po hodině hry dává třetí gól Ohnišova Macek. Čtvrt hodiny před koncem vykřesal jiskru naděje střídající Šťavík – 3:1.

„Přítomnost Šťavíka nás postavila na nohy, bohužel se opět ukázalo, že je to prakticky jediný náš hráč, který je schopen dát gól," dodal hronovský trenér Samko. Poslední slovo má však Ohnišov, jenž v 84. min. Mackem uzavírá na konečných 4:1.
Sestava Hronova: Zmrhal – Neuschl (55. Šťavík), Werner, Puraš (88. Schrötter), Schreiber – Klabník, Nosek, Franců, Kadavý (40. Phan) – Marx, Danihel.

Solnice – Velké Poříčí 1:2 (1:0). První poločas příliš zajímavých akcí nepřinesl, hra se převážně odvíjela mezi oběma vápny, a tak se na první vyloženou šanci čekalo zhruba půl hodiny. To dostal hostující Dobýval krásný pas za domácí obranu, zbavil se posledního hráče, jenže v zakončení netrefil branku. Domácí v první půli zahrozili dvěma, třemi šancemi, s nimiž si však poradil spolehlivý M. Lokvenc. Ve 45. min. však udělal hrubku poříčský O. Lokvenc a domácí jdou snadno do vedení 1:0.

Po změně stran Velké Poříčí přidalo a v 57. min. srovnalo skóre. Dobýval zahrává přímý kop, ten vrací do skrumáže hlavičkující Závada a Stodola pak doráží míč do sítě – 1:1. O sedm minut později nachází Novákův roh Závadu, jehož hlavička otáčí zápas – 1:2. V 72. min. přichází nehezký pohled, když se v pokutovém území srazil hostující Hubka s domácím hráčem, pro něhož nakonec musela přijet rychlá záchranná služba. „Po utkání se k nám donesla zpráva, že to snad nakonec nic vážného nebylo," říkal s úlevou Zdeněk Burdych, asistent poříčského trenéra. V samém závěru utkání se ještě vytáhl hostující brankář Lokvenc, který tak pohlídal Poříčí tři body.
Sestava Velkého Poříčí: M. Lokvenc – O. Lokvenc, Flaška, Hauschke, Novák – Kaněra, Stodola, Hubka (52. Lupínek), Zelený – Závada, Dobýval. (dop, mr)