Po třech odehraných kolech se už začínají oddělovat týmy, které by mohly na jaře nakouknout do skupiny O postup. Milým překvapením skupiny Sever jsou Hejtmánkovice, které před týdnem zvítězily na půdě ambiciózních Teplic nad Metují a tentokrát si více než suverénně poradily s polickou rezervou. Ve slušném světle se zatím ukazuje nováček z Heřmánkovic, který má za sebou dvě remízová utkání, to první sehrál před týdnem v Machově, to druhé nyní v Meziměstí.

Skupinou Jih prochází zatím jako nůž máslem mužstvo Velkého Poříčí, které ani ve třetím utkání neztratilo body. Výborně si ale vede také nováček z Rasošek–Josefova, který má za sebou dvě odehraná utkání s plným bodovým ziskem. Na lepší časy se snad opět blýská v Hronově, který v nedělním podvečeru vyškolil jaroměřskou rezervu a se šesti body ze dvou odehraných utkáních mu patří průběžná druhá příčka. Na jihu se zatím trápí obě „podhorská“ mužstva – Mezilesí a Velká Jesenice. Zatímco Mezilesí o víkendu stálo a přišlo o možnost bodovat, Velká Jesenice si připsala už třetí porážku v letošním ročníku.

SKUPINA SEVER

Hejtmánkovice – Police B 6:1
První poločas zdaleka nenasvědčoval tak vysokému výsledku. V první pětačtyřicetiminutovce se v Hejtmánkovicích hrála vyrovnaná partie, ve které poprvé pohnul skórem ve 12. min. domácí Horváth. Ve 25. min. však hosté zahrávali trestný kop, dělovka ze třiceti metrů se odrazila od břevna, domácí obrana zaspala a Hlávka hlavou vyrovnal na 1:1. O deset minut později však opět převážil misky vah na stranu Hejtmánkovic Jirman a upravil na poločasových – 2:1. Druhé dějství se ale už hrálo pouze podle hejtmánkovických not, jejichž kvapíkovému tempu hosté nestačili. Už po čtyřech minutách druhé půle dával Kitler na 3:1, v 77. min. přidal tentýž hráč čtvrtý gól domácích, v 81. min. zvyšoval Horváth už na 5:1 a na konečných 6:1 dával v 87. min. Kitler. Ten tak v tomto utkání zaznamenal hattrick.
Fakta – branky: Jindřich Kitler 3, Petr Horváth 2, Ondřej Jirman – Aleš Hlávka. Rozhodčí: Josef Panny, Jiří Prokeš. ŽK: 2:2. Diváků: 50. Poločas: 2:1.

Heřmánkovice – Meziměstí 2:2
Kvůli rekonstrukci heřmánkovických kabin bylo utkání přeloženo do Meziměstí. V první půli měli více ze hry „domácí“ Heřmánkovice, které navíc svůj tlak dokázaly přetavit v úvodní branku. Z vedení se ale Heřmánkovice radovaly jen dvě minuty, pohledná akce Meziměstí totiž znamenala vyrovnání. V dalším průběhu první půle se hra přelévala ze strany na stranu se šancemi na obou stranách. Skóre utkání se tak v první půli měnilo ještě jednou, když se po centrovaném míči a skrumáži prosadil Lehotský – 2:1. Hru ve druhé půli ovlivnil hustý déšť, přibylo nepřesností na obou stranách. Ve druhé části Meziměstí přidalo, dostalo svého soupeře pod tlak a nakonec se mu podařilo vyrovnat na konečných 2:2.
Fakta – branky: Jiří Lehotský, Michal Kment – Petr Šolc, Jaroslav Herzán. Rozhodčí: Pavel Lokvenc st., Marcel Bareš st. ŽK: 2:0. Diváků: 55. Poločas: 2:1.

Stárkov – Machov 1:3
V souboji dvou nejhorších týmů skupiny Sever měli domácí velké problémy už před utkáním, kdy na poslední chvíli dávali do kupy jedenáct lidí. Nakonec se to podařilo, jenže v první půli tahali domácí za kratší konec provazu. Hosté z Machova byli lepší a vytvořili si dvougólové vedení. Ve druhém poločase domácí vyrovnali hru, jenže opět neudrželi nervy na uzdě. Po neodpískaném faulu přišel komentář hráče a ten byl bez milosti poslán předčasně do sprch. I v oslabení se však domácí Stárkov nevzdával a z penalty se mu podařilo vykřesat jiskru naděje. Jenže Machov si tři body protéct mezi prsty nenechal a po úniku středem obrany uzavřel na konečných 1:3.
Fakta – branky: Jiří Kaněra – Radek Svatoš 2, Král. Rozhodčí: Vít Linhart, Petr Šolc, Pavel Lokvenc ml. ŽK: 1:4. ČK: 1:0. Diváků: 35. Poločas: 0:2.

SKUPINA JIH

Velké Poříčí – Č. Kostelec B 2:0
Mladé mužstvo červenokostelecké rezervy přispělo k pohledné podívané, která se servírovala v sobotním odpoledni ve Velkém Poříčí. Už v 5. min. mohl pohnout skórem domácí útočník Marek Hanzl, jenže nastřelil pouze brankáře. Poříčský kanonýr si vše vynahradil o chvíli později, kdy ho uvolnil Závada a Velké Poříčí vedlo 1:0. O pět minut později se prosadil po centru Nováka Závada a upravil na 2:0. Těsně před přestávkou šel sám na brankáře opět domácí Marek Hanzl, ale neuspěl. Do druhé půle udělal domácí trenér několik změn v sestavě, herně šel ale výkon jeho svěřenců dolů. I přesto mohlo Velké Poříčí své skóre navýšit, dvakrát šel sám na brankáře Marek Hanzl, ale nedal, po Závadově dělovce se zase třáslo břevno kostelecké branky. Deset minut před koncem mohli hosté utkání zdramatizovat, pokutový kop ale Lokvenc kryl.
Fakta – branky: Petr Závada, Marek Hanzl. Rozhodčí: Michal Müller, Vít Linhart. ŽK: 1:2. Diváků: 63. Poločas: 2:0.

Rasošky-Jos. – V. Jesenice 3:0
Velmi milým překvapením dosavadního průběhu soutěže je nováček z Rasošek. Ten dokázal navázat na vítězství z Mezilesí i v domácím prostředí, když přehrál také další „podhorský“ tým, tentokrát Velkou Jesenici. Domácí odstartovali svou tříbodovou pouť už v prvním poločase, kdy si vypracovali jednogólový náskok, který ještě po změně stran dvěma brankami zvýraznili. Zatímco tedy domácí mají po dvou odehraných zápasech plný počet bodů, hosté z Velké Jesenice tápají a na premiérové body stále čekají.
Fakta – branky: Pavel Tokár, Ivan Tokar, Julius Bano. Rozhodčí: Michal Vaníček, Marcel Bareš ml., Miroslav Nepokoj. ŽK: 0:2. Diváků: 60. Poločas: 1:0.

Jaroměř B – Hronov 2:7
Jaroměř naprosto propadla v obranné hře, soupeř byl ve všech řadách lepší a zaslouženě zvítězil rozdílem dvou tříd. Už po prvním poločase bylo prakticky po utkání, když si hosté vytvořili tříbrankové vedení, které po změně stran ještě zvýraznili.
Fakta – branky: Lukáš Böhm, Vlastimil Horák – Tomáš Krtička 3, Zdeněk Bašta, Martin Kubín, Ladislav Klabník, Pavel Schreiber. Rozhodčí: Jan Gieci, M. Bareš st., Miroslav Nepokoj. ŽK: 2:0. Diváků: 45. Poločas: 0:3. (vo, mr)