Hronov přestřílel druhé Černíkovice

Náchodsko/ Čtveřice týmů z Náchodska se o víkendu zapojala do dalšího mistrovského kola I. B třídy.

12.5.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Taneček

Nové Město n. Met. – Malšovice 1:1 (1:1).

V utkání dvou soupeřů bojujících o záchranu se hrál fotbal podprůměrné úrovně. První náznak šance měli v 5. min. domácí po rohovém kopu, ale střelu stačila obrana hostí zablokovat. Další náznak šance promarnil v 7. min. domácí Nožka, když ze slibné pozice vysoko přestřelil. Na druhé straně se po rohovém kopu dostali k zakončení hosté, ale hlavička zakončujícího střelce také minula branku.To bylo na dlouhé minuty vše, co dokázala obě mužstva hrstce diváků nabídnout. Oživení přinesl až závěr poločasu.Ve 40. min. po hrubé chybě hostujícího brankáře našel centr K. Martínka zcela volného Nožku a ten hlavou do prázdné branky poslal Nové Město do vedení - 1:0. Domácí se však z vedení dlouho neradovali. Ve 43. min. hosté podnikli jeden z mála útoků a nevinný centr od rohového praporku skončil po nedorozumění v domácí obraně „krásnou“ vlastní brankou - 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Ve 48. min. unikl po pravé straně Joneš, nacentroval před branku, ale Martínkovi chyběl k zakončení pověstný krok. Dále však už hráli především hosté. V 54. min. zahrozili tvrdou střelou,Votruba v domácí brance však byl na svém místě. V 70. min. si hosté vypracovali další šanci, nedůraznou hlavičku zcela volného hráče však Votruba kryl. V 76. min. trestný kop Malšovic proletěl těsně vedle branky. V 83. min. se hosté po rychlém útoku dostali do vyložené gólové šance, tu však neproměnili. Rozuzlení mohla přinést 85. min., když se v pokutovém území proháčkoval přes tři hráče Macháček, ale branku netrefil.

Sestava N. Města: Votruba – Lanta, Kárník, Chmelík, Valenčin – Nožka, Zapletal, Joneš, Hofman (75. P. Martínek) – K. Martínek, Macháček.

Hronov – Černíkovice 4:3 (1:1).

Úvod utkání patřil domácím, kteří získali mírnou převahu, ale do brankových příležitostí se nedostávali. O střelbu se pokoušeli Kubín a Valášek, ale nepřesně. První vážnější akci měl ž19. min. po přihrávce Renfuse Klabník, jenže nezamířil přesně. Ve 28. šli domácí do vedení, když Renfus výborně atakoval obránce hostů, ten chyboval, Bašta přihrál Kubínovi, jenž otevřel skóre utkání – 1:0. V závěru první půle ale chybovala i obrana domácích a hosté vyrovnali na 1:1.

Ve druhém poločase se domácí snažili utkání rozhodnout, pokusy Kubína a Valáška se však neujaly. V 56. min. utekl po pravé straně Renfus, předložil Baštovi, jenž dal na 2:1. V 60. min. to bylo již 3:1, když po přihrávce Bašty zakončoval Divíšek. V těchto chvílích se zdálo, že je utkání rozhodnuto. Jenže čtvrt hodiny před koncem chybovala obrana Hronova a hosté snížili na 3:2. Domácí se začali bát o výsledek, bezhlavě s stáhli a vyrovnání přišlo v 78. min. – 3:3. Vzápětí mohli jít hosté do vedení, ale svou další šanci nedali. Rozhodnutí tedy přišlo v 82. min., kdy po úniku Bašty vstřelil vítězný gól Klabník – 4:3.

Sestava Hronova:
Zmrhal – Ansorge, Kubeš, M. Puraš, Šmíd – Bašta, T. Valášek, Klabník, Divíšek (62. Slezák) – Kubín, Renfus (81. Fiala).

Stárkov – Vamberk 2:1 (1:1).

Domácí nezačali vůbec špatně, vytvořili si několik šancí, jenže žádnou z nich nedokázali proměnit. Přišel tak zákonitě trest a hosté šli do vedení 1:0. Nadšeně bojující Stárkov však nesložil zbraně a ještě do poločasu vyrovnal gólovou hlavičkou Adam Lád.

Ve druhém poločase domácí bojovali o tři body a zaslouženě se jich i dočkali. Čtvrt hodiny před koncem přečíslili soupeře a Šulitka zajistil Stárkovu tři body – 2:1.

Sestava Stárkova: Kučera – Kaněra, Lokvenc, Novák, Kult – Bárta, Šrajbr, Houštěk (60. Vinter) – Frinta (65. Šulitka), A. Lád, M. Vít (87. Pročko).

Babí – České Meziříčí 1:1 (0:0).

Před slušnou diváckou kulisou se hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Domácí si v první půli vytvořili dvě slibné příležitosti, hosté jednu, skóre se však neměnilo ani na jedné straně.

V úvodu druhé půle se prázdné branky zalekl domácí šutér Goca a poslal míč mimo. Trest tak přišel čtyři minuty před koncem, kdy hosté po skrumáži vstřelili jediný gól utkání.

Sestava Babí: Malík – Ducháč, Stříbrný, Hanzl, Fetter – David, Goca, Pincák, Kratěna – Flaška, Kozák.

12.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
Otevření nového useku D11 u Hradce Králové

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Obrat v zápase režíroval Klesl

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli další klíčový podzimní zápas, když na domácí palubovce přehráli Zlín.

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.