Šestnáctiletý náchodský fotbalový klenot Jan Havlena dostal další reprezentační pozvánku. Tentokrát jde o účast na srazu elitní fáze kvalifikace kategorie U17.

Už to je samo o sobě obrovskou ctí, jenže Jan Havlena si ji vysloužil poté, co po desetiměsíční pauze způsobené zraněním kolene dovedl náchodské starší dorostence v prvním jarním zápase České ligy U19 k vítězství 5:0 nad Ústím nad Labem.

„Musím se přiznat, že ze začátku trochu nervozita byla. Na celém týmu bylo znát, že je to první jarní utkání, ale pak to z nás spadlo a hráli jsme svůj fotbal," vrací se k sobotnímu mistrovskému zápasu Jan Havlena.

Právě na toto utkání dorazili představitelé české reprezentační sedmnáctky. „Nevěděl jsem o nich, až v poločase mi řekli, že tam jsou lidé z reprezentace," dodává Havlena.

On sám stále cítí, že je co zlepšovat hlavně po fyzické stránce, ale díky zranění přišel také na to, že je na čem pracovat i v dalších směrech. „Hodně tréninkových metod jsem dříve zanedbával a až díky zranění a následnému návratu k fotbalu mi došlo, že je potřeba pracovat i na dalších věcech," uvědomil si nadějný fotbalista.

Také jeho otec Petr zmiňuje staré známé pořekadlo, že všechno zlé je pro něco dobré. „Byla to pro něj úplně nová zkušenost. Poznal, že i takovéto záležitosti k fotbalu patří a také poznal, jak se s tím člověk musí vnitřně vyrovnat," má jasno otec mladého fotbalisty. Ten rovněž ocenil práci lidí pohybujících se okolo jeho syna, kteří se starali o jeho návrat na úroveň, kam rozhodně tento nesmírný talent patří.