VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jan Kuchta: Mužstvo nefungovalo jako tým, ale spíš připomínalo bandu flákačů

Náchodsko – Fotbalisté Velkého Poříčí se stali vítězi letošního ročníku Veba Okresního přeboru mužů. Díky tomu si vybojovali postup do I. B třídy. Tam by je měla doprovodit i rezerva Náchoda, která v jarní části neztratila ani bod.

23.6.2015
SDÍLEJ:

SOUBOJE Velkého Poříčí (v pruhovaném) a rezervy Náchoda patřily k ozdobám letošního ročníku. Podzimní zápas zvládlo lépe Velké Poříčí, jarní odveta patřil na umělé trávě v Bělovsi zase náchodského rezervě.Foto: Zdeněk Majer

Zástupců všech čtrnácti oddílů jsme se zeptali.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?

TJ VELKÉ POŘÍČÍ
(1. místo, 65 bodů) – POSTUP
Zdeněk Burdych, trenér Velkého Poříčí: „Se sezónou musíme být spokojeni, protože jsme ustáli ten tlak jednoho bodu, který jsme měli po porážce v Náchodě. Hodnocení bych ale rozdělil do dvou částí. Podzim jsme měli vynikající, chodilo se trénovat, jenže pak nám vinou zranění nebo pracovních povinností vypadli někteří hráči, takže se na jaře už moc netrénovalo. V tom spatřuji jediné negativum této sezóny. Ale i přesto jsme to ustáli a podařilo se nám postoupit. Kádr je však úzký, takže bude třeba jej doplnit, abychom mohli v I. B třídě sehrát důstojnou roli. Klukům bych chtěl poděkovat za přístup i výkony, byl to krásný rok a myslím, že jsme si ho všichni užili. Děkuji zároveň i divákům, kteří nás podporovali, díky patří i výboru a všem funkcionářům oddílu."

FK NÁCHOD B
(2. místo, 64 bodů) – POSTUP
Josef Tilg, trenér Náchoda B: „Podzim byl horší, jaro výborné. Na podzim jsme zbytečně poztráceli body a na jaře jsme víc udělat nemohli, ale Poříčí si svůj náskok už pohlídalo. Musím vyzdvihnout výbornou spolupráci s panem Panenkou i Mílem v jarní části sezóny, kdyby byla taková na podzim, tak postupujeme z prvního místa. Na jaře se také už projevila skutečnost, že vyzráli dorostenci, na můj vkus však bylo hodně červených karet, což by se nám v další sezóně nemuselo vyplatit."

JISKRA VEBA MACHOV
(3. místo, 48 bodů)
Pavel Martinec, sekretář oddílu: „Náchod i Poříčí byly jinde než zbytek soutěže a my jsme rádi, že jsme se umístili hned za nimi. Před sezónou jsme si dávali za cíl skončit do pátého místa, to se nám splnilo, takže jsme spokojeni."

SK BABÍ
(4. místo, 45 bodů)
Václav Stránský, člen výboru SK Babí: „Se čtvrtým místem je spokojenost. Chtěli jsme prohánět nejlepší, a to se nám také podařilo. S Náchodem jsme sehráli dobrá utkání, v ostatních ale byly občas výkyvy."

TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE
(5. místo, 38 bodů)
Robin Goll, hrající trenér České Skalice: „Letošní sezóna byla ve znamení obrovských výkyvů. Na jednu stranu jsme dokázali hrát vyrovnané zápasy s Velkým Poříčím i s Náchodem a na druhou stranu jsme darovali body těm nejslabším týmům. Těší mě, že došlo k zapracování hráčů z dorostu, kteří ale vedle sebe potřebují mít i starší hráče."

TJ ČERVENÝ KOSTELEC B
(6. místo, 35 bodů)
Otakar Hála, hrající trenér Červeného Kostelce B: „Podzim byl o něco slabší, tam se nám nedařilo se moc scházet, což se projevilo i na výsledcích. Na jaře se to ale výrazně zlepšilo, takže s druhou polovinou sezóny jsme hodně spokojeni."

LOKO MEZIMĚSTÍ
(7. místo, 32 bodů)
Jiří Hejcman, vedoucí mužstva: „Z celé sezóny mám trochu smíšené pocity. Podzim nebyl špatný, ani zimní příprava nebyla špatná. Proto jsme si mysleli, že bychom mohli skončit do pátého místa. Prakticky kompletní jsme ale nastoupili jen v prvních dvou kolech a pak v tom posledním v Hejtmánkovicích, v ostatních zápasech jsme museli ve větší míře využívat dorostence, kteří už většinou měli v nohách svůj zápas. Přestože jsme měli hodně zápasů dobře rozehraných, často nás srážely hrozivé chyby v obraně, to vše pak vyvrcholilo debaklem v Dolanech."

SLAVOJ TEPLICE NAD METUJÍ
(8. místo, 31 bodů)
Dušan Kalaš, hrající trenér Teplic nad Metují: „Myslím si, že celkové umístění odpovídá možnostem mužstva. Můžeme být spokojeni s tím, že jsme se vyhnuli loňským problémům se záchranou. Po podzimu jsme měli dost bodů, takže jaro proběhlo v klidu, i když výsledky nebyly takové, jaké bychom si představovali. Docela se nám daří zařazovat do kádru dorostence, kteří si ten dospělý fotbal pomalu oťukávají."

TJ SOKOL VELKÁ JESENICE
(9. místo, 31 bodů)
Václav Hofman, sekretář oddílu: „S umístěním v nedávno zakončeném Okresním přeboru nejsme tak docela spokojeni. Po vcelku dobře rozehraném podzimu jsme očekávali konečné umístění tak do pátého místa. Před jarní částí jsme ale přišli o našeho elitního střelce Krčila, což naznačovalo zlé časy, a to se potvrdilo, když jsme dosáhli nejméně branek ze všech týmů. Herní projev se velmi zhoršil i v obranné činnosti. Také vzhledem k velmi těžkému jarnímu vylosování jsme v tomto období získali pouze devět bodů. V domácím prostředí se ani jedinkrát nezvítězilo, což naše početné publikum těžce neslo. Úroveň přeboru hodnotíme tentokrát jako průměrnou, první čtyři mužstva udržovala standart, zbytek měl velmi kolísavé výsledky. Radost nám ale udělali naši žáci, kteří obsadili druhé místo v Okresním přeboru, dobrých výsledků dosahovaly i týmy přípravek."

TJ SOKOL HEJTMÁNKOVICE
(10. místo, 30 bodů)
Miroslav Harasevič, hrající trenér Hejtmánkovic: „Letos to žádná sláva nebyla. Prakticky od půlky listopadu jsme bojovali s nedostatkem lidí, ať už to bylo vinou zranění nebo pracovních povinností. Musím přiznat, že jsme rádi, že to skončilo. Nyní se musíme pokusit sehnat lidi, kterých máme velký nedostatek. Ve dvanácti, třinácti se to opravdu dělat nedá."

TJ VELICHOVKY
(11. místo, 29 bodů)
Martin Kašpárek, sekretář oddílu: „Velichovky se po červencovém pořádání Lázeňského poháru, ve kterém skončily na pěkném druhém místě, těšily na sezónu Veba Okresního přeboru. Je to stále ohraná písnička. Nedostatek hráčů nás držel ve druhé polovině tabulky. Po herní stránce jsem přesvědčen o tom, že pokud by se mužstvo scházelo v kompletním složení, tak máme určitě šanci hrát o vyšší příčky. Budeme doufat, že se to zlepší. Všem hráčům přeji klidné léto a těším se na setkání na Lázeňském poháru v Klimkovicích."

TJ DOLANY
(12. místo, 27 bodů)
Pavel Martínek, sekretář oddílu: „Jako tradičně bylo naším cílem neskončit v Okresním přeboru poslední, což se podařilo i s jedním bonusem. Po zpackaném podzimu jsme na jaře konečně protrhli smůlu a začali hrát fotbal, který přinášel body do tabulky. Z tohoto pohledu byla druhá část sezóny úspěšná a nebýt velké bodové ztráty po podzimu, bylo by naše umístění mnohem lepší."

SLOVAN BROUMOV B
(13. místo, 27 bodů)
Jan Kuchta, vedoucí mužstva Broumova B: „To, co předváděla v jarní části naše juniorka, lze popsat jedním slovem, tragédie. S výjimkou několika jedinců mužstvo nefungovalo jako tým, ale spíš připomínalo bandu flákačů, která si nezaslouží ani teplou vodu po zápase. Za celé jaro se nesešlo na tréninku více než pět lidí, a to ještě výjimečně. Herní disciplína v zápasech nebyla naprosto žádná, každý si dělal, co chtěl. Další ročník jsme přihlásili v podstatě jen proto, že z dorostu přijde šest nebo sedm vesměs šikovných kluků a nechceme, aby se nám rozprchli do jiných oddílů. Po podzimní části uděláme analýzu, a pokud se situace nezlepší, odstoupíme ze soutěže. Jediný dík patří trenérovi dorostu panu Kitlerovi, který vždy poskytl, co mohl. Bez jeho pomoci bychom jaro ani nedohráli."

TJ SOKOL MEZILESÍ
(14. místo, 21 bodů)
David Bárta, trenér Mezilesí: „Bývá zvykem hodnotit sezónu klasicky, pozitiva – negativa. Vezmeme-li v potaz fakt, že jsme skončili na poslední sestupové příčce, musím hodnotit sezónu jako nepovedenou. Nicméně administrativně bychom měli příští sezónu hrát opět okresní přebor díky turbulencím ve vyšších soutěžích. Tato sezóna má i své kladné stránky, neboť náš spoluhráč Michal Novák se úspěšně zotavuje z těžké nemoci a na podzim ho rádi uvidíme opět mezi námi, což potvrzuje, že nejenom fotbalem živ je člověk." (mr, dop)

Autor: Redakce

23.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slavnost stromů 2017
19

FOTO: Od opeřenců až po vysazení břízy

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Hradec Králové /KOMENTÁŘ/ - Demokracie má díky volbám své vzrušující momenty, jakkoli by je v politice hledal možná jen masochista. V Královéhradeckém kraji voliči o víkendu dopsali příběh, který se začal vyprávět přesně před rokem po skončení krajských voleb.

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení