So, 15.00: FK Česká Třebová (14. místo, 17 bodů) – FK Náchod (11. místo, 21 bodů)

Po domácím klopýtnutí s Týništěm nad Orlicí musejí svěřenci trenéra Jana Míla zvítězit, aby si ještě více nezkomplikovali záchranářské práce.
„Soupeř na jaře ještě nebodoval a o to větší bude mít motivaci právě v duelu s námi," tuší náchodský trenér Jan Míl. „My ale bodovat potřebujeme také a musíme udělat vše pro to, abychom neodjížděli s prázdnou," uvědomuje si situaci náchodský trenér.

Česká Třebová v prvním jarním utkání doma podlehla Trutnovu 0:3, před týdnem pak prohrála v Kutné Hoře 1:3. „V Kutné Hoře byla Třebová dlouho lepším mužstvem, ale podobně jako nás ji srazily standardní situace," říká na adresu soupeře náchodský trenér a pokračuje. „Musíme se připravit na organizovaného, důrazného a houževnatého soupeře. V přípravných zápasech se střelecky dařilo Ptáčkovi, takže mu určitě budeme věnovat pozornost. Rozhodovat opět mohou standardní situace a při nich si musíme počínat před oběma brankami lépe než dosud," hledá recept na úspěch náchodský trenér.

Ten se bude muset v sobotu určitě obejít bez stále zraněného Simona, k dispozici nebude mít ale ani Petra či Vaněčka. (mr)