Tuto nelichotivou bilanci budou chtít Náchodští konečně přerušit, jejich třetím jarním domácím soupeřem bude na běloveském hřišti nedaleký tabulkový soused, Jablonec nad Jizerou.

So, 16.30: FK Náchod (11. místo, 24 bodů) – Sokol Jablonec nad Jizerou (8. místo, 28 bodů)

„V dalším kole nás čeká Jablonec, který na jaře ještě nebodoval. My jsme ale v domácím prostředí na jaře také ještě neuhráli ani bod, takže úkol je jasný, chceme a potřebujeme zvítězit," uvědomuje si mizernou domácí bilanci náchodský trenér Jan Míl.

Jednoduché to však jeho svěřenci mít nebudou, protože nikdo nejezdí k utkání prohrát a Jablonec určitě kvůli Náchodu výjimku dělat také nebude.

„Výkony Jablonce jdou navíc v posledních zápasech nahoru," říká náchodský trenér. Vyrovnanou partii sehrál Jablonec už v Turnově, kde inkasoval rozhodující gól až z penalty tři minuty před koncem a ani v Trutnově nepůsobil špatným dojmem, přestože byl nakonec výsledek jednoznačný (3:0).

„Obranu by měl dirigovat exligový Halama, ve středové řadě dobře působí Krejčík a ofenzívu výrazně podporují krajní hráči Štemberk a Povr," vyjmenovává tahouny jabloneckého týmu trenér Míl.

Na rozdíl od Náchoda si navíc Jablonec může ještě pomoct hráči z kádru ligového Jablonce. „Uvidíme, v jakém složení nakonec do Náchoda přijede," krčí rameny náchodský kormidelník.

V náchodském mužstvu je situace prakticky stejná jako před zápasem v Benátkách. Chybět stále budou zranění Hlava, Martin Moravec a Petr, zbytek kádru by měl být k utkání připraven. (dop, mr)