Je třiadvacet získaných bodů meta, které jste zhruba chtěli v první polovině sezony dosáhnout?
Když by mi to někdo řekl před začátkem sezony, tak bych mu děkoval. Ale vzhledem k vývoji a herním možnostem jsem zklamaný, protože jsme měli určitě na víc.

Co vás v souvislosti s vaším týmem během první poloviny sezony potěšilo a co vás naopak rozpálilo do ruda?
To je jednoduché. Potěšil mě rozjezd do sezony, přístup hráčů k tréninkům i zápasům a naopak mě rozpálil konec sezony, kdy se přístup k tréninkům a zápasům diametrálně od začátku sezony lišil.

Odhadnout výsledky Police se v podzimní části rovnalo věštění z křišťálové koule. Čím si nevyrovnané výkony svého týmu vysvětlujete?
Hodně to souvisí s předchozí otázkou a tím, že jsme z různých důvodů museli točit se sestavou, a to se nám téměř pokaždé vymstilo.

V I. A třídě jste nováčkem, takže můžete porovnávat úroveň této soutěže s tou, v níž jste působili ještě na jaře. V čem vidíte největší rozdíly?
Největší rozdíly jsou v kvalitách týmů. Trénovanost i kvalita je trochu jinde a je to znát i na našich výsledcích. B-třídou jsme prakticky prolétli a zaváhali jen asi třikrát, a to ještě vlastní hloupostí, navíc jsme v B-třídě nikdy nedostali šest branek a tady hned ve dvou zápasech po sobě. V A-třídě si nemůžeme dovolit jakkoliv polevit a musíme stále šlapat na plný plyn.

Na počasí nehezký letošní podzim způsobil několik odložených zápasů. Přimlouval byste se vy osobně k tomu, aby se buď začínalo dříve, nebo aby byl počet celků v soutěžích zredukován?
Určitě bych to viděl spíš na dřívější začátek sezony, než redukování týmů. Přece jen to je už krajská soutěž a snižování týmů by asi nebylo to správné řešení.

Do týmu jste v létě přivedli tři polské fotbalisty a všichni se hned usídlili v základní sestavě. Jak jste s jejich účinkováním spokojeni? A jak je přijala kabina?
Nadmíru jsem spokojen já i kluci v kabině. Jako parta si sedli a zapadli do mančaftu úplně perfektně. Je pravda, že jsme je už znali z malé kopané a předchozích turnajů, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Přivedli jsme je s tím, že mají na to hrát v základu a to také dokazovali.

Police se opírá o několik skvělých individualit, nemáte strach, že o ně přes zimní přestávku přijdete?
Bohužel to na jeden odchod vypadá, přesto budeme doufat, že se tak nestane. Jinak jsme minimálně pro jaro domluveni s kádrem, který v současnosti máme. Strach ale pochopitelně stále mám.

V souvislosti s předchozí otázkou se ještě zeptám, jestli máte sami v hledáčku nějaké hráče?
Máme. A můžu dokonce odtajnit jedno jméno. Přichází k nám a Jára Jaroš, což je obrovská posla směrem dopředu a navíc přichází do mančaftu, ve kterém ho kluci dobře znají. Také máme ještě v hledáčku jednu polskou posilu a ještě bychom rádi jednoho defenzivního hráče, protože to potřebujeme vzadu trochu ustálit.