Jaroměř se trefila již po minutě

Náchodsko - Do víkendových zápasů fotbalové I. A třídy se zapojily také týmy Police nad Metují a Jaroměře.

12.5.2008

Ilustrační fotoFoto: Josef Němec

Dvůr Králové B – Police nad Metují A 1:3 (0:1).

Hosté po většinu utkání udávali tempo hry a prvních deset minut soupeře prakticky nepustili k míči. Po čtvrthodině nebezpečně pálil Martinec, leč vedle. Ve 27. min. však již udeřilo, když Čermák proměnil trestný kop ve vedoucí branku Police – 0:1. Do konce poločasu ještě neuspěli ve vyložených šancích Hauk a Pataki.

Také druhý poločas měli hosté ve své režii. Po hodině hry předložil Pataki Haukovi, jenž upravil na 0:2. Deset minut nato pak zvyšoval polický Pataki již 3:0 pro hosty. Poslední slovo však měli domácí, kteří v 89. min. využili hrubku Kučery v brance Police – 1:3.

Sestava Police n. M.: Kučera – Hečko, Kollert, Šnábl, Pavlů – Pataki, Čermák, Švorčík, Seidlman (75. Tauc) – Martinec (80. Thér), Hauk (84. Majoroš).

Jaroměř – Nový HK 1:2 (1:0).

Domácí se ujali vedení hned v první minutě. Hosté nedokázali odehrát míč po přímém kopu, na vápně se dostal k míči Valášek, poslal přihrávku za obranu a Kučera zleva trefil k tyči. Kučera měl dobrou příležitost i v 15. min. Po Valešově hlavičce přehazoval brankáře, ale přehodil i branku. Ve 23. min. zahrávali hosté přímý kop z dvaceti metrů, Samkova střela šla však těsně nad.

Začátek druhé půle vyzněl pro hosty. Jednu hlavičku vyrazil brankář Schejbal, další šla nad. Jaroměř podnikla v 53. min. rychlý protiútok, Valeš přehodil brankáře, míč však skončil těsně vedle. V 55. min. odpískal rozhodčí Hlaváč sporný přímý kop na vápně Jaroměře a Bittnar přes zeď vyrovnal. Hosty gól povzbudil a začalo se jim v útoku dařit. Tlak hostů vyústil v 78. min. Do vápna vnikl Bittnar a brankář Schejbal ho fauloval. Sám postižený pak penaltu proměnil. Jaroměř v závěru riskovala, podařilo se jí zatlačit soupeře před jeho branku, Nový Hradec si však již vítězství vzít nenechal.

Sestava Jaroměře: Schejbal – Matějček, Beneš, Hofman (81. Rieger), Hrobský – Valášek, Svoboda, Michálek, Horák – Valeš, Kučera (76. Jirka). (mr, mich)

12.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.