Jarní premiéru si odbyl už i okresní přebor

Náchodsko - Fotbalový okresní přebor mužů měl o víkendu na programu první jarní kolo. Nové Město po zaváhání svých soupeřů navýšilo svůj náskok už na 13 bodů.

7.4.2009

Poříčský brankář Michal Lokvenc stahuje míč do své moci v utkání mezi červenokosteleckou rezervou a Velkým Poříčím A. Družstva se nakonec rozešla po remíze 1:1 smírně. Foto: Alexander Nenjuk

Machov – Meziměstí 0:2
Domácí měli od začátku výraznou převahu, avšak po třech nevyužitých gólových šancích přišel zákonitě trest. Po chybě ve středu zálohy hosté rychle rozehráli autové vhazování a z následného brejku nezaváhali – 0:1.

Druhý poločas změnu nepřinesl. Snad jen v ukazateli skóre, když hosté opět rozehráli rychle aut a prakticky ze stejné situace jako v první půli zvýšili na 2:0. Poté se domácí už na nic nezmohli a tak mladý celek z Meziměstí si odvezl v honbě za záchranou důležité tři body.
Fakta – branky: Roman Dušánek 2. Rozhodčí: Pavel Lokvenc, Radek Kalaš, Jiří Prokeš. ŽK: 2:3. Diváků: 73. Poločas: 0:1.

Mezilesí – Velká Jesenice 2:1
Hosté se ujali již v první minutě rychlého vedení. Zaskočení domácí však stačili ve 35. min. vyrovnat. Po změně stran byla hra oboustranně vyrovnaná. Celé utkání se neslo v duchu nechybovat, a tak z minima brankových šancí byli nakonec šťastnější domácí, kteří otočili utkání na 1:2. „Obě mužstva si vypracovala minimum šancí, jsem rád, že jsme to otočili, vítězství je pro nás vydřené a o to cennější,“ shrnul domácí trenér Martinec.

Fakta – branky: Lukáš Nožka, Pavel Škoda – Martin Tylš. Rozhodčí: Jan Gieci, Michal Vaníček. ŽK: 0:0. ČK: 1:0 (L. Nožka). Diváků: 120. Poločas: 1:1.

Červ. Kostelec B – Velké poříčí 1:1
V průměrném utkání se domácí ujali ve 31. min. vedení po chybě Ansorgeho – 1:0. Hosté se z toho stačili rychle oklepat a už o pět minut později vyrovnali na 1:1. Ani jedno z mužstev si už do konce utkání nic vážného nevypracovalo.

Fakta – branky: Mědílek, Jakub Novák. Rozhodčí: Jitka Látrová, Lukáš Tryzna, Ondřej Čejchan. ŽK: 1:0. Diváků: 150.

Martínkovice – Police n. M. B 0:3
Jednoznačná záležitost hostí, kteří byli po celé utkání lepší, využívali okénka v domácí obraně a Martínkovice k ničemu vážnějšímu nepustili.
Fakta – branky: Josef Martinec 2, Ondřej Seidlman. Rozhodčí: Luděk Hanzl, Josef Panny, Miroslav Tesárek. ŽK: 1:0. Diváků: 15. Poločas: 0:3.

Hejtmánkovice – Nové Město 2:3
Favorizovaní hosté se na půdě nevyzpytatelného soupeře rychle ujali vedení, to když hned v první minutě proměnili pokutový kop. Domácí poté přidali na tempu a důrazu, ale nevedlo to k ničemu jinému, než k odpískání druhé penalty ve prospěch Nového Města – 0:2.
Po přestávce nenasycené Město zvýšilo svůj náskok, když se nádhernou střelou z trestného kopu trefil Zelený – 0:3. Zdecimovaní domácí přitvrdili. Hosté přesto mohli svůj náskok zvýšit, ale byli to domácí, kteří z protiútoku upravili na 1:3. O drama do poslední minuty se pak postarali domácí, kteří čtvrt hodiny před koncem upravili na 2:3. Na vyrovnání ale už Hejtmánkovickým nezbyly síly, a tak v dramatickém utkání podlehli 2:3.

Fakta – branky: Jan Kotyza, Jan Schubert – David Zapletal, Petr Zelený, Jiří Koza. Rozhodčí: Martin Pálka, Tomáš Rožnovský, Jitka Látrová. ŽK: 3:2. Poločas: 0:2.

Stárkov – Božanov 2:2
Domácí favorit hned v úvodu jara zaváhal, když zachraňující se Božanov byl po celé utkání jednoznačně lepší. Domácí se sice ujali vedení, ale hosté ještě do konce poločasu výsledek otočili. Po změně stran domácí přece jen dokázali aspoň vyrovnat. „Doslova prach a bída. To, co hráči předváděli, nemá s fotbalem nic společného,“ nebral si servítky domácí trenér Jaroslav Lád.

Fakta – branky: Jan Bárta z pen., Jan Diblík z pen. – Felkl, Daniel Hypšman. Rozhodčí: Miroslav Pavlů, Josef Pavlů, Ladislav Matouš. ŽK: 2:4. Diváků: 70. Poločas: 1:2. (tk)

7.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
Provoz na pěší zóně Kamenice
se bude regulovat sloupkem

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Otevření nového useku D11 u Hradce Králové

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.

Obrat v zápase režíroval Klesl

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli další klíčový podzimní zápas, když na domácí palubovce přehráli Zlín.

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.