Vedoucí Náchod přivítá druhou Jaroměř, která má v průběžné tabulce o jeden odehraný zápas méně a ztrátu propastných osmnácti bodů.

HERNÍ PRAXE NECHYBÍ

Oba celky mohou trochu žehrat na náročný program posledních týdnů, kdy nemají prakticky možnost většího odpočinku. „Tím, že nyní máme dva anglické týdny, tak je to hodně náročné. Na druhou stranu jsou tomu ale uzpůsobené i tréninky,“ říká Jiří Lebedinský, předseda FK Jaroměř.

Jaroměřské áčko totiž kromě víkendových zápasů má dohrávkami vyplněné oba květnové svátky, takže si na nedostatek herní praxe svěřenci trenéra Miloše Exnara stěžovat rozhodně nemohou.

To samé však platí také o Náchodu, který se po čtyřech venkovních utkáních (Kostelec nad Orlicí, Nový Bydžov, Vrchlabí a Černilov-pohár) konečně už zase těší na domácí pažit. „Nijak zvlášť blížící se derby neprožíváme,“ nestresuje se zbytečně náchodský trenér Jaroslav Panenka. Ten však už bude moci využít služeb nejlepšího střelce soutěže, osmnáctigólového Martina Malého, který si v posledních zápasech odpykával trest za vyloučení ve Vrchlabí.

Jaroměř by měla podle Jiřího Lebedinského dorazit do Náchoda v nejsilnější možné sestavě a jejím hlavním cílem bude oplatit Náchodu podzimní domácí porážku 0:4. „Pokud mohu mluvit za kabinu, tak je vidět, že se kluci na derby těší,“ dodává Lebedinský a zároveň odmítá myšlenku, že by Jaroměř v Náchodě hrála s nějakou vyčkávací taktikou. „My nikam nejezdíme s taktikou odbránit zápas. V Náchodě chceme hrát ofenzivně,“ slibuje Lebedinský.

SOUBOJ SOUSEDŮ

Druhé okresní derby se bude v Bělovsi servírovat v nedělním odpoledni, kdy v rámci 24. kola fotbalové Gnol 1. A třídy mužů přivítá náchodská rezerva soupeře z Police nad Metují.

Náchod B sice patří mezi úplně nejhorší celky na hřištích soupeře, v domácím prostředí je ale naopak velice úspěšný, takže lze v souboji tabulkových sousedů očekávat parádní podívanou. K té by měli přispět i hosté z Police, jejichž vstup do jarní části byl hodně strašidelný, poslední zápasy však naznačily výrazné zlepšení, které budou chtít Poličtí prodat i v Náchodě.