Jaroměř opět prospala první půli, Provodovu se na jaře nedaří proměňovat šance

Náchodsko – Prodloužený velikonoční víkend přinesl další porci mistrovských zápasů krajských fotbalových soutěžích mužů.

22.4.2014

JEDINÝ nedělní provodovský střelec Ladislav Bensch (u míče) v obklopení hráčů Doudleb nad Orlicí.Foto: Zdeněk Majer

Jaroměř – Týniště nad Orlicí 2:3 (0:2). Hned v úvodu se do nebezpečné střely dostal domácí Horák a po něm i hostující Stejskal. Mezi 10. a 15. minutou měl dvě pološance hostující ostrostřelec Merganc, který se však pouze zastřeloval. Ve 25. min. přišel centr do vápna domácích, který hostující Plašil sklepl na Mergance a ten se již nemýlil – 0:1. Po půl hodině hry zacentroval zprava Stejskal a nikým neatakovaný Merganc hlavou pohodlně skóroval – 0:2. Ve 34. min. měla tu samou šanci Jaroměř. Škoda centroval do vápna, ale Kořínek hlavou minul. Vzápětí na druhé straně zahrával standardní situaci ze třiceti metrů hostující Stejskal a jeho krásnou bombu vytěsnil domácí Ondráček na břevno své branky.
Druhý poločas se hosté soustředili na bránění svého vedení. To ještě v 64. min. navýšili, kdy se po sérii odrazů a nedůrazu v domácím vápně prosadil Winkler – 0:3. Jaroměř se však hned po rozehrávce vrátila do zápasu, kdy se prosadil střelou k zadní tyči Exnar – 1:3. Jaroměř byla od této chvíle jednoznačně lepším týmem a Týniště se jen bránilo. V 68. min. přišel centr Exnara, který poslal hlavou jen těsně vedle Kořínek. V 71. min. byl faulován na rohu vápna Kořínek a sám se postavil k exekuci trestného kopu. Trefil se parádně pod víko a byl z toho kontaktní gól – 2:3. Tlak Jaroměře sílil a hosté se s vypětím všech sil bránili. V 75. min. fauloval unikajícího Čenovského hostující Odehnal a viděl červenou kartu. Jaroměř přeskupila řady a vrhla všechny síly do útoku. V 88. min. mohla vyrovnat, ovšem postup samotného Škody na branku zastavil necitlivým rozhodnutím rozhodčí Šiling, který přerušil hru kvůli ošetření jednoho z domácích hráčů na půlce hřiště. Hosté už závěr zkušeně rozkouskovali a těsné vítězství uhájili.

Červený Kostelec – Rychnov nad Kněžnou 1:0 (1:0). Domácí fotbalisté slaví hodně šťastné vítězství. Už v 15. min. měl totiž Rychnov vyloženou šanci, tu ale zahodil, a tak přišel ve 33. min. trest. Po gólu Vejmana vedou domácí 1:0. Po změně stran mohli domácí několikrát rozhodnout, stejně tak ale mohli i několikrát o svůj hubený náskok přijít. To se nestalo, a tak tři body zůstaly v Červeném Kostelci.

Hořice – Broumov 1:2 (0:1). Utkání začali lépe domácí, přesto se do první šance dostali hosté. V 7. min. Kotyza střelou přes hlavu vyděsil domácího gólmana, který zachraňoval na brankové čáře.  O dvě minuty později se skóre mění poprvé. Broumov nepokryl rohový kop a Hořice vedou 1:0. O tři minuty později navíc domácí trefují břevno broumovské branky. Deset minut před přestávkou zkouší štěstí hostující Růžička, jehož střelu z dálky vyráží gólman na roh.
Ve druhém poločase se hosté zlepšili a v 62. min. se po rohu a hlavičce Schuberta dočkali zaslouženého vyrovnání – 1:1. O pět minut později zahrával Růžička z levé strany trestný kop a jeho krásný centr usměrnil do sítě Panny – 1:2. Definitivně mohl rozhodnout Soumar, jeho pokus ale gólman u své tyče kryje. I přesto si hosté odvážejí důležité tři body.

Kostelec nad Orlicí – Police nad Metují 2:1 (1:1). Vstup do zápasu nebyl ze stany hostů vůbec špatný. Už ve 4. min. dobře hlavičkoval po rohovém kopu Hauk a hosté vedli 1:0. Ze svého náskoku se však radovali jen pět minut. Po chybě v obranné činnosti předvedli domácí rychlý přechod do útoku a bylo to 1:1. To hosty po dobrém úvodu zmrazilo, přesto si dokázali z rychlých protiútoku vypracovat minimálně dvě brankové příležitosti, které však Klapkovský ani Mucha neproměnili. Klapkovský dobře přehazoval brankáře, jenže netrefil branku a o pět minut později v podobné situaci Muchovu kličku domácí brankář přečetl. Domácí byli v této fázi neškodní, žádnou vyloženou šanci si nevypracovali, naopak hosté se mohli prosadit Jandíkem, jenže jeho hlavička skončila nad brankou.
Vstup do druhé půle Polici nevyšel. Už po pěti minutách přišel zbytečný faul před pokutovým územím a domácí dobře trefenou standardkou přes zeď vedou 2:1. Po zbytek utkání se domácí snažili hru kontrolovat, kouskovali ji a vyráželi pouze do brejků. Hosté se k tlaku dostali v poslední čtvrt hodině, bohužel v koncovce selhali. Nervozita hostů vyvrcholila v poslední minutě zbytečným vyloučením Klapkovského.
Sestava Police nad Metují: Kučera – Řezníček, Šnábl, Kudláček, Pataki – Čermák, Mucha (82. Bergman), Hauschke, Klapkovský, Hauk (82. Žiga) – Jandík.

Nové Město nad Metují – Dvůr Králové nad Labem B odloženo.

Machov – Přepychy  1:1 (0:1). O velice důležité body se hrálo v Machově mezi celky bojujícími o udržení se v B-třídě.
Už ve 13. min. se dostali do vedení hosté. Kinzel si pohrál se dvěma obránci a střelou k tyči překonal Kaválka v domácí brance – 0:1. Machov se ke střele dostal až ve 24. min, ale gólman hostů se překvapit nenechal. Ve 28. min. si s nebezpečnou hlavičkou Přepych poradil Kaválek. O minutu později mohlo být vyrovnáno. R. Čech se zčistajasna objevil před brankou hostů, ale jeho pokus o oblouček skončil mimo tři tyče. Hosté mohli jít do kabin s dvoubrankovým náskokem, ale v poslední minutě nedokázali využít zmatku v machovské obraně.
Ve druhém poločase se dočkali i Machovští. V 52. min. centroval do vápna R. Čech, na míč ale nejvýše vyskočil jeden z hostujících obránců a nechytatelnou hlavičkou překonal vlastního gólmana – 1:1. Domácí se osmělovali stále častěji, ale ke gólu to nevedlo. Po hodině hry si s nebezpečnou střelou domácího Svatoše poradil gólman. V 63. min. využil zaváhání v obraně Přepych Šváb, ale sám před brankářem selhal. O chvíli později mohl strhnout vedení na stranu Machova opět Šváb. Jeho hlavičku zastavilo břevno a následnou dorážku zázračně zahodil Purtig. Tlaku domácích občas využili hosté k nebezpečným brejkům. Sólo hostujícího útočníka bravurně zneškodnil Kaválek. O pár minut později si poradil i s nebezpečnou dorážkou. Deset minut před koncem domácí dokonce skórovali, kdy po hlavičce Zimy dorážel Šváb, ale proti byl praporek asistenta rozhodčího. I přes závěrečný tlak se hosté ubránili a vezou si tak z Machova  bod, který je však málo pro obě mužstva.
Sestava Machova: Kaválek – Kratochvíl (67. Štantejský), Tichý, Středa, Purtig – Zima, Vl. Čech (46. Kubeček), R. Čech, Pich – Martinec (46. Svatoš), Šváb.

Provodov – Doudleby nad Orlicí 1:1 (0:1). Po vyrovnaném začátku zápasu se první prosadili hosté, kteří se po rychlém protiútoku a krásné akci ujímají vedení 1:0. Zbytek první půle byl však zcela v režii domácích, kteří si vytvářeli šance jak na běžícím páse, jejich proměňování je však jarním provodovským trápením.
Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí tlačili, měli další vyložené šance, jenže proměnili pouze jedinou. O vyrovnání se postaral krásnou střelou Bensch. Hosté ve druhé půli spoléhali pouze na rychlé protiútoky, ty však byly velmi nebezpečné. V závěrečném tlaku ještě domácí trefili dvě tyče a jedno břevno, i přesto se nakonec body dělily.
Sestava Provodova: Swaczyna – Výborný (46. Tolda), Vejprava, Bek, Zelený (70. Pařízek) – Macek, Kuneš, Pfeifer, Müller – Khun, Bensch.

Dobruška B – Hronov 3:2 (2:1). V Dobrušce byl k vidění zápas dvou naprosto rozdílných poločasů.
Domácí vyslali do boje tři hráče A-týmu, kteří byli hlavně v první půli hodně znát. Úvodní dějství patřilo domácím fotbalistům, kteří svůj tlak poprvé zužitkovali už ve 20. min., kdy se poprvé prosadil kanonýr Hašek. O pět minut později sice hostující Valtera srovnal, jenže domácí si pár minut před přestávkou vzali vedení zpět.
Po změně stran se obraz hry otočil, výrazně lepší byli hosté, kteří však nedokázali proměňovat šance. Čtvrt hodiny před koncem přidali domácí pojistku v podobě třetího gólu. O pět minut později byl za poznámky k asistentovi rozhodčího vyloučen hronovský Rojšl a hosté dohrávali o deseti. I v oslabení si však Hronovští vytvořili výborné příležitosti, v 84. min. dokonce snížili na 3:2, další šance ale promarnili, a proto se z Dobrušky vracejí s prázdnou.
Sestava Hronova: Nyklíček – Zíta, Štelzig (46. Danihel), Tichý, Puraš – Rojšl, Schreiber, Franců, Ma. Ansorge – Valtera (68. Lanta), Šťavík. (mr, jl)

22.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Navštivte svou okresní redakci Deníku, kde najdete formulář pro vaše přání.

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Konec ledna bude patřit nadějím

Motocyklisté uzavírali sezonu dvakrát

Náchodsko - Každá ze dvou pořadatelských organizací bilancovala zvlášť.

Požár zcela zničil sklep

Broumov /OHLÉDNUTÍ/ - Broumovští profesionální a dobrovolní hasiči spolu s podnikovými hasiči VEBA Broumov byli v týdnu přivoláni do ulice Na Výsluní v Broumově. Došlo zde k výbuchu kotle v rodinném domě.

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Východní Čechy - Ostře žluté sáčko, široký úsměv a blonďatá hříva, to jsou poznávací znaky Kláry Dostálové, díky nimž ji na povolebních setkáních v centrále hnutí ANO nelze přehlédnout.

Šachisté Náchoda střety se soupeři z Jaroměře nezvládli

Náchodsko - Krajský přebor šachových družstev přinesl ve svém čtvrtém kole první okresní derby. V něm se střetla náchodská rezerva s jaroměřskou Jiskrou, která si nakonec připsala hodně hladké vítězství.